Ziegelfeld vs PROFIS Result

Ziegelfeld vs PROFIS

18. kolo BHBL : Ziegelfeld vs PROFIS Podunajské Biskupice

Zdravíme všetkých priaznivcov hokejbalu a klubu Ziegelfeld,

V 18.kole BHBL sme mali naplánovaný domáci zápas proti dlhoročnému účastníkovi ligy a to mužstvu PROFIS Podunajské Biskupce. V prvom meraní síl v tejto sezóne na ihrisku na Dolných Honoch  dostal náš  celkom slušný „náklad“ a po výsledku 0:11 sa poberal k sobotňajšiemu obedu s pokazenou reputáciou . V sobotu to bol však iný zápas a súper v značne pozmenenej zostave s novým brankárom bol tentokrát omnoho tažším súperom.

V optimálnom počte 10 hráčov + brankár sme sa prvý krát v jarnej časti ligy  zišli v našej domácej Ziegelfeld aréne. Pred zápasom sme si dali samozrejme klasickú výzvu v hľadaní parkovacieho miesta a tí,  čo boli neuspešní boli „odmenení“ mestskou políciou za parkovanie pri ihrisku vo forme spoločnej fotky a pokutou  . Pozdravujem pani zo 4 . poschodia a odkazujem, že už sa to nebude opakovať a zároveň pekne prosím o zaslanie vášho  videa , keďže my sme tentokrát nemali čas nahrávať.  Ešte treba vypichnúť jedno klasické meškanie Adnana Almaksusa, ktorý opäť potvrdil , že bývať 5 m od ihriska neznamená prísť na čas .  Tiež ho pozdravujeme a dávame priestor na zamyslenie .

Po zápase s Hancopom sme viacerí museli navštíviť lekára našich hokejok aby ,ako tvrdí na svojej stránke  (www.opravahokejok.sk), dal našim hokejkam novú mladosť a s čerstvo podlepenými čepelami sme sa pustili do nášho súpera.

PRIEBEH ZÁPASU

Od úvodného buly sme mali nad zápasom kontrolu a zamestnávali brankára  viacerými šancami , no zelenáč v bráne PROFIS-u odolával veľmi statočne a v prvom zápase sa predviedol vo veľmi dobrom svetle. V polovici zápasu sme vyhrávali iba v pomere 2:0 a stále hladali recept ako prekonať brankár z našich početných šancí. Mierne sme zamiešali zostavou na podnet našich skúsenejších a následne rozbehli náš gólostroj. Do konca zápasu sme nasypali súperovi ešte 5 gólov po akciách do prázdnej brány a do tabuľky zapísali výsledok 7:1 .  Súper predviedol v rámci svojich možností peknú hru a snažil sa až do konca zápasu hrať obranný hokejbal za čo mu musíme dať pochvalu .

Prekvapením kola bola prehra nášho najväčsieho súpera Hancop Dolné Hony s klubom Slávia Právnik 4:6 , čím sme sa opäť dostali v tabuľke do trojbodového náskoku pred klubom Hancop a posilnili našu prvú priečku v priebežnej tabuľke BHBL.

Tesné víťazstvo s kvalitným súperom z čela tabuľky

V najnáročnejšom záse tejto sezóny sa nám aj po nevydarenom začiatku , kedy sme prehrávali 0:2 podarilo nakoniec zápas otočiť v náš prospech a prekonať vynikajúceho brankára súpera 3x a s konečným výsledkom 3:2 si pripísať 2 body do tabuľky a 11 výhru v rade .

V súboji prvého s posledným s 9.výhrou v rade

Hokejbal - Ziegelfeld Logo10.kolo prinieslo pre Ziegelfeld súboj s klubom Black Diamonds , ktorý momentálne sídli na poslednej priečke BHBL bez jedinej výhry. Všetko nasvedčovalo tomu , že ak budeme pokračovať vo výkonoch z posledných zápasov tak predĺženie našej víťaznej spanilej jazdy s 9 víťazstvami v rade by nám nemalo uniknúť a pozápasová kofolka v legendárnom Wallner Pub-e nám opäť bude chutiť o niečo viac.  Posledné 4  hracie kolá sme zanedbávali naše pravidelné textové reporty zo zápasov . Ale čo k nim povedať ? Momentálne panuje v teame pohoda a spokojnosť. To sa odzrkadluje aj na našich výkonoch a v súčasnej forme  „dávame dole“ jedného súpera za druhým.  Počas nášho výpadku v reportoch sme presvedčivo porazili 2 tabuľkových súperov HBK 500 Nivy a HBK Ramiland Vrakuňa. Takisto sme si pripísali 2 povinné výhry so súperom Empiria Petržalka a HBK Board Vrakuňa.

