Ziegelfeld vs Barbari

9:00
Náhľad

Ziegelfeld vs SAV

4 - 2
Full Time

Ziegelfeld vs Ramiland

2 - 8
Full Time

Ziegelfeld vs Empiria

6 - 2
Full Time
Ziegelfeld vs PROFIS Result

Ziegelfeld vs PROFIS

18. kolo BHBL : Ziegelfeld vs PROFIS Podunajské Biskupice

 

Zdravíme všetkých priaznivcov hokejbalu a klubu Ziegelfeld,

V 18.kole BHBL sme mali naplánovaný domáci zápas proti dlhoročnému účastníkovi ligy a to mužstvu PROFIS Podunajské Biskupce. V prvom meraní síl v tejto sezóne na ihrisku na Dolných Honoch  dostal náš  celkom slušný „náklad“ a po výsledku 0:11 sa poberal k sobotňajšiemu obedu s pokazenou reputáciou . V sobotu to bol však iný zápas a súper v značne pozmenenej zostave s novým brankárom bol tentokrát omnoho tažším súperom.

V optimálnom počte 10 hráčov + brankár sme sa prvý krát v jarnej časti ligy  zišli v našej domácej Ziegelfeld aréne. Pred zápasom sme si dali samozrejme klasickú výzvu v hľadaní parkovacieho miesta a tí,  čo boli neuspešní boli „odmenení“ mestskou políciou za parkovanie pri ihrisku vo forme spoločnej fotky a pokutou  . Pozdravujem pani zo 4 . poschodia a odkazujem, že už sa to nebude opakovať a zároveň pekne prosím o zaslanie vášho  videa , keďže my sme tentokrát nemali čas nahrávať.  Ešte treba vypichnúť jedno klasické meškanie Adnana Almaksusa, ktorý opäť potvrdil , že bývať 5 m od ihriska neznamená prísť na čas .  Tiež ho pozdravujeme a dávame priestor na zamyslenie .

Po zápase s Hancopom sme viacerí museli navštíviť lekára našich hokejok aby ,ako tvrdí na svojej stránke  (www.opravahokejok.sk), dal našim hokejkam novú mladosť a s čerstvo podlepenými čepelami sme sa pustili do nášho súpera.

PRIEBEH ZÁPASU 

Od úvodného buly sme mali nad zápasom kontrolu a zamestnávali brankára  viacerými šancami , no zelenáč v bráne PROFIS-u odolával veľmi statočne a v prvom zápase sa predviedol vo veľmi dobrom svetle. V polovici zápasu sme vyhrávali iba v pomere 2:0 a stále hladali recept ako prekonať brankár z našich početných šancí. Mierne sme zamiešali zostavou na podnet našich skúsenejších a následne rozbehli náš gólostroj. Do konca zápasu sme nasypali súperovi ešte 5 gólov po akciách do prázdnej brány a do tabuľky zapísali výsledok 7:1 .  Súper predviedol v rámci svojich možností peknú hru a snažil sa až do konca zápasu hrať obranný hokejbal za čo mu musíme dať pochvalu .

Prekvapením kola bola prehra nášho najväčsieho súpera Hancop Dolné Hony s klubom Slávia Právnik 4:6 , čím sme sa opäť dostali v tabuľke do trojbodového náskoku pred klubom Hancop a posilnili našu prvú priečku v priebežnej tabuľke BHBL.

ZIEGELFELD
7 - 1
Full Time

Ziegelfeld vs Vlci

Kontumačná výhra

5 - 0
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL : HBK 500 Nivy vs SBHC Rebels

Nivy vs Rebels

15 - 2
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL : HBK 500 Nivy vs Empiria Petržalka

Nivy vs Empiria

5 - 3
Full Time
BHBL Hokejbal - 12.kolo - Ziegelfeld vs AHK Pekníková

Ziegelfeld vs Pekníková ♦zápas kola♦

HOKEJBAL BHBL

 ZIEGELFELD VS PEKNÍKOVÁ

 

Tesné víťazstvo s kvalitným súperom z čela tabuľky

 

V najnáročnejšom záse tejto sezóny sa nám aj po nevydarenom začiatku , kedy sme prehrávali 0:2 podarilo nakoniec zápas otočiť v náš prospech a prekonať vynikajúceho brankára súpera 3x a s konečným výsledkom 3:2 si pripísať 2 body do tabuľky a 11 výhru v rade .

