REBELS vs NIVY

0 - 16
Full Time

REBELS vs PROFIS

6 - 6
Full Time

REBELS vs VLCI

3 - 4
Full Time

Rebels vs Empiria

8 - 6
Full Time

Rebels vs Board

2 - 5
Full Time

Rebels vs PROFIS

2 - 1
Full Time

Rebels vs HANCOP

1 - 4
Full Time

Rebels vs Vlci

5 - 4
Full Time

Rebels vs Slávia

4 - 5
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL : SBHC Rebels vs Ziegelfeld

Rebels vs Ziegelfeld

HOKEJBAL BHBL

SBHC REBELS VB-TAXI VS ZIEGELFELD 

 

Ziegelfeld vrátil Rebelom prehru z úvodu sezóny 

 

Hokejbal - Ziegelfeld Logo


V 14.kole BHBL nás čakal okrem ranného snehu aj  hokejbalový zápas s jediným tohtosezónnym premožiteľom  a to herne nepríjemným súperom z Mierovej kolónie klubom SBHC Rebels VB – Taxi. Zápas sme mali naplánovaný na 13.00 h  na uhrisku súpera v Mierovej kolónii . Avšak  nášmu súperovi sa podarilo vyhnúť sa zhŕňaniu snehu a miesto konania zápasu si preložili do vyhriatej Engerau arény. 

 

Asi prvýkrát v sezóne sa nám pred zápasom  začal rysovať problém s účasťou spôsobený prevažne zdravotným stavom hráčov ale aj  rôznymi koncoročnými spoločenskými akciami , ktoré niektorí naši spoluhráči opisujú aj termínom  “ afterka“  ( podotýkam pri tomto výraze zobrať do úvahy fakt , že sme hrali o 13.00 h  ) . Asi slušná akcia potom .  Napokon sme sa aj vďaka našemu širokému  a kvalitou nabitému kádru pozbierali 8 hráči plus  najlepší brankár v strednej Európe Zdeno, ktorý ma už na svojom konte niekoľko vychytaných núl v tejto sezónne. Dnes tomu ale  tak nebolo 🙁 .

Nižšiu účasť sme si vykompenzovali v šatni a taktiež pred úvodným buly detailne pripraveným motivačným príhovorom, ktorého obsahom boli okrem spôsobu hry akým dnes musíme hrať aj vyhrážky typu –  kto sa nebude vracať a hrať dozadu, nebude hrať. Síce sme sa k tomuto kroku ešte nikdy neuchýlili ale keď to v šatni pred zápasom  poviete tak to znie veľmi nebezpečne . U nás to funguje ako nástroj k lepšiemu výkonu. Kvalitnou rozcvičkou sme zohriali zimou skrehnuté loptičky alias „kamienky“ do prevádzkového stavu a s miernym opozdením sme začali zápas proti Rebelom.

PRIEBEH ZÁPASU

Rebeli nás hneď začiatku prekvapili svojou odovzdanou hrou.  My ešte na dozvukoch z úvodneho motivačného príhovoru sme doslova brúsili betón Engerau arény , čoho výsledkom bolo , že v 7. minúte prvej periódy sme  vyhrávali po utešených strelách už 3:0. Mali sme našliapnuté svojou aktívnou hrou na ďaľšie kúsky. Po treťom inkasovanom góle nás manažment teamu SBHC Rebels pribrzdil signalizovaným timeout-om, ktorý sa v tejto fáze hry pre súpera doslova prosil na kolenách .  Tretinu sme gólovo  ukončili ale opäť my a s výsledkom 4:0 si mlaskali ako nás to dneska všetkých baví.

Hokejbalový zápas BHBL : SBHC Rebels vs Ziegelfeld

V druhej tretine rovnaký scenár.  Súpera doslova dusíme aktívnou hrou a nepúšťame takmer do žiadnych šancí. Aj tie , ktoré si vytvoria končia na Zdenovi , ktorý si dnes doslova pýta čistý štít bez inkasovaného gólu.  Málo si pýtal. Strieľame ďaľšie 3 banány a  pokračujeme v dobýjani súperovho ináč vynikajúco chytajúceho brankára.

Pred treťou tretinou sme si povedali v šatni ( Sloboda niekoľkokrát zdôraznil ), že dnes nesmieme inkasovať a podržíme nášho brankára tak aby si zaknihoval ďaľšiu  nulu v sezóne .  Takisto sme vedeli že gól s poradovým čislom 9 bude jubilejný 100 gól sezóny a kto ho strelí platí kofolku vo Wallneri. Napokon sa to podarilo Ronovi Kochanovi , ktorý trafil od modrej pavúčika rovno do kríža.

Je 9 minút do konca zápasu a mierne premotivovaný kapitán ešte raz zdôrazňuje , že dnes hráme bez inkasovaného gólu a Zdeno má ďaľší  „shotout“.  Rozhodca zdvíha pravačku a signalizuje vylúčenie súpera . Zdeno vybieha z brány a na plochu nastupuje náš štvrtý hráč . Výborne , teraz určite nemôžeme inkasovať.  Zápas napísal ale  troška iný príbeh, ktorý je bohužiaľ zachytený aj na kamerovom zázname.

