Ramiland vs SAV

4 - 1
Full Time

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
Ramiland 0224Výhra
SAV1001Prehra

Miesto zápasu

Ihrisko Vrakuňa
Hnilecká 5029/21, 821 07 Bratislava, Slovakia

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time Zápis
9.03.2019 11:00 BHBL BHBL 2018/2019 19 75' Áno

Rozhodcovia

Rozhodca
Miroslav Linek

Spoločné Zápasy v minulosti

DátumDomáciVýsledkyHostiaČas

Ramiland

10Róbert Strnád Hráč
19Ján Janík Hráč
22Ladislav Soós Hráč
25Jaroslav Vitáloš Hráč
31Tomáš Kysela Brankár
35Michal Fančovič Hráč
66Juraj Chovanec Hráč
68Marián Mikláš Hráč
69Miroslav Hrazdíra Hráč
77Peter Fančovič Hráč
97Andrej Ravasz Hráč
  4 3 14

SAV

Peter Švarc Hráč
6Juraj Biely Hráč
8Martin Vašíček Hráč
9Miroslav Mancál Hráč
11Filip Schuster Hráč
13Martin Bičkay Hráč
18Andrej Bobek Hráč
37Karol Ružička Hráč
38Michal Pšenko Hráč
44Tomáš Thron Hráč
55Roman Minárik Brankár
  1 1 4

Report

hbk ramiland vrakuňa

Súper z Lamača bez svojho zraneného kapitána nie je mužstvom z čelných pozícii. Nás čakala úloha podržať si 6. miesto v tabuľke keďže mužstvo z Lamača bolo bod za nami. Počasie nám prialo, bolo vcelku hokejbalové.

V úvode zápasu sme sa nevedeli dostať do tempa, zbavovali sme sa loptičiek a na ihrisku sme sa hľadali. Netlačili sme sa do zakončenia a strely z diaľky mali charakter skôr propagačný. A tak nás súper potrestal keď sa pred bránou zorientoval jeden z hráčov súpera a s veľkou dávkou šťastia prekonal Kyselu v našej bráne – 0:1. O chvíľu mohlo byť vyrovnané avšak Ravaszova strela skončila na žrďke. Súper si pomohol v následnom súboji faulom a šli sme do presilovky. Súpera sme síce zavreli, avšak nemalo to šťavu a tak sme sa vyrovnania nedočkali. Súper vyčkával na brejky, zavretý v ulite ale naše strely končili buď na súperovom gólmanovi alebo opäť na žŕďke keď strieľal Soós. Do prvej prestávky sme teda veľmi radostný nešli.

Druhá tretina priniesla už trošku zlepšenie našej hry, najmä smerom dopredu sme začali byť aktívnejší. V druhom striedaní sme sa konečne dočkali, Ravasz vysunul Soósa, ten ideálne nahral nášmu najbehavejšiemu hráčovi Vitálošovi a ten pomedzi obrancové nohy upratal k ľavej žŕďke – 1:1. O chvíľu mohlo byť ešte veselšie avšak Soós najprv nepremenil samostatný nájazd po výbornej prihrávke Ravasza a o chvíľu na to po jeho strele opäť len zvonila konštrukcia bránky. Potom prišiel prvý záblesk „matadorov“, Mikláš vysunul Hrazdiru a ten i keď faulovaný dotiahol svoj blafák do gólového konca a dostali sme sa do zaslúženého vedenia – 2:1. Súper stále iba čakal na svoju šancu a po chybe v obrane aj nás zachránila žŕďka a tak sa stav v tejto časti už nemenil.

Do tretej tretiny sme vstupovali s cieľom neinkasovať a snažiť sa dať tretí zlomový gól. Prvé striedania sme súpera umnou hrou nepustili z pásma, naopak v zvonkohre na tyčky pokračoval strelecky aktívny Soós. Súper sa snažil vyrážať stále iba do brejkov, avšak tie končili zväčša už v zárodku, prípadne na výbornom Kyselovi. Potom prišla opäť chvíľa „matadora“ z druhého útoku, po zranení navrátilcs Strnáda a ukázal svoju hodnotu, keď sa natlačil z pravej strany a na dva krát prelstil súperovho brankára – 3:1. Za tohoto stavu sa išlo aj do otočky, hrali sme zo zadu zväčša umne, kontrolovali sme priebeh zápasu a vypracovali si množstvo šancí ktoré však výborne kryl súperov brankár. Pri jednej z ojedinelých šancí opäť zvonila žrďka na našej strane. Potom súper začal hrať tvrdšie z čoho pramenila nervozita a po zvláštnom vylúčení si Chovanec neudržal nervy a dostal 10 min. trest. V závere ešte rozhodca nariadil trestné strieľanie na našu bránku, avšak skvelý Kysela nedal súperovmu útočníkovi šancu. A tak sme sa postavili na záverečných 18 sekúnd na buly v obrannom pásme a po úspešnom zahraní, Strnád pekným oblúčikom uzavrel skóre na 4:1.

V dôležitom zápase nás bolo v poli 8 a bolo vidieť že i keď nehráme úplne optimálne, na súpera z druhej polovice tabuľky to s prehľadom stačí. Preto verím že nás menej už nebude!

