2 2 4

Report

1.Finálový zápas HANCOP Dolné hony vs ZIEGELFELD

Chalani, v Sobotu o 9.00h hráme v pekle.

bola jedna z prvých viet, ktorú som začul po vyhratom rozhodujúcom zápase proti AHK Pekníková. HANCOP je už dlhé roky známy svojou širokou základňou verných fanúšikov, ktorí dokážu na domácom ale aj súperovom ihrisku pripraviť doslova oslavu hokejbalu . Klubové vlajky lemujúce oplotenie ihriska, rapkáče, teamové dresy a tričká, v hľadisku bývalí hráči klubu a ich rodiny a dokonca som niekoľkokrát zažil aj výjazd na súperove ihrisko spoločným autobusom a taktiež dymovnice v teamových farbách . Tak preto to  peklo. A aby som nezabudol, tak samozrejme chlapci z HANCOP-u, boli takí  milí a hore uvedené riadky zvečnili to tohto maliarskeho veldiela, aby sme na to peklo nemohli zabudnúť počas celého zápasu a ako bonus sme sa naučili že bojová sila má farbu červenej a bielej :-). V každom prípade , nápad a zápal mužstva v tomto smere obdivujeme a mužstvo Ziegelfeld takisto plánuje do budúcej sezóny nejakú tú  pomalovanú textíliu.

Zabudol som ale pripomenúť jednu dôležitú informáciu <začiatok vyplakávania > Ihrisko na Baltskej nám celému mužstvu vôbec nevyhovuje <koniec vyplakávania> #smirgel #dvecepelevprdeli #sikovnerucickysutitunanic #vrohupravyuhol #niesutiebrankynejakemale  . Tak to by sme mali úspešne za sebou a prejdime teda na samotný zápas. Na rozvičke sme si očekovali súperovho brankára . Očakávali sme extraligového brankára Vlada Kalisa , no na naše prekvapenie sa postavil do brány chlapec v drese Čuňova – Martin Vlček. Ináč dobrý chlapec. Škoda , že jeho výstroj ma také parametre , že  počas celého toho nášho čekovania cez roczvičku sme  ani len nezazreli  súperovú bránu, ktorá bola do posledného centimetra  zakrytá nadpozemsky obrovskými betónami a o jeho veste, ktorú podľa mna neprestrelíte ani protitankovým nábojom,  ani nehovorím . Hovoríme si : nevadí , budeme ho musieť rozhýbať a prihrávka z prvej  – gól.

V zostave nám chýbali reprezentujúce opory Peter Paták a Rudo Kazmer a takisto stále zranený strelec štefan Stanko , no aj tak sme boli schopní dať dokopy 3 kvalitné útoky. Ihneď od začiatku súboja sa začal hrať behavý a tvrdý hokejbal a náš brankár Zdeno Kulka musel byť v permanentnom nasadení. Hancop mal hneď od úvodu viacej z hry a ich aktivita bola korunovaná uvodným gólom trafeným z luftu priamo pod brvno – 1:0. My sme  snažili pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov , čo sa nám aj pravidelne darilo a v druhej tretine sme túto taktiku ešte viac vyšperkovali a  začali si vytvárať  veľký počet vyložených šancí . Naše neúnavne libero Tomáš Mikuš si dokázal vlastnú strelu sám dobehnúť a v páde prekonať súperovho brankára – 1:1. O pár minút sme už viedli 2:1 po krásnej kombinácii dvaja na jedného, kedy sa nám podarilo rýchlymi prihrávkami zmiasť obrancu aj brankára a skórovať strelou medzi nohy. Zaskočení Hancop vstupoval do tretej tretiny s jednogólovým mankom a ich snaha skorigovať výsledkok sa premietla aj do ich výkonu. Začali si vytvárať stále väčší tlak a v polovici tretej tretiny vyrovnali strelou z polky ihriska na 2:2.  Dve minúty do konca zápasu a stav stále nerozhodný. 30 sekúnd do konca zápasu a asi posledné vhadzovanie v našom obrannom pásme. Stav stále nerozhodný 2 :2 .  To už dáme a v predľžení to vyhráme lebo my nemusíme a oni musia. Drrrrrrrrb. Sústava 3 chýb v obrane a inkasovaný gól 16 sekúnd pred koncom zápasu . Prehrávame 3:2.  Je nám smutno , velice smutno .  Prehra , ktorú sme ešte ďalšie 3 dni museli prekúsavať a veru nebolo nám vôbec do reči ale ako sa hovorí  – taký je šport a práve pre takéto momenty je taký pekný .

Zlatým klinčekom tohto dňa bolo ešte potvrdenie toho , čo sme už dávnejšie vedeli, ale stále tomu neverili. Náš jediný celosezónny brankár Zdeno Kulka odlieta budúcu stredu na už zaplatenú rodinnú dovolenku a nebude sa môcť počas budúceho finálového víkendu zúčastniť. Čo teraz ? Nemáme na rozhodujúce zápasy brankára.