Hráč číslom 34 ( meno neznáme ) dostáva skrat a snaží sa ťuknúť si s brankárom , na ktorého zabudol , že nie je v bráne , skóruje a  presne v tomto momente sa stáva terčom doberačiek   pre svojich spoluhráčov minimálne do konca sezóny. „Shotout“ to teda dnes tiež nebude. Sorry Zdeno.

S finálnym výsledkom 1:10 a viacerí s bolesťami brucha ukončujeme zápas s pocitom , že 2 body sú doma.

REBELS

Ján Benkovský Hráč
Ferko Hráč
Ja. Mičo Hráč
3Michal Krútil Hráč
11Michal Bajnóci Hráč
19Peter Rybár Hráč
25Ivan Nociar Hráč
30Zdeno Súkup Brankár
31Martin Lukačovič Hráč
77Andrej Lavrovič Hráč
99Marek Fencl Hráč
  1 12

ZIEGELFELD

10Dušan Novotný Hráč
11Peter Kulka Hráč
14Marek Konček Hráč
19Ronald Kochan Hráč
34Róbert Sloboda Hráč
39Zdeno Kulka Brankár
66Roman Tichý Hráč
71Róbert Kvasznovský Hráč
99Michal Lacika Hráč
  10 8 6

Ziegelfeld 

1 - 10
Full Time

Rebels vs Barbari

12 - 1
Full Time

Rebels vs Pekníková

1 - 4
Full Time

Rebels vs SAV

3 - 7
Full Time

Rebels vs Diamonds √

4 - 1
Full Time
BHBL - Hokejbalový zápas SBHC Rebels vs HBK Board Vrakuňa

Rebels vs Ramiland Vrakuňa √

1 - 3
Full Time
HBK 500 Nivy

Rebels vs Nivy √

Hokejbal BHBL

 

SHBC REBELS – VB TAXI vs HK 500 NIVY

 

Už sa stáva pravidlom, že zápasy s týmto súperom sú vždy vyrovnané a plné napätia až do poslednej sekundy. Inak tomu nebolo ani dnes, keď sme museli otáčať výsledok 3:1 z prvej tretiny. Držali sme si tempo, ktoré súper nakoniec nezvládol a odišli sme zo zápasu s dvoma bodmi po výhre 5:6. Aj keď sme s Rebelmi ešte žiaden zápas neprehrali, vždy to bolo len tesné víťazstvo o gól rovnako ako dnes. Zápas teda nie jednoduchý a tu je víťazný tím.

ZDROJ : Facebook HK 500 Nivy https://www.facebook.com/hk500nivy/

5 - 6
Full Time
Hokejbal - Sme v semifinále! Report : Rebels vs Ziegelfeld - Ziegelfeld.sk

Rebels vs Ziegelfeld √

Rebels vs Ziegelfeld

V sobotné ráno sme sa opäť zišli na očakávaný 2.zápas štrvťfinále bratislavskej hokejbalovej ligy v peknom športovom komplexe ma Mierovej kolónii . Cieľom bolo potvrdiť víťazstvo z prvého zápasu v pomere 6:2 a postúpiť do semifinále BHBL.

V optimálnom počte 9 hráčov do pola a tiež v prajnom hojebalovom počasí sme sa do súpera pustili ihneď od prvých minút. V obrane sme odvádzali asi najlepší výkon doterajšej sezóny , kedy sa  naozaj všetci hráči poctivo vracali a doslova tienovali hráčov súpera v ich útočných výletoch, čo spôsobilo , že Rebeli sa dostaváli do šancí iba veľmi sporadicky. Po pekných kombináciach s viacerými nepremenenými šancami sme prvú tretinu uzavreli s pohodlným náskokom 3:0.  V druhej a tretej tretine sme sa nenechali stiahnuť našim vedením a udržovali sme si vysoký štandard obrannej hry a postupne pridali  ďalších 6 kúskov do siete súpera a zápas tak ukončili s finálnym skóre 8:2.  Pozitívom zápasu okrem výhry je ale predvedená hra , ktorá mala už parametre , ktoré budeme ešte v zlepšenej forme  potrebovať v ďalších  bojoch. Podrobnosti o zápase spolu so štatistikami najdete nižšie.

Tento výsledok nás teda  posunul do semifinálových bojov  , nakoľko sme vyhrali 2:0  na zápasy a budúcu Sobotu nás už v semifinálovom súboji  očakáva nepríjemný súper AHK Pekníková , ktorý je nabitý kvalitnými a skúsenými hráčmi a podkutý vynikajúcim brankárom . AHK Pekníkova odohrala v štrťfinále 2 súboje s minuloročným víťazom ligy SAV Lamač   s veľmi kvalitnými výsledkami v pomere 9:3  a 4:1 a počet strelených gólov nás pred semifinálovými súbojmi dostáva do stavu najvyššej pohotovosti .

Prvý zápas  semifinále pravdepodobne odohráme V sobotu o 9.00h v Ziegelfeld Aréne , na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame  .

V druhom semifinálovom zápase sa stretnú mužstvá HANCOP Dolné Hony a HBK Vrakuňa.

 

 

2 - 8
Full Time