Ziegelfeld

 

3 - 2
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL : Ziegelfeld vs Black Diamonds

Ziegelfeld vs Diamonds

Hokejbal BHBL

 

 ZIEGELFELD VS BLACK DIAMONDS

 

V súboji prvého s posledným s 9.výhrou v rade

 

Hokejbal - Ziegelfeld Logo10.kolo prinieslo pre Ziegelfeld súboj s klubom Black Diamonds , ktorý momentálne sídli na poslednej priečke BHBL bez jedinej výhry. Všetko nasvedčovalo tomu , že ak budeme pokračovať vo výkonoch z posledných zápasov tak predĺženie našej víťaznej spanilej jazdy s 9 víťazstvami v rade by nám nemalo uniknúť a pozápasová kofolka v legendárnom Wallner Pub-e nám opäť bude chutiť o niečo viac.  Posledné 4  hracie kolá sme zanedbávali naše pravidelné textové reporty zo zápasov . Ale čo k nim povedať ? Momentálne panuje v teame pohoda a spokojnosť. To sa odzrkadluje aj na našich výkonoch a v súčasnej forme  „dávame dole“ jedného súpera za druhým.  Počas nášho výpadku v reportoch sme presvedčivo porazili 2 tabuľkových súperov HBK 500 Nivy a HBK Ramiland Vrakuňa. Takisto sme si pripísali 2 povinné výhry so súperom Empiria Petržalka a HBK Board Vrakuňa. 

 

Potýkame sa v posledných 5 kolách s neuveriteľnou účasťou na zápasoch , čo je v histórii nášho klubu veľka rarita , ktorá nás samozrejme nesmierne teší a taktiež potvrdzuje , že nás hokejbal baví a na zápasy sa chodí s radosťou. Ani dnes me sa nenechali zahanbiť. V počte 11 kusov sme poskladali 3 silné útoky a to nám ešte absentovali najväčšie esá ako napr. Ičo Černý a Miky Mikuš.

PRIEBEH ZÁPASU

V zápase s celozápasou prevahou  sa postupne presadzovali jednotlivé útoky a zápas sme ukončili s pekným výsledkom 7:1.  20-ročný brankár súpera mal dnes svoj deň a parkrát nás privádzal svojimi zákrokmi do šialenstva. Za prijateľný výsledok vďačia diamanty predovšetkým jeho perfektnému výkonu.

Zo zápasu treba učite ešte vypichnúť fakt , že do streleckej listiny sa dnes podarilo prvý krát zapísať Peťovi Kulkovi , ktorý trafil netradične príklepom  od modrej pavúčika priamo do kríža. Takisto sa dnes po dlhej dobe objavila v Ziegelfeld aréne, aj keď len na pár momentov. „Šedá eminencia“ Pišta Stanko a my sa pýtame Pišta. Je tvoje koleno už hrateľné? Bola tvoja návšteva dnes predzvesťou tvojho návratu do prvého útoku  🙂 ? Znamená to , že v budúcnosti môžeme rátať s vyššou úspešnosťou v presilovkách 🙂 ? Budeme ťa vedieť pozvať po víťaznom zápase na kofolu ?  Na tieto otázky nám dnes nedá dnes asi nikto odpoveď, no všetci pevne dúfame.

Aktuálnou novinkou na „ziege“ je aj dôležitý krok v živote nášho spoluhráča Robka Kvasznovského, ktorého neúčasť v minulom kole bola ospravdlnená priepustkou, na ktorej sa písalo „svadba“ . Áno je to tak. Robko je už týždeň v chomúte a za celé mužstvo Ziegelfeld ti prajeme všetko dobré na spoločnej ceste.

V nasledujúcom kole nás čaká nepríjemný súper SAV Lamač – víťaz ligy 2016/2017 s ktorým si zmeriame sily v Sobotu o 9.00 na ihrisku v Lamači.

7 - 1
Full Time

Slávia vs Empiria

5 - 2
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL Ziegelfeld vs HBK 500 Nivy

Ziegelfeld vs Nivy

 

 

 

6 - 1
Full Time
Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs HBK Board Vrakuňa

Ziegelfeld vs Board Vrakuňa √

8 - 6
Full Time
BHBL - Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs Hancop dolné hony

Ziegelfeld vs HANCOP √

HOKEJBAL BHBL

ZIEGELFELD  VS HANCOP DOLNÉ HONY

 

Ziegelfeld zdolal oslabeného majstra presvedčivou výhrou

 

Logo Ziegelfeld hokejbalŠtvrté kolo BHBL – Bratislavskej hokejbalovej ligy nám prinieslo derby zápas medzi našim minuloročným  finálovým premožiteľom a úradujúcim majstrom ligy z posledného ročníka klubom Hancop Dolné hony. Počas poslednej sezóny sme v základnej časti podlahli iba dva krát a to práve s mužstvom z Dolných honov a podobný scenár  sa zopakoval aj vo finále kde sme podľahli 2:1 na zápasy.

Úvodné riadky nasvedčujú, že nás čakal súper 1.akosti a my sme po prehre v prvom kole chceli napraviť naše zakopnutie a konečne zdolať „hancopákov“ v prvom spoločnom meraní síl v sezóne 2018/2019.  Je treba spomenúť , že mužstvo Hancop má vo svojich radoch 6 reprezentantov, ktorí práve v termíne nášho spoločného zápasu reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta Masters na Bermudách a boli značne oslabení o týchto kľučových hráčov , no na druhej strane aj naša dvojica Ronald Kochan a Štefan Stanko  sa zúčastnili tohto turnaja ako ich spoluhráči.

