SAV vs ZIEGELFELD

2 - 5
Full Time

SAV vs PEKNÍKOVÁ

3 - 2
Full Time

SAV vs HANCOP

3 - 1
Full Time

SAV vs REBELS

17 - 2
Full Time

SAV vs NIVY

0 - 6
Full Time

SAV vs VRAKUŇA

0 - 12
Full Time

SAV vs INDIANS

12 - 3
Full Time

SAV vs HANCOP

0 - 2
Full Time

SAV vs DIAMONDS

2 - 0
Full Time

SAV vs REBELS

11 - 1
Full Time

SAV vs PROFIS

4 - 0
Full Time

SAV vs HANCOP

2 - 1
Full Time

SAV vs Barbari

Kontumácia

5 - 0
Full Time

SAV vs Rebels

7 - 3
Full Time

SAV vs Diamonds

Jednoznačné víťazstvo a „povinné“ body do tabuľky

 

TJ SAV Lamač spolupracuje  Po dvoch zaváhaniach a prehrách za sebou dnes nebolo inej cesty ako vyhrať. SAVka nastúpila proti poslednému tímu v tabuľke a tak iná možnosť ako „povinné“ dva body do úvahy ani neprichádzala. Podľa konečného výsledku by sa teda aj mohlo zdať, že to bolo bez väčších problémov, no akosi sme si v poslednej dobe zvykli na to, že Lamačania svojim priaznivcom niečo neočakávané pripravia. Bolo tomu tak aj dnes, keď v úvode po nepremenení troch tutoviek inkasovali ako prvý a prehrávali. Čoskoro však niečo aj popremieňali a tak to napokon bolo celkom  jasné víťazstvo.  

   V najpočetnejšom zložení tejto sezóny sa SAVka od úvodu pustila do súpera ako sa na favorita patrí – šanca striedala šancu a na škodu veci bolo iba to, že tri tutovky ostali nevyužité a tak išli do vedenia prekvapujúco hosťujúce „Diamanty“ – 0:1!  Čoskoro sa však „prebrali“ aj domáci strelci a výsledkom boli štyri góly za sebou a pohodlné vedenie 4:1 po úvodnej tretine. Priebeh hry bol adekvátny skóre, viac-menej to bolo jednoznačná záležitosť… Obraz hry sa však v druhom dejstve trošku zmenil. Hostia sympaticky „nezaliezli“ do obrannej ulity, práve naopak, osmeľovali sa čoraz viac a aj vďaka benevolencii domácich pri obranných činnostiach sa častejšie objavovali pred lamačskou bránkou. A neboli to veru návštevy zdvorilostné – Tomáš musel predviesť niekoľko veľmi dobrých zákrokov a niekoľkokrát aj zvýšiť na obrancov hlas a najmä vďaka nemu domáci v tejto fáze zápasu neinkasovali. „Diamanty“ robili, čo sa dalo, až sa nechcelo veriť, že tento mančaft má doteraz v tabuľke iba jediný bodík, no od polovice stretnutia (po dôrazných debatách na domácej striedačke) sa opäť chopila iniciatívy domáca partia a tak ostávalo tradičným problémom už iba nepremieňanie ani tých naj šancí, ktorých bolo dnes viac než dosť. V tretej tretine však už prišli aj ďalšie góly a tak to napokon skončilo pohodlných 10:1.

Myslím, že hodnotiť dnešný zápas podrobnejšie už nemá význam. Pred nami sú ďalšie náročné zápasy v boji o play-off a preto je potrebné pozerať dopredu. Hosťom športovo poprajeme, aby ten jeden bod na ich konte v tabuľke neostal osamotený – ak budú predvádzať hru podobnú tej z prvej polovice druhej tretiny, rozhodne to tak nemusí byť!