Potýkame sa v posledných 5 kolách s neuveriteľnou účasťou na zápasoch , čo je v histórii nášho klubu veľka rarita , ktorá nás samozrejme nesmierne teší a taktiež potvrdzuje , že nás hokejbal baví a na zápasy sa chodí s radosťou. Ani dnes me sa nenechali zahanbiť. V počte 11 kusov sme poskladali 3 silné útoky a to nám ešte absentovali najväčšie esá ako napr. Ičo Černý a Miky Mikuš.

V zápase s celozápasou prevahou  sa postupne presadzovali jednotlivé útoky a zápas sme ukončili s pekným výsledkom 7:1.  20-ročný brankár súpera mal dnes svoj deň a parkrát nás privádzal svojimi zákrokmi do šialenstva. Za prijateľný výsledok vďačia diamanty predovšetkým jeho perfektnému výkonu.

Zo zápasu treba učite ešte vypichnúť fakt , že do streleckej listiny sa dnes podarilo prvý krát zapísať Peťovi Kulkovi , ktorý trafil netradične príklepom  od modrej pavúčika priamo do kríža. Takisto sa dnes po dlhej dobe objavila v Ziegelfeld aréne, aj keď len na pár momentov. „Šedá eminencia“ Pišta Stanko a my sa pýtame Pišta. Je tvoje koleno už hrateľné? Bola tvoja návšteva dnes predzvesťou tvojho návratu do prvého útoku  🙂 ? Znamená to , že v budúcnosti môžeme rátať s vyššou úspešnosťou v presilovkách 🙂 ? Budeme ťa vedieť pozvať po víťaznom zápase na kofolu ?  Na tieto otázky nám dnes nedá dnes asi nikto odpoveď, no všetci pevne dúfame.

Aktuálnou novinkou na „ziege“ je aj dôležitý krok v živote nášho spoluhráča Robka Kvasznovského, ktorého neúčasť v minulom kole bola ospravdlnená priepustkou, na ktorej sa písalo „svadba“ . Áno je to tak. Robko je už týždeň v chomúte a za celé mužstvo Ziegelfeld ti prajeme všetko dobré na spoločnej ceste.

V nasledujúcom kole nás čaká nepríjemný súper SAV Lamač – víťaz ligy 2016/2017 s ktorým si zmeriame sily v Sobotu o 9.00 na ihrisku v Lamači.

Ziegelfeld zdolal oslabeného majstra presvedčivou výhrou

Logo Ziegelfeld hokejbalŠtvrté kolo BHBL – Bratislavskej hokejbalovej ligy nám prinieslo derby zápas medzi našim minuloročným  finálovým premožiteľom a úradujúcim majstrom ligy z posledného ročníka klubom Hancop Dolné hony. Počas poslednej sezóny sme v základnej časti podlahli iba dva krát a to práve s mužstvom z Dolných honov a podobný scenár  sa zopakoval aj vo finále kde sme podľahli 2:1 na zápasy.

Úvodné riadky nasvedčujú, že nás čakal súper 1.akosti a my sme po prehre v prvom kole chceli napraviť naše zakopnutie a konečne zdolať „hancopákov“ v prvom spoločnom meraní síl v sezóne 2018/2019.  Je treba spomenúť , že mužstvo Hancop má vo svojich radoch 6 reprezentantov, ktorí práve v termíne nášho spoločného zápasu reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta Masters na Bermudách a boli značne oslabení o týchto kľučových hráčov , no na druhej strane aj naša dvojica Ronald Kochan a Štefan Stanko  sa zúčastnili tohto turnaja ako ich spoluhráči.

Preloženie zápasu z našej strany neprichádzalo do úvahu , keďže sa odložený zápas podľa pravidiel BHBL musí odohrať v nasledovnom kole v Nedeľu a väčšina chalanov z Ziegelfeld mala už naplánované povinnosti v konkurenčných ligách . Rozhodnutie o žiadosti súpera o preloženie zápasu bolo teda jednoznačné NIE, my nastúpiť musíme. Čo čert nechcel , problémy s účasťou sme nakoniec mali práve my a na tento dôležitý duel sme sa z dôvodu chorôb a rodinných povinností dostavili iba siedmy + brankár , kdežto súper prišiel ešte s jedným hráčom naviac.

Prvú tretinu sme začali ustráchane so značným rešpektom a mužstvo Hancop malo navrch hlavne v osobných súbojoch. Po nešťastne odrazenej strele priamo pred našeho brankára dorazil súper strelu zo vzduchu medzi Zdenove betóny a prevaha súpera bola zúročená vedením 0:1. Nám sa ešte do konca tretiny podarilo vyrovnať v presilovej hre zásluhov nášej novej akvizície Juraja Strapáka , ktorému tento zápas dnes chutil a bol takmer všade.