Preloženie zápasu z našej strany neprichádzalo do úvahu , keďže sa odložený zápas podľa pravidiel BHBL musí odohrať v nasledovnom kole v Nedeľu a väčšina chalanov z Ziegelfeld mala už naplánované povinnosti v konkurenčných ligách . Rozhodnutie o žiadosti súpera o preloženie zápasu bolo teda jednoznačné NIE, my nastúpiť musíme. Čo čert nechcel , problémy s účasťou sme nakoniec mali práve my a na tento dôležitý duel sme sa z dôvodu chorôb a rodinných povinností dostavili iba siedmy + brankár , kdežto súper prišiel ešte s jedným hráčom naviac.

PRIEBEH ZÁPASU 

Prvú tretinu sme začali ustráchane so značným rešpektom a mužstvo Hancop malo navrch hlavne v osobných súbojoch. Po nešťastne odrazenej strele priamo pred našeho brankára dorazil súper strelu zo vzduchu medzi Zdenove betóny a prevaha súpera bola zúročená vedením 0:1. Nám sa ešte do konca tretiny podarilo vyrovnať v presilovej hre zásluhov nášej novej akvizície Juraja Strapáka , ktorému tento zápas dnes chutil a bol takmer všade.

Do druhej treriny sme vstupovali za nerozhodného stavu 1:1 a opäť súper ukázal svoju silu v osobných súbojoch a podarilo sa im skórovať dotlačenou loptou spoza brány . Od tohto momentu sme už ale začali preberať kontrolu nad zápasom a krásnym gólom z prvej vyrovnal  opäť „Strapo“.  Do konca druhej  tretiny sa presadil ešte aj prvý útok  a po nezištnej prihrávke od  vždy perfektne hrajúceho univerzála Tomáša Mikuša  sa nám podarilo skórovať dokonca dva krát a s pohodlným náskokom 4:2 sme sa tešili na záverečnú tretinu.

Tretiu tretinu sme si umne rozumnou hrou podržali a pridali ešte 2 ďalšie kúsky v podaní prvého útoku a konečne po dlhej dobe sa nám podarilo poraziť nášho najväčšieho súpera z minulej sezóny Hancop Dolné hony.

Po tomto kole sa team Ziegelfeld posunul v tabuľke na tretiu pozíciu a v nasledjúcom kole sa stretne s papierovo slabším súperom PROFIS Podunajské Biskupice na ihrisku súpera na Baltskej ulici o 11.00h.

6 - 2
Full Time
BHBL - Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs Slávia Právnik

Ziegelfeld vs Slávia √

HOKEJBAL BHBL

ZIEGELFELD VS SLÁVIA PRÁVNIK 

 

Ziegelfeld s prvou výhrou v sezóne 

 

Počasie nám opäť doprialo a v Sobotu sme sa  stretli v našej Ziegelfeld aréne aby sme si dali partičku výživného hokejbalu so starými známymi súpermi z mužstva Slávia Právnik . Borci zo Slávie dali dokopy opäť mužstvo na formát 3+1  a je poskladané z hráčov, s ktorými sme sa stretávali ešte za mlada na hokejbalovom ihrisku na susednom Unitase inak prezývanom aj prívlastkom „letisko“.   Slávisti dorazili vo svojich jedinečných dresoch s logom prsnatej blondínky v kvalitnej zostave s legendárnym brankárom Igorom Houdekom ale takisto s reprezentantom Dušanom Dankom a ďaľšími skúsenými hráčmi, ktorých máme z minulosti zapísaných pod pojmov „ˇšikovní a  nebezpeční“.

My sme po poslednom zápase konečne stretli v slušnom počte 11 kusov do pola a absenciu našej brankárskej jednotky Zdena Kulku vyriešil náš vysunutý skaut Dušan Novotný telefonátom po linke Svätý Júr – Trnava a priniesol nám nového brankára Richarda Bálinta , ktorý sa predviedol v plnej paráde.  Negatívnou správou je pravdepodobne dlhodobé zranenie nášho strelca Petra Patáka, s ktorým pravdepodobne nebudeme môcť rátať dlhšiu dobu , no na druhej strane sme získali do našich radov „exziegelfeďáka“ Juraja Strapáka , ktorý si svoju premiéru odkrútil už v tomto zápase .

Priebeh zápasu

Pred úvodným buly sme si jasne povedali pri bránkovej porade , že sa určite nenecháme vyviesť z konceptu súperovým logom  a nebudeme mu venovať žiadnu pozornosť a svoje koncentráciu presmerujeme na zodpovednú obranu. Viacerí „lámači ženských sŕdc“  s tým mali síce problém , no nakoniec sme sa zhodli a do zápasu nastúpili s jasným cieľom vyhrať.

Prvá tretina mala jasný priebeh a nabehli sme na súpera vo vysokom tempe a doslova sme trhali asfalt a výsledkom boli 3 presilovky, ktoré sme zúžitkovali a po pekných akciách prekonali vynikajúceho bránkára súpera. U súpera tvoril hru stále perfektne  hrajúci Dušan Danko , ktorý „čechral“ svojim spoluhráčom jednu nezištnú náhravku za druhou, no naša nová brankárska bola nepriestrelná v týchto momentoch. 4:0  bol výsledok , s ktorým sme ukončili prvú tretinu.

