BHBL - Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs Hancop dolné hony

4.kolo BHBL – Ziegelfeld vs Hancop Dolné hony

HOKEJBAL BHBL

ZIEGELFELD  VS HANCOP DOLNÉ HONY

Ziegelfeld zdolal oslabeného majstra presvedčivou výhrou

Logo Ziegelfeld hokejbalŠtvrté kolo BHBL – Bratislavskej hokejbalovej ligy nám prinieslo derby zápas medz klubmi Ziegelfeld vs Hancop Dolné Hony , teda  našim minuloročným  finálovým premožiteľom a úradujúcim majstrom ligy z posledného ročníka klubom Hancop Dolné hony. Počas poslednej sezóny sme v základnej časti podlahli iba dva krát a to práve s mužstvom z Dolných honov a podobný scenár  sa zopakoval aj vo finále kde sme podľahli 2:1 na zápasy.

Úvodné riadky nasvedčujú, že nás čakal súper 1.akosti a my sme po prehre v prvom kole chceli napraviť naše zakopnutie a konečne zdolať „hancopákov“ v prvom spoločnom meraní síl v sezóne 2018/2019.  Je treba spomenúť , že mužstvo Hancop má vo svojich radoch 6 reprezentantov, ktorí práve v termíne nášho spoločného zápasu reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta Masters na Bermudách a boli značne oslabení o týchto kľučových hráčov , no na druhej strane aj naša dvojica Ronald Kochan a Štefan Stanko  sa zúčastnili tohto turnaja ako ich spoluhráči.

Preloženie zápasu z našej strany neprichádzalo do úvahu , keďže sa odložený zápas podľa pravidiel BHBL musí odohrať v nasledovnom kole v Nedeľu a väčšina chalanov z Ziegelfeld mala už naplánované povinnosti v konkurenčných ligách . Rozhodnutie o žiadosti súpera o preloženie zápasu bolo teda jednoznačné NIE, my nastúpiť musíme. Čo čert nechcel , problémy s účasťou sme nakoniec mali práve my a na tento dôležitý duel sme sa z dôvodu chorôb a rodinných povinností dostavili iba siedmy + brankár , kdežto súper prišiel ešte s jedným hráčom naviac.

PRIEBEH ZÁPASU

Prvú tretinu sme začali ustráchane so značným rešpektom a mužstvo Hancop malo navrch hlavne v osobných súbojoch. Po nešťastne odrazenej strele priamo pred našeho brankára dorazil súper strelu zo vzduchu medzi Zdenove betóny. Prevaha súpera bola zúročená vedením 0:1. Nám sa ešte do konca tretiny podarilo vyrovnať v presilovej hre zásluhov nášej novej akvizície Juraja Strapáka . Jurajovi dnes  tento zápas  chutil a bol takmer všade.

Do druhej treriny sme vstupovali za nerozhodného stavu 1:1 a opäť súper ukázal svoju silu v osobných súbojoch a podarilo sa im skórovať dotlačenou loptou spoza brány . Od tohto momentu sme už ale začali preberať kontrolu nad zápasom a krásnym gólom z prvej vyrovnal  opäť „Strapo“.  Do konca druhej  tretiny sa presadil ešte aj prvý útok  a po nezištnej prihrávke od  vždy perfektne hrajúceho univerzála Tomáša Mikuša  sa nám podarilo skórovať dokonca dva krát a s pohodlným náskokom 4:2 sme sa tešili na záverečnú tretinu.

Tretiu tretinu sme si umne rozumnou hrou podržali a pridali ešte 2 ďalšie kúsky v podaní prvého útoku a konečne po dlhej dobe sa nám podarilo poraziť nášho najväčšieho súpera z minulej sezóny Hancop Dolné hony.

Po tomto kole sa team Ziegelfeld posunul v tabuľke na tretiu pozíciu. V nasledjúcom kole sa stretne s papierovo slabším súperom PROFIS Podunajské Biskupice na ihrisku súpera na Baltskej ulici o 11.00h.