ZDROJ:

https://www.facebook.com/groups/1542138929177992/permalink/2192925254099353/

 

—————————————————————————————————————————————————————————-


Iba snaha na body stačiť nikdy nebude…

  TJ SAV Lamač spolupracuje Keď som si po zápase prečítal report zo stretnutia od domácich, žasol som. Keby som na zápase nebol ako divák prítomný, asi aj uverím. Podľa toho, čo som si prečítal, môže SAVka vďačiť tomu, že prehrala iba 4:1 domácej smole, keďže nastrelili počas zápasu asi „45“ tyčiek a „robili si s pasívnym súperom, čo chceli“… Pravda je však taká, že domáci počas celého zápasu hrali presne tak slabo, ako aj hostia! A áno, môžu ďakovať šťastiu, že dokázali na rozdiel od strelecky impotentného súpera streliť aj nejaké góly… Domáci totiž predviedli počas celého zápasu asi dve hokejbalové akcie, čo však bolo presne o jednu viac na čo sa zmohli hostia, a keďže dokázali po tej druhej streliť rozdielový gól, konečný výsledok je taký, aký je… A keby som si mal aj ja do súpera „trošku rypnúť“, nerozumiem tomu, že po sobotnajšom predvedenom výkone môžu mať domáci na konte toľko bodov a byť v tabuľke tam, kde sú. To, že sa nachádza v tabuľke na tom mieste kde je SAVka, je však odzrkadlením nášho herného prejavu a „hrania sa na hokejbal“- takže v tomto prípade, bohužiaľ žiadne prekvapenie…   

   Už po niekoľkýkrát v tejto sezóne SAVka po slušnom začiatku nedokázala v nasadenom trende, nepochopiteľne, pokračovať. Je pravdou, že gól z prvej tretiny patrí do kategórie náhodných, no Lamačania si dokázali vypracovať aj ďalšie šance či skôr pološance na strelenie gólu, aby si mohli zápas v pokoji užiť… Nepochopiteľne si však zvolili iný spôsob boja, pretože v druhej tretine vlastne „odišli z ihriska“. Domáci hráči mali svoju taktiku od začiatku postavenú na zabetónovaní domácej polovice ihriska, ich aktivity smerom dopredu sa pol zápasu rovnali nastereľovaniu loptičiek na bránku hostí a spoliehanie sa na chyby gólmana, či nejaký náhodný odraz. To im však v prvej tretine nevychádzalo a tak bol výsledok 0:1 pre hostí. Ako bolo povedané vyššie, od druhej tretiny však SAVka prestala hrať, domáci na taktike nič nemenili, po nastreľovaní sa dokázali 2x presadiť pred súperovou bránkou, pretože laxnosť pri pokrytí nabiehajúcich hráčov v kombinácii s individuálnymi chybami otočili zápas a od tohto okamihu nastala v SAVkárskych radoch absolútna beznádej. Hoci na striedačke aj po druhej tretine bolo jasne povedané, čo treba hrať (nič svetoborné, čo by sa nedalo zvládnuť, veď domáci to zvládali dokonale celý zápas…), strely smerovali všade inde len nie do priestoru bránky, domáceho gólmana (ktorý sa za celý zápas pohol z bránkovej čiary iba keď sa v prestávkach presúval na striedačku) nenútili ku zákrokom a ak sa aj k nejakým dorážkam Lamačania dostali, nastrelili žŕdku. Veľa ich však nebolo, myslím tých dorážok… V poslednej tretine dali domáci ďalší gól, keď ešte mohli SAVkári niečo so zápasom urobiť nedokázali ani v presilovke z tutovky podvihnúť loptičku nad bezmocného gólmana a tak sa čoraz viac osmeľovali aj domáci, ktorý však tiež svoje brejky či nájazdy nedokázali premeniť. Mimochodom, na tyčky 3:1 pre domácich… Hostia odvolali odvážne gólmana už cca 3 min. pred koncom z bránky, no niečo zmysluplné vymyslieť nedokázali. Vyvrcholením hokejbalových schopností Lamačanov bolo 18 sekúnd pred koncom prevedenie nariadeného trestného strieľania – sorry, ale toto sa nerobí ani medzi žiakmi! Domáci potom ešte zakončili „vydarený“ zápas z ich strany gólom do prázdnej bránky – 4:1. Finito della musica!

Najsmutnejšie na tom celom je to, že domáci si týmto svojim „nevýkonom“ úplne v pohode so SAVkou poradili… a nad tým by sme sa asi mali vážne zamyslieť. Ak si ešte stále myslíme, že to „pôjde samo“, tak ono to tak zrejme nebude…

 ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

   # 26  Peter Švarc

Čo povedať po takomto zápase?
Dvoma slovami – že prehral lepší…. 🙂  
Ale predsa len, rozvinieš to trošku? Ako by si zhodnotil dnešný nevydarený zápas?

Prvá tretina a úvod zápasu boli pre nás dobrý. Dali sme síce náhodný gól na 1:0, mali sme aj šance na ďalší gól, ale nepadlo to tam. V druhej tretine sme však boli úplne bez pohybu, naopak súper dal dva náhodné góly (aj s brankárovou chybou pri tom druhom) a prišiel úplny kŕč z našej strany… snaha veľká, avšak bez streleného gólu. Útočili sme do plných, pretože súper len bránil, snaha aká-taká bola, ale chýbalo srdiečko a bojovnosť… Zručnosť alebo šikovnosť, čo mnohým chýbali treba nahrádzať totálnou bojovnosťou a drením, to však neprichádzalo, takže konečný rezultát je 1:4…

 

 Ďakujem za rozhovor.

Live

4 - 1Full Time
HBK Ramiland Vrakuňa
    SAV Lamač

      hbk vrakuna logo KO SAV Lamac logo KO FT