HANCOP vs Ziegelfeld

2 - 1
Full Time

HANCOP vs Nivy

3 - 1
Full Time

HANCOP vs SAV

4 - 0
Full Time

HANCOP vs SAV

3 - 2
Full Time

PROFIS vs Ramiland

2 - 16
Full Time

HANCOP vs Diamonds

9 - 2
Full Time

PROFIS vs Nivy

2 - 11
Full Time

PROFIS vs Empiria

2 - 8
Full Time

HANCOP vs Nivy

Kontumacia

5 - 0
Full Time

HANCOP vs Board

9 - 2
Full Time

PROFIS vs HANCOP

1 - 6
Full Time

PROFIS vs Slávia

5 - 5
Full Time

HANCOP vs Vlci

Kontumačná výhra

5 - 0
Full Time

PROFIS vs Barbari

13 - 1
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL

HANCOP vs Ziegelfeld

Hancop Dolné Hony vs Ziegelfeld

 

Po zimnej prestávke sme opäť oprášili naše výstroje a hneď v provom zápase na nás čakal ten najťažší súper Hancop Dolné Hony . V nedeľu bola naplánovaná dohrávka 16.kola proti vlkom z Karlovej Vsi. Tí sa ale opäť nedostavili na miesto zápasu a tak sme tento zápas vyhrali kontumačne 5:0.

V zápase s Hancopom sme mali na pláne predĺženie našej 15 zápasovej série bez prehry a tento úmysel podčiarkovala aj nabitá súpiska so 14 hráčmi do pola , čo je jedna z najväčších účastí akú sme doteraz mali.

Priebeh zápasu

Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný  s minimom šancí na oboch stránach . Prvá tretina po výsledku 0:0 bola prehliadkou perfektnej obrannej hry , no v druhej tretine sa ako prvému podarilo z prečíslenia skórovať práve nášmu súperovi.

My sme vyrovnávali po individuálnej akcii Peťa Patáka , ktorý si svoju vlastnú strelu na dvakrát doklepol do brány . Remíza by tomuto zápasu pasovala , no bohužial nestalo sa tak  a 6 minút pred koncom sa po našej nepresnej prihrávke v pásme súpera dostal Hancop do samostatného nájazdu , ktorý aj premenil na 2:1.

Chalanom z Hancopu gratulujeme , ďakujeme za kvalitný zápas a veľa štastia do ďalších bojov .

Začiatky sezón a dlhé prestávky nám zjavne nevyhovujú a pripisujeme si druhú prehru v sezóne. Veríme , že si chuť ale napravíme hneď v ďaľšom kole proti PROFIS Podunajské Biskupice a opäť nastúpimem na víťaznú vlnu.

 

Ziegelfeld

 

2 - 1
Full Time

PROFIS vs SAV

HOKEJBAL BHBL

HBK PROFIS PODUNAJSKÉ BISKUPICE vs SAV LAMAČ

 

Dôležité dva body putujú do Lamača

 

   Dnešným zápasom sa súťaž prehupla do odvetnej časti. V prvom vzájomnom zápase v septembri to bola jasná záležitosť SAVky, no odvtedy čas pokročil a obaja súperi sa potýkali z vuacerými nepríjemnosťami… Domáci Profisáci majú na konte už dve kontumácie a tak je pre nich každý ďalší zápas vlastne „existenčný“, no a hosti z Lamača sa zase v poslednom čase potýkajú s veľkou maródkou (zranenia dlhodobé, krátkodobé, choroby) takže sa čakalo, kto sa s tým popasuje lepšie. Napokon to zvládli, dá sa povedať s prehľadom, Lamačania a tak putovali veľmi dôležité dva body na ich konto!  

