Report

Hokejbal Finále BHBL : Ziegelfeld – HANCOP – 3.finálový zápas BHBL √

HOKEJBALOVÉ FINÁLE BHBL 2018

3. ROZHODUJÚCI FINÁLOVÝ ZÁPAS HANCOP VS ZIEGELFELD

Po sobotňajšom zápase sme si všetci dali povinnú aminokyselinovú kúru tak aby sme boli čo najlepšie pripravení na rozhodujúci zápas finále BHBL. Na „dolňákoch“ nás okrem klasicky perfektne pripraveného ovlajkovaného kotla domácich čakala aj horda nadšenov a priaznivcov domácich ale aj našich fanúšikov .  Predzápasová nervozita bola čitateľná v oboch táboroch a všetkým bolo jasné , že obe mužstvá nechajú dnes na ihrisku všetko .

Priebeh zápasu tohto, aj keď najdôležitejšieho zápasu celej sezóny  skrátime , keďže sa nasledovné riadky píšu zatiaľ veľmi ťažko .

Začali sme výborne a stále sa opakujúci úvodný tlak Hancop-u sme prestrihli v prvej tretine utešenou strelou takmer od polky ihriska kedy sa podarilo Robovi Slobodovi trafiť pavúčika rovno do kríža a dostať sa do vedenie 1:0, ktoré sa nám podarilo udržat poctivou obrannou  až takmer do 15 minúty tretej tretiny. Treba však športovo uznať, že mužstvo Hancop malo neustály tlak a len vďaka nášmu brankárovi a kvalitnej obrane sme sa dostali tam kde sme boli. V priebehu 2 tretín sme aj napriek obrannému štýlu hry mali minimálne 3 gólové šance takmer do prázdnej brány a v prípade  ich premenenia a troche športového štastia sa mohol v tento deň písať úplne iný príbeh.

Hancop si ale išiel stále za svojim až sa mu napokon podarilo v presilovke skórovať dorazenou strelou a o niekoľko minút takisto dorazenou strelou od mantinelu zvýšiť na konečný výsledok 2:1 v prospech domácich.  Nás pochovalo predovšetkým obrovské množstvo oslabení , ktorým sa budeme musieť v budúcnosti vystríhať a neopakovať.

FINÁLNE ZHRNUTIE ALEBO ZHRNUTIE FINÁLE

Na začiatku by sme chceli poďakovať mužstvu Hancop Dolné hony za celú finálovú sériu . Bol to tentokrát iný Hancop. Herne kvalitný tak ako vždy , no túto sezónu a taktiež vo finále prezentújúci sa hlavne tým čo im ide najviac a to je hokejbal .  Pre nás veľké prekvapenie a sme radi , že sa im podarilo vymiesť z klubu všetky neduhy , s ktorými sme sa mohli stretávať počas predošlých sezón.  Tešíme sa na naše budúcosezónne zápasy a zároveň Vám gratulujeme k už ani neviem  koľkatému majstrovskému titulu v bratislavskej hokejbalovej lige. Finále bolo, dúfam že aj pre vás náročné , no aj napriek našej snahe vám ho tentokrát vytrhnúť z rúk považujeme výsledok za spravodlivý a v správnych rukách .  Nech sa darí a poriadne to oslávte .

No a čo sa týka nášho „nového“ Ziegelfeld-u:  Myslím , že viacerí považujeme túto sezónu za nejaké znovuzrozdenie tohto klubu a taktiež Ziegelfeld arény. Zatiaľ najlepšia sezóna v histórii klubu herne a výsledkovo ale predovšetkým sa vytvoril team , ktorý ťahá za jeden povraz, čo je pre nás asi to najväčšie víťazstvo.  Tento rok nám možno chýbal jeden gól a bolo to veľmi tesné , no všetci sa tešíme už na budúcu sezónu a na spoločné stretnutia a zápasy. Fanúšikom , čitateľom a všetkým , ktorí majú záujem o hokejbal, náš klub a Ziegelfeld takisto veľká vďaka a budeme sa tešiť za každý prejav podpory aj v budúcnosti. Ideme ďalej.

A aby sme nezabudli  na sumár našich úspechov v tejto sezóne :

Obsadili sme napokon druhé miesto za mužstvom Hancop Dolné hony . Najlepším nahrávačom play-off pre rok 2018 sa stal náš Ronald Kochan , ktorý sa takisto stal aj najproduktívnejším hráčom play-off. Okrem Rona sa  v základnej fáze ligy  stal Robo Sloboda najlepším strelcom ligy a takisto najproduktívnejším hráčom. V prvej 5 produktivity play-off sa umiestnili až 3 hráči Ziegelfeld.