Druhá tretina priniesla podobný scenár kde  sa opäť raz presadil náš „buldozér“ aka Rudo Kazmer , ktorému tento rok zatiaľ ide a mení sa na produktívneho strelca . Predviedli sme aj naše obligátne špatné striedanie za čo sme si klasicky vypýtali 2 trestné minúty a z oslabenia aj inkasovali . Nátlaková hra ale priniesla ďalšie ovocie  v podobe 5 strelených  gólov a  do tretej tretiny sme išli s pohodlným náskokom 9:2.

Tretia tretina sa iba dohrávala a  mierne sme ju vypustili a nakoniec sme  zaknihovali víťazstvo 10 : 4 a tak pripísali prvé 2 body do tabuľky BHBL.

Súperovi ďakujeme za sympatický výkon a držíme palce v ďalších bojoch.

 

10 - 4
Full Time
Ziegelfeld vs SHBC Rebels

Ziegelfeld vs Rebels √

ZIEGELFELD VS SHBC REBELS (VB Taxi )

 

Ziegelfeld v prvom kole s výpraskom

 

Máme tu začiatok novej sezóny BHBL a prvé kolo v ktorom sa Ziegelfeld stretol so starými známymi z „kolonky“ a to konkrétne nepríjemným súperom SHBC Rebels , ktorí sa vraj  premenovali na VB Taxi. Uvádzame ešte starý názov klubu pre lepšiu identifikáciu nášho minuloročného štvrťfinálového súpera a takisto z dôvodu , že nikto ešte nevie presný oficiálny názov .

Príprava na sezónu BHBL 2018/2019

Ziegelfeld sa celú letnú prestávku poctivo pripravoval na novú sezónu tentokrát netradičným spôsobom a s výnimkou pár jednotlivcov nikto nerobil nič. Načo ? Boli sme vo finále a skoro sme aj vyhrali, takže my 3 mesiace nemusíme robiť nič.  Aj tak je to len nejaká „paneláková liga“ a my sme borci z Ziegelfedu a kažďému naložíme bez toho aby sme sa počas 3 mesiacoch voľna stretli .  Nie sú to síce nikoho slová ale asi takto prebiehal prístup k novej sezóne v našich radoch.  Žiaden futbálek, posilka nula bodov a na kuchajde sú vraj sinice, čiže nedá sa ani behať.  Bicykel spoločne niekedy? Nemám čas idem do Polusu. Alebo , že vraj má dnes pršat niekedy asi poobede a ide to smerom k východnej Európe, tak aby sme nezmokli, tak skôr nie.  Poďme si aspoň zastrielať poobede. Nemôžem idem na horúce kamene na Tehelko .

Výsledkom je , že klub Ziegelfed vstupuje do novej sezóny krásne oddýchnutý , no na druhej strane bude predzápasová rozcvička pre mnohých najsvetlejším momentom celého zápasu ak teda vôbec príde na zápas, v ktorom ešte „o nič nejde“.

Predsezónne zmeny v súpiske

Keďže nie sme už najmladší a viacerých hráčov ešte limitujú  viaceré zranenia vedeli sme , že naša súpiska do aktuálnej sezóny  bude potrebovať mierne „vypimpovať“ a výsledkom bolo , že sme opäť nazreli do račanského košiara a vytiahli si posily vo forme Andreja Alexandra a Michala Laciku . Najnovšou akvizíciou v našich radoch však bude aj Roman Tichý, ktorý nás počas celej minulej sezóny sledoval ako najvernejší fanúšik  a netreba zabúdať ani na to , že je to dlhoročný hráč Ziegelfeld, ktorý hrával už za tento klub v dobe keď my sme iba s obdivom sledovali našich predchodcov spoza mantinelov . Vitajte.

Samotný zápas

Na úvodný zápas sme sa dostavili v počte 7+1, čo na šírku nášho kádra a faktu , že sa jednalo o prvé kolo novej sezóny  je smiešny počet .  Ihneď od úvodu nás začal súper tlačiť a zasypávať množstvom striel a my sme sa dostávali iba príležitostne k strelám a pološancám . Premiérový gól sme si dali sami do vlastnej siete a druhý sme súperovi darovali presilovkou pre zlé striedanie.  Súper bol stále aktívnejší a jeho vynikajúci výkon bol podčiarknutý výborne chytajúcim brankárom, ktorý nám počas celého zápasu mazal šance ako na bežiacom páse. Počas druhej tretiny sa nám síce podarilo znížiť na 4:3 ale následne prišli ďalšie 3 góly do našej siete v presilovke súpera , v hre power – play  a súper nás dorazil peknou individuálnou akciou tesne pred koncom .

Súperovi gratulujeme za zaslúžené viťazstvo a my sa musíme zamyslieť nad spôsobom hry a prístupe k zápasom a do druhého kola nastúpiť ako mužstvo z minulej sezóny .

V ďalšom kole sa stretneme opäť na domácom ihrisku v Sobotu o 9.00 h  s mužstvom Slávia Právnik , ktorý v prvom kole rozbil Barbarov Bratislava 7:2 .

