Ziegelfeld v 4.kole bez bodov

Máme tu štvrtý hrací deň našej hokejbalovej ligy. Pre nás žiaľ iba tretí súťažný, keďže náš súper z prvého kola to zabalil skôr, ako sme tipovali.. V našej pamäti si ale svoje miesto nájde stále. Dnes nás na svojom ihrisku očakával suverén minuloročnej základnej časti, mužstvo z Pekníkovej. Celý týždeň sme venovali „čarovaniu“ so zostavou a vyberali sme to najlepšie, čo v kuchyni máme. Žiaľ, ani nás neobišiel všade číhajúci vírus, čo šarapatí po svete a poslal dvoch našich žolíkov do karantény. Od trénera dostali individuálny plán na prípravu. Naordinoval im oddych a sledovanie online výsledku na našej stránke www.ziegelfeld.sk

V Dúbravke nás privítalo pekné jesenné počasie a súper nachystaný naozaj na všetko. Už z diaľky sme videli vejúce pásky natiahnuté okolo celého ihriska. Vstup na striedačku bol podmienený prechodom dezinfekčnou bránou. S tým malo pár našich hráčov problém a hneď prišla dilema, či ju treba celú vypiť, alebo stačí ju použiť na ruky. Po tejto kúre sme sa už mohli plne koncentrovať na zápas.

Napriek obavám, či nás príde na takýto ťažký zápas dosť sme sa nazbierali v počte 9 kusov, 8 do pola + brankár. Na tomto „letisku“ by sme privítali aj väčšiu účasť. Túto sezónu však berieme hlavne tak, že sa ideme zabaviť, zahrať si a  po zápase pokecať pri kofolke. Cez leto z nášho kádra hráči iba odišli a nové posily sme zatiaľ nedotiahli. Aj keď nejaká posila sa rysuje. To by sme ale predbiehali.

Zápas začal podľa predpokladov. Viac z hry mali domáci hráči, ale do nejakých veľkých šancí sme ich nepúšťali. Na predzápasovej porade sme si naordinovali pozorné bránenie a vyrážať do rýchlych brejkov. Až do nešťastného vylúčenia sa nám to darilo. V oslabovke sme inkasovali prvý gól po lišiackej strele spoza cloniacich hráčov. Na nášho brankára žiaľ zostala iba úloha vyloviť prvú loptičku zo siete. Tretinu sme dohrali s výsledkom 0-1 v prospech nášho súpera.

Druhú tretinu sme už začali lepšie a podarilo sa nám pár krát aj zavrieť hráčov z „Pekníčky“ pred ich brankára. Pomaly pribúdali šance aj na našej strane. Žiaľ, schladil nás nešťastný moment, keď jedna zo striel smerujúcich na našu bránku trafila hráča pred bránou a od neho sa lopta odrazila do nášho brankára a prepadla mu za chrbát. Zastavila asi 5 cm za bránkovou čiarou. To už začalo vyzerať s výsledkom zle. Do hry o body sme sa vrátili dobre zahranou presilovkou. Takmer celú  presilovku sme držali brániacich hráčov pod tlakom a pekná kombinácia skončila strelou do odkrytej časti brány. Hra sa odvtedy prelievala z jednej strany ihriska na druhú a šance pribúdali na oboch stranách. Na výsledku sa do konca tretiny, ale nič nemenilo a do „šatne“ sa šlo za stavu 1-2 z nášho pohľadu.

Do tretej tretiny sme nastúpili s odhodlaním skúsiť nejaký ten bodík z „Pekníčky“ priniesť domov. Šancí na vyrovnanie výsledku z našej strany, ako aj navýšenie náskoku zo strany súpera bolo dosť. Žiaľ naše akcie často stroskotali na zlej prihrávke a nerobilo nám problém zo situácie 2 na 1 skončiť v rohu ihriska bez strely na bránku a bez loptičky. Nemali sme šťastie ani pri samostatných  nájazdoch, do ktorých sme sa dostali, až prišiel trest. Asi dve minúty pred koncom skončila strela od mantinelu na prekvapenie všetkých v našej bránke. Aj sme horlivo protestovali, že musela prejsť cez bočnú sieť, no po dôkladnej kontrole sme nikde nenašli žiadnu dierku na sieti. Po dlhom rozhodovaní a skonštatovaní, že aj keď strela naozaj trafila bočnú sieť sa odrazila späť pred bránku, kde zastavila. Až keď sa náš brankár pohol, si ju posunul nechtiac do brány. Pri tomto nešťastnom momente však musíme vyzdvihnúť herecké vlohy nášho kapitána, ktorý mal hneď milión argumentov, prečo to nemohol byť gól. Aj sieť ešte raz prezrel osobne, aj skúsil nejaké vesmírne teórie, no nakoniec sme museli uznať, že to bol regulérny gól. Takéto a podobné góly v našej sieti túto sezónu každým zápasom pribúdajú. Iné už pomaly ani nedostávame. Aspoň nám to tak príde.  Pred koncom sme ešte skúsili krátku powerplay, no tá už výsledok nezmenila. Na konci zápasu svieti v zápise o stretnutí výsledok 1-3 v náš neprospech.

Zhodli sme sa, že po tom, ako sme sa popasovali s nástrahami tohto „letiska“ minulú sezónu sa nemusíme za dnešný výsledok, ani predvedenú hru hanbiť.  Tak, ako sme prehrali, sme pri troche šťastia mohli aj vyhrať.

Ďakujeme hráčom AHK Pekníkova za dobrý zápas

Tradične nás ešte na záver čakalo detailne rozobratie zápasu a všetkého čo sa za týždeň dialo mimo mantinelov v našich životoch  pri dobrej kofolke u Wallnera.

Máme tu aj novú rubriku s názvom : „Hlasy zo striedačky“, ktorú hneď dnes začneme úvodnou časťou.

HLASY ZO STRIEDAČKY

Chalani ja už som tak strašne tučný že už nemôžem hrať.

Hráč ZF po prvom striedaní

Chýba nám tu Miloš Konček . Ten drbe na Pekníčke pravidelne hattricky. Teda raz dal hattrick a odvtedy som ho nevidel.

Hráč ZF pred plánovaným power play

Chalani keď som pochopil , že to fakt asi bol gól tak som už musel dohrať to divadlo že nebol . Fakt som sa snažil. Sorry.

Hráč ZF po zistení že gól neprešiel cez údajnú dieru v sieti , ktorú na 100% videl na vlastné oči

My tu na Pekníkovej máme najlepšie sieťky v celej lige.