(ra)

gólový film zápasu:

 0:1
 1:1     Pardel
 2:1     Thron
 3:1     Thron
 4:1     Vašíček
 5:1     Schuster
 6:1     Mancál
 7:1     Ružička
 8:1     Pardel
 9:1     Šurlan
10:1    Alföldy R.
 ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

   # 77  Robo Alföldy

Stručné zhodnotenie dnešného duelu?
Dnes to bola od úvodu až do konca „povinná“ jazda… Do úvahy neprichádzalo nič iné ako víťazstvo a tomu sme aj prispôsobili hru. Od úvodu sme nechceli ponechať nič na náhodu a hoci sme na začiatku inkasovali ako prvý, čoskoro sme sa gólmi dostali do pohody. Žiaľ sme sa opäť nevyvarovali zaváhaniam v druhej tretine, kedy musel vytiahnuť Tomáš niekoľko dôležitých zákrokov, ktorými nás podržal, no v tej tretej to už zase bola pomerne jasná záležitosť. Myslím, že ďalej to rozvádzať netreba…
 
Ďakujem za rozhovor.
10 - 1
Full Time

SAV vs Nivy

1 - 3
Full Time

SAV vs HANCOP

HOKEJBAL BHBL

 SAV LAMAČ vs HANCOP VRAKUŇA

 

Prehra, ktorá bude ešte dlho mrzieť!

 

   Po veľmi náročnej (fyzicky) sobote čakala SAVku náročná šichta – dohrávka s jednoznačným favoritom z Dolných Honov. V takmer identickom zložení, našťastie však doplnenom o tri „čerstvé“ kusy, nastupovali domáci s odhodlaním narobiť favoritovi čo najväčšie problémy. To, že tých problémov bude mať napokon Hancop viac ako dosť, by s ohľadom na zloženie domáceho tímu, očakával iba málokto! Konečný výsledok je totiž vzhľadom na odhodlanie Lamačanov, s akým čelili obrovskému favoritovi tohto duelu, až priveľmi krutý… Veď povážte, ešte 7 min. pred koncom duelu bol stav zápasu 2:2!! Nuž ale napokon to dopadlo tak, ako sa všeobecne očakávalo… veľká škoda! 

  To, že herne a aj kondične bude mať navrch Hancop bolo jasné všetkým SAVkárom už pred duelom.  Alfou a omegou tohto zápasu teda bola jednoznačne mentálna príprava! O dychovej a kondičnej totiž po náročnom zápase v sobotu nemohla byť iste ani reč. Do bránky sa musel so sebazaprením postaviť „polochorý“ Miňo, pretože druhý gólman bol chorý úplne a klobúk dolu, čo napokon predviedol… Aj vďaka nemu sme držali takmer celý zápas obrovského favorita „na uzde“ – a to až tak, že chlapci Hancopácki už z toho boli „trošku“ nervózni. Napokon o všetkom rozhodlo 5min., ktoré favorita vykúpili a pre domácich budú ešte dlho synonymom najdesivejšieho hororu… Žiaľ, aj taký krutý vie byť tento šport, ktorý všetci milujeme a preto to hráme aj vo veku, kedy by sme už iba mali sedieť doma pri televízore s vyloženými nohami a pivkom v ruke! Sám sa priznám, pred zápasom som mal obavy, aby sme neutŕžili hanbu, po ňom som sklamaný, že sme nedokázali udržať remízu, ktorá ak by bola, nemohol by dnes nikto povedať, že to bolo nezaslúžené. Ťaťžko sa mi to komentuje… viedli sme už 2:0 a nie náhodou – veď oba góly boli doslova výstavné, no práve za tohto stavu (ale nielen) sme mohli a mali pridať ďalší gól (…a šancí naň bolo opäť neúrekom…) a mohlo sa to celé vyvýjať inak… Na keby to však nebudem hrať, no predsa – škoda toho brvna za stavu 1:0, škoda nepremeneného trestného strieľania za stavu 2:1, škoda toho závaru v presilovke za stavu 2:2, škoda obrovskej šance v ďalšej presilovke za stavu 2:3, keď sme už všetci dvíhali ruky nad hlavu (,chybou asi bolo, že jej aktér ich asi tiž predčasne zdvihol a zdvihol aj loptičku, ktorá azda ešte teraz „padá z nebies“), škoda toho nájazdu 2-0 rovnako za stavu 2:3… škoda, škoda, škoda! Potom totiž udrel súper a jeho údery na 2:4 a 2:5 boli dokonalým knokautom pre domácich bojovníkov. Hancopáci totiž nemilosrdne trestali a z protiútokov strelil rozhodujúce góly. Spravili sme proste chyby, ktoré napokon rozhodli… Ten, kto tento zápas nevidel na vlastné oči a pozrie si výsledok, nadobudne pocit, že to Hancop zvládol „ľavou zadnou“- verte ale, nebolo to tak! Napriek tomu, že herná kvalita a schopnosti individualít boli nesporne na ich strane, dnes si SAVka ten bod proste zaslúžila… Nemáme ho však a tak letmý pohľad na tabuľku jasne hovorí, že na jar nás čaká tvrdý boj o postup do play-off. Predtým však musíme ešte zvládnuť jednu „zimnú“ prekážku a vrátiť Boardu prehru s úvodného duelu. Keď dokážeme zopakovať dnešný výkon, nemusíme sa toho báť…