3 - 7
Full Time
Hokejbal Finále BHBL : Ziegelfeld vs Hancop Dolné hony

Ziegelfeld vs HANCOP √

Hokejbal BHBL : Ziegelfeld vs Hancop Dolné hony √

HOKEJBALOVÉ FINÁLE BHBL 2018

 

2.Finálový zápas ZIEGELFELD VS HANCOP DOLNÉ HONY

 

Po  nešťastne prehratom prvom  finálovom zápase (2:3 ) na ihrisku na HANCOP-e sme sa hneď v nasledujúcu Sobotu presunuli do našej domácej Ziegelfeld Arény s jasným cieľom tento zápas vyhrať a vynútiť si rozhodujúci finálový zápas BHBL opäť na ihrisku na Dolných honoch .

Ako sme spomínali v našom poslednom článku , náš brankár Zdeno Kulka mal naplánovanú rodinnú dovolenku a my sme sa ocitli v situácii kedy sme museli urgentne vyriešiť kto nastúpi do našej brány na oba prípadné finálové súboje. Naše pohľady smerovali na najuniverzálnejšieho hráča ligy  – Tomáša Mikuša. Bývalý hokejový brankár vie zahrať obranu , útok a aj brankársky post  a boli sme všetci zvedaví , či aj v bráne má rovnakú kvalitu ako na ostatných postoch. Tomáš ako správny teamový hráč samozrejme súhlasil a my sme sa tešili, že máme vyriešenú otázku brankára.

S blížiacim sa úvodným buly sa tentokrát začali plniť priestory okolo ihriska fanúšikmi súpera ale predovšetkým ľuďmi z Ziegelfeld-u , ktorých sme už roky nevideli, čo nám dodávalo silu do blížiaceho sa zápasu. Za mantinelom sme zazreli chalanov zo susediaceho sídliska UNITAS , rodiny viacerých  Ziegelfeld hráčov,  známe tváre z blízkeho okolia ale aj hráčov BHBL hrajúcich za ostatné kluby ligy. Balkóny a okná pootvárane a zaplnené hlavami susedov , ktorí tiež boli zvedaví , či sa nám dnes podarí  predĺžiť naše pôsobenie v lige a zahrať si  tak rozhodujúci zápas o majstra Bratislavy vo formáte 3+1 na ihrisku súpera  o deň neskôr.

Súpiska HANCOP bola už na prvý pohľad popretkávaná mixom skúsených hráčov, ktorí majú už niečo v hokejbale za sebou ako  František Bohony, Jozef Zemeš, Róbert Danajovič, Robo Ondrušek  ale taktiež mladinou, ktorá mužstvu zabezpečuje rýchlosť a dravosť.

Súpiska ZIEGELFELD má ale obdobné kvality ako je to v prípade Hancop-u a takisto sme pre túto sezónu namixovali ten správny pomer skúsenosti a dravosti, čo nám potvrdili aj výsledky počas celej základnej časti ligy .  Na našej súpiske sa už opäť objavili mená našich reprezentačných navrátilcov  – Peter Paták a Rudolf Kazmer , čo spôsobilo vystuženie obrany aj útoku , no na súpiske HANCOP pribudol nebezpečný Robo Ondrušek hrajúci aj najvyššiu slovenskú extraligu. Obe mužstvá mali nabité zostavy známymi menami z hokejbalového prostredia  a už tento fakt bol zárukou kvalitného druhého finálového zápolenia medzi týmito tradičnými a dlhoročnými účastníkmi  bratislavskej hokejbalovej ligy.

Ihneď po úvodnom buly nám bolo jasné , že HANCOP došiel s cieľom vyhrať a ich úvodný tlak bol len dôkazom tohto faktu. Ich aktivita bola iheď od začiatku vyššia a v počte streleckých pokusov na bránu bolo  ich kolónke vyššie číslo. Odmenení boli úvodným gólom po rýchlej prihrávke z rohu do medzikružia zakončené strelou z prvej. Prvý inkasovaný gól bol pre nás akýmsi budíčkom a od tohto momentu sme začali hru vyrovnávať a stále častejšie ohrozovať súperovho brankára. Na konci prvej tretiny sme dostali výhodu presilovky a na plochu sme poslali našu prvú presilovkovú formáciu so slovami „chlapci teraz musíte dať gól“ . A tak sa aj stalo. Po biliardovej akcii na jeden dotyk skóroval Rono Kochan do prázdnej brány po nádhernej prihrávke od Iča Černého a týmto výsledkom sme aj uzavreli prvú  tretinu .

Do druhej tretiny sme po prestávkovej porade vstúpili s cieľom byť aktívnejší  strelecky aj bežecky a snažiť sa rozhodnúť o zápase čo najskôr. Úvod druhej tretiny nám opäť priniesol výhodu presilovej hry , ktorú sme opät premenili a Ičo černý sa po strele z prvej do odkrytej brány opäť nemýlil . 2:1 . Náš „nový“ brankár v týchto fázach hry privádzal súpera do bezradnosti a bol v týchto momentoch aj po obrovskom počte vyložených šancí doslova neprekonateľný. V tretej tretine sa nám dokonca podarilo skórovať aj tretíkrát kedy náš nikdy neunavený obranca Rudolf Kazmer vymietol strelou zápästím ľavú pavučinku tiež výborne chytajúcemu brankárovi Hancop-u a my sme sa zrazu ocitli v situácii kedy sme si začali uvedomovať , že na to jednoducho máme a tento zápas musíme vyhrať.

