Aktuálne novinky zo šatne Ziegelfeld

Tento rok nám nova sezóna začala o čosi skôr ako zvyčajne. Ubehlo iba pár víkendov od nášho prvého titulu a už nám začína nový ročník. Ako po iné roky, aj tento, nás začiatok sezóny trochu zaskočil. Pred prvým zápasom sa nepodarilo zorgazinovať ani jeden tréning a nestihli sme ani žiadny prípravný zápas.

Napriek tomu sa podarilo zorganizovať dve teambuildingové akcie. Prvá bola splav rieky Vltava a druhá spoločná chata. Napriek nižšej účasti, ako sa očakávala, si hráči s rodinami, ktorí sa ich zúčastnili pochvaľovali. Budúce leto je v pláne ich zopakovať. Verime, ze za účasti väčšieho počtu hráčov a ich rodín.

Hráči dostali po sezóne individuálny plán na letnú prípravu. Pár hráčov sa v lete zúčastnilo turnaja O pohár večerníka. V dresoch mužstva Pressburg Juniors obsadili v silnej konkurencii výborné druhé miesto. Iní zvolili tréning pripojením sa k mužstvu HBK Rača Wolves, ktoré trénuje poctivo celé leto na našom domácom ihrisku. Ostatní členovia mužstva si naordinovali individuálny tréning a za vhodnú prípravu zvolili plávanie na domácom kúpalisku Tehelné pole. Veríme, že za leto stihli preplávať aspoň raz veľký bazén tam, aj naspäť. Alebo šlo skôr o mentálnu prípravu na deke na paneloch? Dopočuli sme sa aj o nejakých bláznoch, ktorí majú v nohách nabicyklovaných pár kilometrov.

Odpoveď na otázku, ako sme sa pripravili na novú sezónu, nám mal dať prvý zápas sezóny. Súpera sme nedostali ľahkého, napriek tomu, ze ide o nováčika. Teda, aspoň odkedy ma liga nové vedenie. Inak má mužstvo z Rače veľa skúsenosti z našej ligy a odohrali v nej nejednu sezónu. Už zo súpisky je vidieť, že mužstvo Olymp Rača si rešpekt zaslúži. Podľa kádra predpokladáme, že sa budú pohybovať v hornej časti tabuľky. Ako vysoko, to ukážu až prvé zápasy. Mužstvo Olymp Rača sa dalo dokopy aj vďaka novému ihrisku na ich domácej pôde. Bola by škoda nechať toto ihrisko bez súťažného hokejbalu.

Vráťme sa späť k dnešnému zápasu. Už od vylosovania prvého kola to v našom mužstve vrelo.Vsetci vieme, že jeden s našich elitných útokov je z Rače. Aj keď je to nejaký čas, čo sa mužstvá Račistorfu a Olympu stretli v súťažnom zápase, rivalita pretrváva. Na tento „skoro derby“ zápas si naši račania vyslúžili obsadiť posty prvého útoku. Chrbty im kryli ďalšie dva útoky.

Na to, že sa začal prvý zápas sezóny, bolo od začiatku celkom slušné tempo. Musíme priznať, že až takú rýchlu hru sme nečakali. Od začiatku sme sa dostali pod tlak. Strely a šance súpera sa na našu bránku valili jedna za druhou. Čo to sme skúsili aj my, no väčšina pokusov končila na pletive za bránkou. Po prvej tretine sme za stav 0:0 boli vďační. Keby bolo tak 0:3, asi nikto nič nepovieme.

Cez prestávku sa rozdali nové taktické pokyny a naša hra sa zlepšila. Postupom času sme sa súperovi vyrovnali. Začali nám vychádzať aj protiútoky, aj keď ešte bez gólového efektu. Ten sa dostavil asi v polovici tretiny. Nečakane, z ničoho nič, udrel tretí útok. Strela spoza obrancu prekvapila brankára a zastavila sa až v sieti. Vďaka gólu „hevera“ sme sa dostali do malej výhody. Od tohto momentu opadla nervozita a začali nám vychádzať prihrávky. Výsledkom zlepšenej hry boli dva utešené góly do prázdnej brany po vyšachovaní obrany. Po druhej tretine svietilo na tabuli, (ktorú nemáme) skóre 3:0.

Do poslednej tretiny sme vstupovali s jediným cieľom. Ustrážiť si vedenie a pokúsiť sa súperovi ešte na cestu domov nejaký ten gólik pribaliť. Na hráčoch Olympu sa pomaly začala prejavovať únava z množstva súbojov, čo sme využili a pridali ďalšie 2 góly. Za stavu 5:0 a po našej nevyužitej presilovke sa k podobnej príležitosti dostali aj hráči Olympu. Súper ponúknutú šancu s trochou šťastia využil. Kúsok pred koncom trestu sa im podarilo nášho brankára prestreliť, keď mu loptička vypadla z lapačky a dokotúľala sa za bránkovú čiaru. Stačilo ďalších pár sekúnd a loptičku sme z bránky lovili opäť. Prečíslenie dva na jedna skončilo v našom vinkly. Po tomto momente si hráči Olympu vzali timeout a na posledných pár minút skúsili hru bez brankára. Po chybách v rozohrávke sa nám podarilo ešte upraviť výsledok na konečných 8:2. Víťazstvo sme samozrejme nezabudli ísť zapiť kofoklou a radleríkmi do nášho obľubeného podniku WalnerPub.

Ďakujeme mužstvu Olymp Rača za veľmi dobrý zápas.

Po zápase môžme skonštatovať, že sme to za tých pár volných víkendov hrať úplne nezabudli. Ešte sa naučiť zachytiť úvody zápasov, skúsiť sa vyhýbať zbytočným chybám a bude to lepšie.

Ak nám forma, zdravie a poctivá účasť na zápasoch vydrží celú sezónu, je možné, ze sa budeme opäť pohybovať v tabuľke vysoko.