Čo dodať na záver? Odohrali sme dobrý zápas, dnes sme bojovali tak ako sa patrí, jeden za druhého, bolo to však málo! Väčšia škoda je ale najmä to, že sme takto nedokázali hrať aj v niektorých predchádzajúcich dueloch, pretože to by bol pohľad na tabuľku ďaleko priaznivejší. No nič, je to za nami a napriek tomu, že z toho napokon nebol ani ten vytúžený (a pred zápasom azda aj veľmi trúfalý) bod, všetkým zúčastneným ďakujem za bojovnosť a snahu a nech je práve tento náš výkon vzpruhou do ďalších náročných zápasov. Hlavy hore, chlapi!

 

ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

   # 8  Martin Vašíček

Martin, viem že po takomto zápase sa budú hľadať slová ťažko, no napriek tomu skús krátko tento duel zhodnotiť…
Povedal by som, že dnes sme zažili takú „greenhorňácku klasiku“. Napriek tomu, že sme neboli lepší ako súper, mali sme na to získať aspoň bod! Dali sme pomerne rýchlo gól, potom pridali ďalší a mali aj šance súpera „doraziť“, no stal sa opak a inkasovali sme my. Škoda, že sme nedali z trestného strieľania na 3:1, obratom sme totiž inkasovali na 2:2 a tam sa to asi lámalo. Potom sme síce dobre bránili a do otočky držali tento stav, ale po otočke prišlo jedno zlé striedanie a protiútok 3-1 a bolo 2:3, vzápätí nevyužitá tutovka a z protiútoku 2:4, no a posledný gól potom po nedorozumení medzi brankárom a obrancom. Ako vravím, škoda, aspoň na bod sme mali!

 

ZDROJ: www.tjsav.sk

2 - 5
Full Time

SAV vs Vlci

6 - 0
Full Time

SAV vs Slávia

3 - 9
Full Time
Hokejbalový zápas BHBL : SAV Lamač vs Ziegelfeld

SAV vs Ziegelfeld

HOKEJBAL BHBL

SAV LAMAČ VS ZIEGELFELD 

11.kolo v Lamači patrilo opäť Ziegelfeld-u

 

Dnes sme pre vás pripravili pohľad na priebeh posledného kola z oboch táborov . Mužstvo SAV Lamač je takisto aktívne na svojej  perfektnej a informáciami nabitej webovej stránke  www.tjsav.sk a po vzájomnej dohode ponúkame report aj od nášho súpera .