Úvod tretej tretiny bol opäť v réžii mužstva z Dolných honov , no ako sme už spomenuli náš brankár zatiahol roletu a doslova exceloval.  Z nenápadnej akcie kedy sa dostala vyhodená loptička k uvoľnenému Ičovi Černému , ktorý sa z ničoho nič  zrazu rútil sám na bránu a rutinérskym spôsobom vymiešal brankára a po následnom obehnutí brány zasunul do prázdnej sme vyhrávali 4:1 a do konca zápasu zostávalo necelých 13 minút . No potom sa začali diať veci. Hancop po nenápadnej akcii znížil strelou na 4:2 a po následnej presilovke znížil  krásnym gólom od brvna na 4:3. Do konca zápasu zostávalo 5 minút a my sme  hrali  4-minútové oslabenie. Obetavou hrou a perfektným výkonom brankára sme prežili a následne doviedli zápas do víťazného konca no ešte dnes máme niektorí zlepené polky po tejto hokejbalovej dráme .

Rozbití na rešeto z náročného zápasu sme už boli hlavami v „pekle“ a premýšlali o zajtrajšom rozhodujúcom zápase na domácej pôde Hancop.

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
Ziegelfeld1214Výhra
HANCOP1023Prehra

 

Ziegelfeld

4 - 3
Full Time
Hokejbal Ziegelfeld : AHK Pekníková 3 Semifinále BHBL

Ziegelfeld vs Pekníková √

Hokejbal: Ziegelfeld vs AHK Pekníková √

Hokejbal BHBL – 3.Semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy 2017/2018 – Ziegelfeld vs AHK Pekníková.

 

Zdravíme všetkých fanúšikov Ziegelfeld a bratislavského hokejbalu ,

Ako ste si  iste už domysleli z nadpisu článku , máme za sebou parádny hokejbalový víkend . Pre prvočitateľov  našej stránky  si  v krátkosti  dovolím pripomenúť, že sme sa prebojovali do semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy kde sme narazili na skúseného súpera z Dúbravky  – AHK Pekníková a v prvom zápase v domácej Ziegelfeld aréne  sme im podľahli katastrofálnym výsledkom 0:5 , no keďže sa semifinále BHBL hrá na 2 víťazné zápasy , čakal nás ďaľší súboj s týmto súperom v Sobotu  na súperovom ihrisku v Dúbravke a pri prípadnej našej výhre aj rozhodujúci zápas v Nedeľu opäť na domácom ihrisku .  Víťaz tejto semifinálovej série mal zaručenú vstupenku do finále BHBL , v ktorom sa mal stretnúť s jedným z dvojice mužstiev HBK Vrakuňa alebo HANCOP Dolné hony,   ktoré tvorili druhú semifinálovú dvojicu s cieľom postúpiť do finále BHBL. Poďme sa ale pozrieť , aký bol priebeh nášho semifinálového súboja a či sa nám podarilo vykľučkovať z tejto prekérnej situácie  , v ktorej sme prehrávali 0:1 na zápasy a mali nôž na krku .

 

 

3.Rozhodujúci Zápas Semifinále BHBL – AHK Pekníková vs Ziegelfeld

 

Pred rozhodujúcim duelom musela  naša facebooková skupina zniesť pár motivačných príhovorov a rozbití z predošlého zápasu sme sa na poludnie zišli v domácej Ziegelfeld aréne. Termín zápasu sme si stanovili na 13:00 h . Dôvodom bolo aby termín vyhovoval všetkým hráčom tak aby sme prišli v najlepšej možnej zostave. Asi hodinu pred začiatkom zápasu v snahe spraviť pre víťazstvo úplne všetko sme sa rozhodli tentokrát vytiahnuť namiesto esa , ktoré sme už použili v predošlom zápase,  žolíka . Náš dlhodobo  zranený strelec „par excellence“ Pišta Stanko dostal od určitých spoluhráčov tkz. „semifinálovú kúru“ , ktorá spočívala v nenápadnom nasadení chrobáka do hlavy otázkami – či si nemá chuť zahrať resp. či to s tým jeho chromým kolenom nezvládne náhodou.  Taktiež máme pripravený screenshotik ako to asi prebiehalo  🙂 :

Pišta sa nenechal dlho prehovárať a aj napriek zraneniu a napuchnutému kolenu nám prišiel pomôcť na „presilovečky a zlomové momenty“, ktoré samozrejme dopadli tak , že proste dal celý zápas v perfektnej fazóne akoby mu nič nebolo . Minimálne my sme to nepostrehli na jeho výkone  a ako sa ukázalo jeho prítomnosť bola pre tento zápas kľučová.

