Report 3.kolo : ZIEGELFELD vs HBK 500 Nivy

V sobotu sme nastupovali na 3. kolo bratislavskej hokejbalovej ligy netradične z 9. miesta ligovej tabuľky . Dôvodom bolo odstúpenie teamu Olymp Rača zo súťaže, a keďže sme s nimi vyhrali v 1.kole ligy, body nám boli automaticky odrátané, čo spôsobilo, že sme mali v tabuľke jednozápasový deficit. Našim súperom bolo snaživé mužstvo HBK 500 Nivy.

V čase 8:40 je Ziegelfeld aréna takmer prázdna a jedinou živou dušou navôkol je náš obľúbený rozhodca ( irónia nebola použitá ) „Geňo“, ktorému sa podarilo svojou parkovacou technikou s názvom „nechám to tu v strede chodníčka“ postaviť na nohy nenápadnú susedu na 2 poschodí , ktorá už vytáčala na svojom mobile predvolené číslo na mestskú políciu . Nápravu sme ale rýchlo zariadili a tak Geňovi ušetrili to preslávené „dnes to bude len s upozornením“.

8:50 h prichádza svojou tradičnou spomalenou chôdzou a vypnutým hrudníkom, ako vždy posledný, náš benjamínok Adnan Almaksus. Nastavené pravidlo nášho mužstva , ktoré hovorí , že kto príde po 8:45 h nebude hrať sme ani nemohli uplatniť, keďže nás bolo v danej chvíli len 6 hráčov do poľa. Adnan po tomto zistení vyfúkol a vypýtal si miesto v 2 . útoku. Dostal ho.

Je 9:00 h a všetci čakáme na zvuk jemne klepajúceho dieselového motora Ivana Černého , ktorý nám chýbal ako posledný do skladačky našich útokov . Stále nechodí . Pýtame sa : čo sa stalo? Zvládol Ičo včerajšiu afterku? Je v poriadku? Absencia nášho skúseného strelca nás vyvádza z kľudového režimu ale stále ešte veríme , že príde.

Nenápadne checkujeme počas rozcvičky zostavu súpera. Vidíme agilného Dana Mrvu a takisto nadpriemerne vysokého Vlada Boháča. V bránke nám neznámy brankár a neúčasť Andreja Letka . Vydýchli sme si , čo sa neskôr ukázalo ako veľká chyba.

9:00 h – Ičo stále neprišiel.

Úvodné buly je tu . Nivy nahadzujú loptičku na nášho brankára , ktorá padá rýchlosťou padajúceho listu do oblasti bránkoviska . Nasleduje chybná rozohrávka priamo na čepeľ súpera , ktorý už len skóruje do prázdnej brány. V tomto momente nám v hlavach prebieha príbeh vo forme „déjá vú“ zo štvrťfinálového zápasu proti Nivám , kde sme takisto inkasovali gól v prvom striedaní a zápas nakoniec aj prehrali . 0:1 bol výsledok , ktorý svietil na zápise po prvej tretine aj vďaka výbornému výkonu súpera brankára , ktorý bol viac ako dôstojnou náhradou Andreja Letka .

9:30 h – Ičo stále neprišiel.

V druhej tretine sme konečne zlomili nepriestreľnosť nováčika v bráne Nív a po dorážke a samostatnom nájazde sme otočili na 2:1.

10:00 h – „Zavolajte Ičovi či je v poriadku“

V tretej tretine sme využili 2 presilovky. Stihli sme si dať aj nešťastný vlastný gól a uzavreli zápas 3.kola v náš prospech v pomere 4:2.

Chalanom z HBK 500 Nivy ďakujeme za pekné doobedie . Pozdravujeme našich skalných fanúšikov , ktorých neodradí ani zlé počasie a neúčasť takej hokejbalovej kvality ako je náš Ičo.

PS : Ten Ičo nakoniec neprišiel. Je v poriadku.

V ďaľšom kole na nás čaká čaká prvá veľká skúška a tou bude kvalitou nabité mužstvo z Dúbravky – AHK Pekníková.