  Pred samotným zápasom sme už presne vedeli, čo nás čaká… Na našej strane „sedem statočných“ – čiže Miňo + šesť hráčov v poli a na strane druhej tri kompletné formácie domácich junákov. Vzhľadom na situáciu v tabuľke, v ktorej na tom jeden nebol práve najlepšie (rozumej SAV) a ten druhý je na tom ešte biednejšie, bolo jasné, že SAVka dnes musí bodovať, keď nechce stratiť kontakt s osmičkou pre play-off… a to nás čakal na druhý deň dohrávaný zápas s Hancopom!  Čiže, skrátka – nech by ich bolo aj 20, museli sme bodovať. Taktika bola preto založená v prvom rade na rozumnej hre, s kontrolou loptičky čo najdlhšie na vlastných hokejkách a na umnom rozložení síl na celý zápas. Až na malé zaváhania v druhej tretine sa to napokon podarilo. V kútiku duše sme sa spoliehali na „snajpera“ Zajka, ktorého sme pred zápasom podpichli, že veď v prvom vzájomnom dueli mal úchvatnú bilanciu 3+2 tak by bolo dobré ju zopakovať… a čuduj sa svete, do bodky to naplnil a zopakoval „na chlp“ presne! Uf… sme si oddýchli, iba dúfame, že si niečo odložil aj na Hancop 🙂   Od začiatku zápasu sme držali loptu na vlastných hokejkách a vypracovávali sme si šance, ktoré volali po góle, no napokon sa ujala až strela Duríčka v presilovke. Po prvej tretine tak bolo 0:1 a to bol pre domácich lichotivý stav. Niečo si vsíce vypracovali aj oni, ale všetko riešil Miňo. Druhá tretina už bola iná „divočina“ – útoky sa prelievali z jednej strany na druhú hlavne v jej druhej polke. Už skórovali aj domáci Profisáci (aj keď vždy po našich veľkých chybách), ale keďže nám zafungoval „plán Zajko“, ktorý skompletoval „famózny“ hattrick, po druhej tretine sme viedli povzbudivých 3:6. Cez prestávku sme si však museli čo-to povedať aj jasnejšie, pretože sme úplne zbytočne otvárali hru a dávali tak domácim šance na dotiahnutie sa, no našťastie na to dnes nemali kvalitu… jednoducho sme ich porazili rozumom! Tretia tretina už priniesla iba po góle na každej strane a tak sme zaknihovali pre nás dôležité víťazstvo v boji o prvú osmičku. Po záverečnom hvizde sme sa teda odplazili, odkrivkali-no proste popresúvali každý ako vedel domov zregenerovať na nedeľu… dúfajúc, že nás bude viac ako dnes!

Po zápase sme ešte skonštatovali, že by sme mohli s Profisom hrať častejšie, lebo to by Zajko súkal zakaždým po tri góly a bolo by hotovo, čo však asi takto „fungovať“ žiaľ nebude… teda tie tri góly som myslel. Presvedčiť sme sa o tom mohli hneď na druhý deň v ťažkej dohrávke. Tak si držme palce.

 

ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

   # 13  Martin Bičkay

Tak čo, Martin…aké to dnes bolo náročné? 
No, našťastie sme to dobre zvládli, ale stálo nás to určite veľa síl. Bolo nás iba šesť a domáci na tri kompletné útoky čiže nás mohli aj „prevalcovať“, ale my sme hrali rozumne a napriek tomu, že sme nevyužili veľa šancí, dali sme sedem gólov a vyhrali. Rozhodla strelecká potencia Zaja, ktorý dal tri góly a nebyť tých blbých gólov, čo sme v druhej tretine dostali, mohla byť výhra aj výraznejšia. Na to, že nás bolo tak málo sme to zvládli dobre si myslím. Domácich sme vlastne do nejakých výraznejších šancí nepustili, pretože sme hrali s rozumom a okrem druhej tretiny to bolo jednoznačné.

 

ZDROJ: www.tjsav.sk
4 - 7
Full Time

HANCOP vs Pekníková

5 - 5
Full Time

Nivy vs PROFIS

8 - 4
Full Time

HANCOP vs Ramiland Vrakuňa

Stanovisko klubu HBK Vrakuňa ku “nenastúpeniu” na zápas s tímom Hancop Dolné Hony.