Začali sme teda v rovnakej zostave ako v Sobotu plus spomínaný „chromtavý“ Pišta a takisto nás posilnil v obrane Vlado Dávid. Zostava slušná, už len to pretaviť do úspešného konca.  Od začiatku sme tentokrát mali prevahu a súpera len sporadicky púštali do šancí  a odmenou nám bol gól z hokejky neúnavného a všestranného libera Tomáša Mikuša. Mať tohto borca v mužstve je obrovská výhoda , nakoľko tento chlapec vie zahrať bezchybnú obranu , v útoku strielať góly a v neposlednom rade , ak ho postavíte do brány tak bude jeden z najlepších brankárov v lige tak ako to ukázal počas minuloročného finále BHBL kedy sa ako brankár pričinil obrovskou mierou o majstrovský titul.  Bol to jediný gól prvej tretiny a  pri množstve našich vylúčení nám tento výsledok ešte nič negarantoval.

V druhej tretine sme zahodili obrovské množstvo vyložených šancí a naša nervozita sa stupňovala , keďže súper disponoval kvalitnými strelcami , ktorí často vystrkovali rožky a ohrozovali nášho brankára. Tretina bezgólová a my sme do tretej tretiny vstupovali s mierne stiahnutými polkami so strachom aby nás nevyúživanie našich šancí nepripravilo o finálovú účasť.

Lenže…..Potom sme vytiahli z poznačených kariet naše eso a žolíka a veci sa konečne začali diať. Najprv , prekvapivo stále vládajúci „čapovač “ Ivan Černý prečítal súperovu rozohrávku ako šlabikár a  doslova vypapal a vykúpal súperovho brankára sťahovačkou do backhandu a zasunul a v následnej presilovke 10 minút neskôr prišiel žolíkov čas.  Ak sa vrátime o pár odsekov späť kde sme spomínali takzvanú „Pištovu pozíciu“ a vy neviete o čom sa bavíme tak toto je ona :

 

Z tejto pozície sa Pišta málokedy mýli a dnes to iba potvrdil a nás posunul do vedenia 3:1 10 minút pred koncom zápasu. Je mi to už trápne stále spomínať v superlatívoch Ivana Černého tak len  sucho v krátkosti podotknem , že o posledný gól sa opäť prčinil tento hráčik keď petelicou prestrelil v presilovke brankára a dal mu takzvaný „teplomer“.

Súperovi AHK Pekníková ďakujeme za napínavú semifinálovú sériu a férovu a bojovnú hru a tešíme sa na naše spoločné súboje aj do ďaľšej sezóny.

Mužstvo Ziegelfeld sa vo svojej dlhej histórii a početných účastiach prvý krát prebojovalo do finále BHBL a do novej ešte teplej Ziegelfeld Arény si  tak o dva týždne môžte prísť pozrieť finálový zápas , v ktorom našim súperom bude niekoľkonásobný víťaz BHBL  – HANCOP Dolné Hony .  V rozhodujúcom zápase porazili prekvapivo dobre hrajúceho  sídliskového suseda klub HBK Vrakuňa.

 

3. zápas Semifinále BHBL

 

Najbližší zápas ZIEGELFELD

 

 

 

4 - 1
Full Time
Hokejbal - Ziegelfeld vs AHK Pekníková - semifinále BHBL 2017/2018

Ziegelfeld vs Pekníková √

Ziegelfeld vs AHK Pekníková √

Ahojte,

Takže , prvý zápas semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy máme „úspešne“ za sebou a aj keď sa nasledovné riadky budú písať ťažko , pokúsime sa vám priblížiť čo sa v Sobotnajšie dopoludnie vlastne udialo  v zápase Ziegelfeld vs AHK Pekníková.

Klasickým sprievodným javom zápasov na domácom ihrisku v Ziegelfeld aréne je predzápasové hľadanie si miesta . Niekto by si myslel , že sa jedná o hľadanie miesta v zostave , no nie je to tak , nakoľko v klube Ziegelfeld je väčšinou miesto v zostave určené už dávno pred zápasom. Hľadanie a nájdenie  parkovacieho miesta pred zápasom v okolí ihriska zvykne byť často výkon  porovnateľný s výkonom v semifinálom zápase  a takisto končí často sklamaním.   Aj v toto napäté semifinálové ráno sme sa presvedčili , že prázdne miesta na Ziegelfelde  neexistujú a  ak áno , tak je to minimálne podozrivé a treba byť neustále v plnom strehu  a umne sa vyhýbať číhajúcim susedom spoza záclon , ktorým neujde žiadny prešlap v parkovaní. Viacerí sme boli „vymáknutí“ a vypoklonkovaní s informácou typu  : „pán kolega , vy neviete  že na tomto mieste bolo kedysi vyšráfované ? “ alebo „podľa mňa nestojiíte 5 m od prechodu , takže si to dajte inde alebo chodte preč“ . S jednou pani na prízemí som si už dokonca vybudoval určitý vzťah . Nepoznáme sa síce osobne ale pokaždé keď skúsim zaparkovať na miesto  pod jej oknami  automaticky sa nám stretnú pohľady , pretože ja viem , že ona tam určite bude a ona vie , že som to ja 🙂 . Miernym pokývaním hlavy spoza jemne  odhrnutej záclony  mi dá najavo , že proste nie chlapec , tu parkovať nebudeš a vôbec ma nezaújima , že máš loptičky a všetci na teba čakajú . Tu proste parkovať nebudeš. Je to super. Vždy sa tam snažím zaparkovať aj keď viem , že budem krúžiť ďalej  ale nechcem tento vzťah zabiť a mám taký pocit , že sa prehľbuje a jedného dňa budem mať možno exkluzívnu výsadu  parkovať na tomto mieste iba ja .  Uletel som ale od témy , takže poďme späť.