Do druhej treriny sme vstupovali za nerozhodného stavu 1:1 a opäť súper ukázal svoju silu v osobných súbojoch a podarilo sa im skórovať dotlačenou loptou spoza brány . Od tohto momentu sme už ale začali preberať kontrolu nad zápasom a krásnym gólom z prvej vyrovnal  opäť „Strapo“.  Do konca druhej  tretiny sa presadil ešte aj prvý útok  a po nezištnej prihrávke od  vždy perfektne hrajúceho univerzála Tomáša Mikuša  sa nám podarilo skórovať dokonca dva krát a s pohodlným náskokom 4:2 sme sa tešili na záverečnú tretinu.

Tretiu tretinu sme si umne rozumnou hrou podržali a pridali ešte 2 ďalšie kúsky v podaní prvého útoku a konečne po dlhej dobe sa nám podarilo poraziť nášho najväčšieho súpera z minulej sezóny Hancop Dolné hony.

Po tomto kole sa team Ziegelfeld posunul v tabuľke na tretiu pozíciu a v nasledjúcom kole sa stretne s papierovo slabším súperom PROFIS Podunajské Biskupice na ihrisku súpera na Baltskej ulici o 11.00h.

6 - 2
Full Time
BHBL - Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs Slávia Právnik

Ziegelfeld vs Slávia √

ZIEGELFELD VS SLÁVIA PRÁVNIK

Ziegelfeld s prvou výhrou v sezóne

Počasie nám opäť doprialo a v Sobotu sme sa  stretli v našej Ziegelfeld aréne aby sme si dali partičku výživného hokejbalu so starými známymi súpermi z mužstva Slávia Právnik . Borci zo Slávie dali dokopy opäť mužstvo na formát 3+1  a je poskladané z hráčov, s ktorými sme sa stretávali ešte za mlada na hokejbalovom ihrisku na susednom Unitase inak prezývanom aj prívlastkom „letisko“.   Slávisti dorazili vo svojich jedinečných dresoch s logom prsnatej blondínky v kvalitnej zostave s legendárnym brankárom Igorom Houdekom ale takisto s reprezentantom Dušanom Dankom a ďaľšími skúsenými hráčmi, ktorých máme z minulosti zapísaných pod pojmov „ˇšikovní a  nebezpeční“.

My sme po poslednom zápase konečne stretli v slušnom počte 11 kusov do pola a absenciu našej brankárskej jednotky Zdena Kulku vyriešil náš vysunutý skaut Dušan Novotný telefonátom po linke Svätý Júr – Trnava a priniesol nám nového brankára Richarda Bálinta , ktorý sa predviedol v plnej paráde.  Negatívnou správou je pravdepodobne dlhodobé zranenie nášho strelca Petra Patáka, s ktorým pravdepodobne nebudeme môcť rátať dlhšiu dobu , no na druhej strane sme získali do našich radov „exziegelfeďáka“ Juraja Strapáka , ktorý si svoju premiéru odkrútil už v tomto zápase .

Priebeh zápasu

Pred úvodným buly sme si jasne povedali pri bránkovej porade , že sa určite nenecháme vyviesť z konceptu súperovým logom  a nebudeme mu venovať žiadnu pozornosť a svoje koncentráciu presmerujeme na zodpovednú obranu. Viacerí „lámači ženských sŕdc“  s tým mali síce problém , no nakoniec sme sa zhodli a do zápasu nastúpili s jasným cieľom vyhrať.

Prvá tretina mala jasný priebeh a nabehli sme na súpera vo vysokom tempe a doslova sme trhali asfalt a výsledkom boli 3 presilovky, ktoré sme zúžitkovali a po pekných akciách prekonali vynikajúceho bránkára súpera. U súpera tvoril hru stále perfektne  hrajúci Dušan Danko , ktorý „čechral“ svojim spoluhráčom jednu nezištnú náhravku za druhou, no naša nová brankárska bola nepriestrelná v týchto momentoch. 4:0  bol výsledok , s ktorým sme ukončili prvú tretinu.

Druhá tretina priniesla podobný scenár kde  sa opäť raz presadil náš „buldozér“ aka Rudo Kazmer , ktorému tento rok zatiaľ ide a mení sa na produktívneho strelca . Predviedli sme aj naše obligátne špatné striedanie za čo sme si klasicky vypýtali 2 trestné minúty a z oslabenia aj inkasovali . Nátlaková hra ale priniesla ďalšie ovocie  v podobe 5 strelených  gólov a  do tretej tretiny sme išli s pohodlným náskokom 9:2.

Tretia tretina sa iba dohrávala a  mierne sme ju vypustili a nakoniec sme  zaknihovali víťazstvo 10 : 4 a tak pripísali prvé 2 body do tabuľky BHBL.

Súperovi ďakujeme za sympatický výkon a držíme palce v ďalších bojoch.