Vzhľadom na to, že vyjadrenie oficiálneho
média BHBL na stránke Facebook (jediný oficiálny zdroj BHBL), sme sa dočítali že mužstvo HBK Ramiland Vrakuňa nenastúpilo na zápas sa nezakladá na pravde. Mužstvo Hancop nezabezpečilo na daný zápas funkčné ihrisko, čiže si nesplnilo základnú podmienku na odohratie zápasu. Tak ako je uvedené v zápise a ako videl aj rozhodca zápasu Dominik Vároš, mužstvo HBK Ramiland Vrakuňa bola v dostatočnom počte, riadne ustrojená a teda plne pripravená odohrať ligovým zápas.
Vzhľadom na uvedené skutočnosti, z ktorých je vykonaná tiež fotodokumentácia s časmi (predpokladám, že tieto informácie potvrdí aj rozhodca stretnutia) žiadame o úpravu oficiálnej informácie na stránke a o vyriešenie situácie v rámci platných pravidiel.

HBK Vrakuňa.

ZDROJ: https://www.facebook.com/hbkvrakuna

 

Oznam BHBL:

Rozhodnutie vedenia BHbL v prípade neodohraného zápasu medzi mužstvami Hancop Dolné hpny a Ramiland Vrakuňa.
V prvom rade je smutné že vôbec takúto vec musíme riešiť. Tento hokejbalový formát každý hrá najmä preto že ho to baví nie preto že musí.
Prejdime k veci. Ku spomenutému neodohranému zápasu je k dispozícii stanovisko oboch klubov ako aj rozhodcu stretnutia p. Vároša. Ten uviedol že v čase 9:02 neboli na ihrisku bránky nakoľko z nejakého dôvodu meškal „kľúčový hráč“ kedže bránky sú ako po väčšine býva zvykom zamknuté v búde. Rozhodca na apel hostí rozhodol o čakačke 10 minút pre domácich aby ihrisko bolo v kompletnom stave. Hostia však odmietli čakať a rozhodli sa opustiť ihrisko na Baltskej ešte pred časovým termínom o ktorom rozhodol delegovaný rozhodca. Počas čakacej doby boli bránky už na svojom mieste teda prišiel od rozhodcu pokyn na nástup na pred zápasový pozdrav na ktorom boli už len domáci. Hostia medzi tým odišli. Toľko zo zápisu o stretnutí kde sa vyjadrili všetky strany.

rozhodnutie:

Stretnutie Hancop Dolné hony – HBK Ramiland Vrakuňa sa kontumuje v prospech domácich 5:0.
Hancop Dolné hony: pokarhanie za nepripravenosť ihriska v riadnom čase.
Ramiland Vrakuňa: pokuta 20 euro za prvú kontumáciu v sezóne.

Odôvodnenie: Často sa stáva že zápasy nezačínajú na minútu presne či už kvôli presunom rozhodcov alebo rôznym iným okolnostiam napríklad čakanie na hráča do minimálneho počtu atď. Je to vždy najmä o tom že sa robí všetko preto aby sa zápas odohral a mohli si mužstvá zahrať hru ktorú majú radi. Je nemysliteľné aby si hocikto rozhodol podľa seba a nerešpektoval rozhodnutie rozhodcu. Toto nie!!!! V tomto prípade platí že kto chce hľadá spôsob a kto nechce hľadá dôvod. Ak to bude potrebné nieje problém dať do propozícií striktný postup ako postupovať pri čakačkách ale to viac nezahráte ako zahráte.

Odvolanie: Voči tomuto rozhodnutiu sa môžu Hancop a Ramiland odvolať do utorku 27.11.2018 do 20:00 na e-mailovú adresu zhbl.liga@gmail.com
V prípade odvolania bude vec postúpená na DK BHbL ktorá je v prípade športovo-technických prípadov odvolacou komisiou.

Branislav Slezák
Vedúci BHbL

ZDROJ: https://www.facebook.com/bratislavska/

5 - O
Full Time

PROFIS vs Board Vrakuňa

3 - 3
Full Time