Hokejbal - Ziegelfeld LogoV 11.kole nám rozlosovanie určilo známeho súpera z Lamača v podobe skúseného klubu menom SAV Lamač . Mužstvo , ktoré už niekoľko sezón za sebou hralo vždy play-off BHBL a dva roky dozadu dokonca vo finále porazilo klub Hancop Dolné Hony a stalo sa prvý krát v jeho histórii celkovým majstrom bratislavskej hokejbalovej ligy v sezóne 2016/2017.  Mužstvo SAV Lamač má vo svojom arzenále jedného z dlhodobo najlepších hráčov BHBL Juraja Alföldyho  ( momentálne nehrajúci pre zranenie ) ale takisto viacero skúsených borcov ako Róbert Alföldy , Tomáš Thron a mnoho ďaľších.

Výsledky nášho súpera v tejto sezóne zatiaľ nie sú moc presvedčivé ale aj napriek tomuto faktu sme nenechali nič náhode. Ihrisko v Lamači je charakteristické tým , že sa nachádza v inom podnebnom pásme a tak vybavení hrubším oblečením spolu s 12 hráčmi do pola sme plne vyzbrojení dorazili na zápas s jediným cieľom a to predĺžiť našu sériu vítazstiev v rade  na  číslo 10.

PRIEBEH ZÁPASU

Na SAV-ku hrajúcu bez kľučových hráčov sme ihneď po vhodení úvodného buly vybehli vo vysokom tempe a neustále dobýjanie ich  brány a záplava našich šancí vyústila do 4 strelených gólov a prevedčivého vedenia 0:4. Lamačanov sme nepúštali takmer do žiadnych šancí a náš brankár Zdeno Kulka niekoľkokrát oľutoval fakt , že podcenil svoju prípravu na zápas a svoj domácky uštrikovaný sveter zostal iba v skrini .

V druhej a tretej tretine sme pokračovali v rovnakom tempe a súpera pomaličky nahlodávali. Ďaľšími 3 strelenými gólmi sme s jednoznačným výsledkom v pomere 0:7 pobalili 2 body do našich vakov a po výbornom výkone návštívili centrálu Ziegelfeld , ktorá sa nachádza v útrobách legendárného Wallner pub-u.

O 11.00 h sa začal hrať  zápas našich tabuľkových susedov a zápas , ktorý bol označený ako zápas kola medzi HBK 500 Nivy – Hancop Dolné Hony sme si boli pozrieť na vlastné oči  aby sme zistili aká je forma našich najnebezpečnejších súperov  a treba konštatovať , že to stálo za to . Vynikajúci zápas so zaujímavým priebehom s konečným výsledkom 4:4 bol príjemným ukončením nášho športového doobedia.

V budúcom kole náš čaká 12. kolo proti vynikajúco hrajúcemu klubu AHK Pekníková. Tentokrát budeme my účastníkmi najatraktívnejšeho zápasu , ktorý bude zápasom kola. Pekníková je v tesnom tabuľkovom závese s iba 2 bodovou stratou. Víťaz tohto zápasu bude mať bližšie ukončiť rok 2018 na čele tabuľky BHBL.

 

Dokonalé bago – alebo ak chcete hra mačky s myšou

 

TJ SAV Lamač spolupracuje Aj napriek tomu, že SAV Lamač nastupovala proti lídrovi celej ligy, nehodlala sa vzdať „bez boja“ i keď dnes bol favorit duelu každému jasný. Žiaľ, okolnosti dnes boli proti… počnúc absenciami v zostave a končiac streleckou mizériou počas celého zápasu. Je však treba objektívne dodať, že hostia z Ziegelfeldu toho domácim dnes veľa nedovolili. Hrali si svoju presnú, strojovú hru a domácich borcov nepustili vlastne takmer k ničomu. Veď napokon, výsledok hovorí jasnou rečou a nielen ten-aj hrene to bola dokonalá hra na „mačku a myš“! Kruté, no absolútne trefné… SAVka proste dnes nemala žiadny nárok.  