Je 8:30 a prekvapivo sa na ihrisku nachádzajú takmer všetci hráči mužstva Ziegelfeld a dokonca aj tí , ktorí to majú ihrisko  20 metrov vzdušnou čiarou od svojho miesta bydliska  . Dnes prekvapili. Na druhej polovici ihriska takisto väčšina klubu AHK Pekníková , čo v nás vyvolalo pocit  – oni to berú fakt  vážne .  Po letmom prezretí súperových hráčov – OK , nebolo to letmé prezretie ale dosť detailné  naštudovanie celej zostavy  sme dospeli k záveru , že toto je úplne iné mužstvo ako proti nám nastúpilo dvakrát v základnej časti ligy kedy sa nám podarilo dvakrát si zaknihovať víťazstvo aj keď raz iba s odretými ušami   .  S konštatovaním –  „henten hrá extraligu a henten hral tiež a tamten je dobrý brankár“ sme vedeli , že zápas bude mať vysokú kvalitu a pre nás visačku – veľmi náročný. V zostave nám chýbali dvaja kľúčoví hráči a to nahrávač Ivan Černý a strelec na pohľadanie Štefan Stanko z pracovných a zdravotných dôvodov. Na druhej strane  –  do zostavy sa vrátil  Peter Paták , ktorého prítomnosť vždy zvýši našu streleckú a útočnú silu .

Útoky sme zamiešali tak aby bola sila rozumne rozložená a do prvej tretiny sme sa pustili s cieľom  zahrať perfektnú obranu a  čo najrýchlešie skórovať.  Hral sa opatrný hokejbal so šancami na oboch stranách a tretinu sme ukončili s výsledkom 0:0  a zistením , že toto bude prevdepodobne najťažší zápas aký sme v tomto ročníku BHBL odohrali. Pekníková ihneď od úvodu bezchybne  a poctivo bránila a pustila nás iba do minima šancí , ktoré ale končili na skúsenom brankárovi . Nám sa darilo takisto pokrývať si hráčov súpera a ich nebezpečné útočne brejky končili na istom Zdenovi Kulkovi v našej bráne .

V druhej tretine sa obraz hry zmenil a Pekníková nás začala pravidelne prečíslovať a vytvárať si väčšie množstvo šancí a začali byť jednoducho nebezpečnejší , co skončilo 2 gólmi v našej sieti kedy  sa podarilo presadiť najnebezpečnejším útočníkom  zo strany súpera. Góly padali predovšetkým po individuálnych chybách v obrane , na ktorej musíme do ďalšieho boja jednoznačne popracovať.

V tretej tretine sme sa konečne zobudili  a začali sme takisto súpera štípať zvýšenou aktivitou a viacerými veľmi nádejnými  šancami a hra sa vyrovnala  .  V momente keď me začali veriť, že tento zápas máme ešte stále v našich rukách  a je „otočitelný“ nás zastavil  tretí  inkasovaný gól takmer z celého ihriska.  Zápas sme dobačovali s ešte ďaľšími dvoma inkasovanými gólmi a pripísali si tak prvú  prehru v play-off  na domácom ihrisku .

Výsledok 0:5  je pre nás veľmi krutý a zdvíha varovný prst do druhého semifinálového zápolenia, v ktorom nám nič iné neostáva ako vyhrať ak chceme pokračovať v tohtoročnej sezóne BHBL.  Pekníkovej gratulujeme k víťazstvu,  odohrali vynikajúci zápas s výbornou efektivitou premienania šancí . My sa však nevzdávame a na odvetu prídeme do Dúbravky pripravení s jediným cieľom  –  vyhrať .

Informácie o strelcoch a ďalšie informácie  nájdete nižšie v článku.

Ďalší zápas sa uskutoční v Sobotu 2.6.2018 o 11.00.h na Pekníkovej ulici a my spravíme všetko preto aby sme sa opäť vrátili na rozhodujúci duel do domácej Ziegelfeld arény.

Druhé semifinále HANCOP Dolné hony vs HBK Vrakuňa sa skončilo prekvapením. Mužstvo Vrakune dokázalo poraziť ako postupujúci z 6 miesta víťaza základnej časti a minuloročného finalistu na samostatné nájazdy v pomere 3:4. Gratulujeme Vrakuni  k peknému výsledku .

Ziegelfeld

Foto

 

0 - 5
Full Time

Ziegelfeld vs Rebels √

6 - 2
Full Time