PRIEBEH ZÁPASU

V zostave, v ktorej SAVka dnes nastúpila sa určite nedali čakať nejaké „zázraky“. Všetkým bolo jasné, že to bude predovšetkým o osobnej zodpovednosti každého hráča a o schopnosti nedovoliť hosťom rozvinúť ich rýchlu rozohrávku a streľbu takmer z každej pozície. Ľahko sa povie, ťažšie realizuje… Odhodlanie a pomerne dobrá hra vydržala domácim do 10 min. prvej tretiny. Potom hostia po pekných kombinačných akciách a aj strelami z diaľky odskočili SAVke na komfortných 0:4 a po prvej tretine bolo po zápase.

V ďalšom priebehu bolo teda jedinou otázkou, či domáci hráči budú ochotní za cenu „obetí“ ubrániť favorita tak, aby inkasovali čo najmenej. Treba povedať, že v druhej tretine sa to čiastočne podarilo. Lamačania totiž už nemali čo brániť, viac sa osmelovali a vypracovali si niekoľko „pološancí“, ktoré však neslávili úspech. Príčinou bolo jednoznačne to, že keď už aj vymysleli peknú akciu a loptička sa dostala do šance pred hosťujúcu bránku, domáci hráč zostal tým tak zaskočený, že v rozhodujúcej chvíli mu loptička skĺzla z čepele a zo šance nebolo nič… Nuž, takto to v žiadnom prípade ísť nemohlo a ani nešlo… Po dvoch tretinách svietilo na ukazovateli skóre 0:5 a to bol, vzhľadom na priebeh hry, veľmi lichotivý výsledok pre domáci tím. V poslednom dejstve s chuťou hrajúci chalani z Ziegelfeldu pridali ešte dva kúsky a tak bolo definitívne „vymaľované“!

Dnes sme nemohli nič viac čakať. Jednoducho v momentálnej situácii bolo viac ako zrejmé, že oba tímy sa nachádzajú úplne niekde inde… Hostia si s prehľadom prišli do Lamača po dva body a s ešte väčším ich aj získali… V zápasoch s veľkými favoritmi je to totiž najmä o tom, že musíte vydržať čo najdlhšie bez inkasovaného gólu. Naopak pokúsiť sa streliť ho prvý a predovšetkým premeniť každú jednu šancu, ktorú si horko-ťažko vypracujete. Nič z toho dnes domáci nedokázali zrealizovať a tak je rezultát síce krutý, ale absolútne zaslúžený. Neostáva teda nič iné ako hosťom úprimne k predvedenému výkonu a konečnému výsledku zagratulovať a snažiť sa z toho do budúcna poučiť!

ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

 # 77  Robo Alföldy

To, že to dnes bude ťažké, sme všetci vedeli… Vzhľadom na viaceré citeľné absencie v zostave bolo jasné, že vzhľadom na silu hostí, nomôžeme bezhlavo útočiť. Žiaľ, pozornosť v obrane nám vydržala iba úvodných 10 minút. Potom nám hostia strelili štyri góly, ktoré vlastne rozhodli o všetkom. Nie, že by sme nechceli s výsledkom niečo spraviť, na striedačke sme sa stále povzbudzovali, no kvalita bola dnes jasne na strane hostí… My sme v situácii, keď máme dosť svojich problémov aj so slabšími súpermi, takže bolo evidentné, že vzhľadom na silu súpera to asi dnes nedopadne dobre. Snažili sme sa robiť, na čo sme mali, no nestačilo to a tak je výsledok síce krutý, ale absolútne zaslúžený. Z toho mála, čo sme si dokázali vypracovať, sme nemali v koncovke sily a ani zručnosti niečo s tým spraviť, takže v tejto sezóne ďalšia prehra na nulu (…už tretia…). Chalanom z Ziegelfeldu gratulujem a držím im palce v ďalšom priebehu súťaže!

 

 

 

0 - 7
Full Time