Hokejbal Finále BHBL : Ziegelfeld vs Hancop Dolné hony

Ziegelfeld vs HANCOP √

4 - 3
Full Time

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
ZIEGELFELD1214Výhra
HANCOP1023Prehra

Miesto zápasu

Ziegelfeld Aréna
Plzenská 17/5, 831 03 Bratislava, Slovakia

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time
16.06.2018 13:00 BHBL BHBL PO 2018 Semifinále 75'

Rozhodcovia

Rozhodca
Dominik Vároš
Miroslav Linek

Spoločné Zápasy v minulosti

DátumDomáciVýsledkyHostiaČas

ZIEGELFELD

# Hráč Pozícia G A TM
9Adnan AlmaksusHráč000
10Dušan NovotnýHráč000
13Vladimír DávidHráč002
14Marek KončekHráč002
19Ronald KochanHráč100
28Peter PatákHráč000
34Róbert SlobodaHráč024
39Zdeno KulkaBrankár000
71Róbert KvasznovskýHráč002
72Rudolf Kazmer Hráč100
81Ivan ČernýHráč210
94Tomáš Mikuš Hráč000
 Spolu 4310

HANCOP

# Hráč Pozícia G A TM
1Jakub MúčkaBrankár000
1Martin Vlček Brankár000
8Robert DanajovičHráč112
11František BohonyHráč000
11Róbert OndrušekHráč012
17Branislav ŠúpolHráč002
18Branislav NavrátilHráč000
23Tomáš RomanHráč004
25Martin TurekHráč000
52Ján BublavýHráč000
66Jozef ZemešHráč000
69Radovan KukukHráč000
71Simon SovisHráč002
78Martin RegulaHráč100
91Vladimír SrdošHráč100
92Juraj JuruškaHráč010
 Spolu 3312
G
4
3
A
3
3
TM
10
12

Report

Hokejbal BHBL : Ziegelfeld vs Hancop Dolné hony √

HOKEJBALOVÉ FINÁLE BHBL 2018

 

2.Finálový zápas ZIEGELFELD VS HANCOP DOLNÉ HONY

 

Po  nešťastne prehratom prvom  finálovom zápase (2:3 ) na ihrisku na HANCOP-e sme sa hneď v nasledujúcu Sobotu presunuli do našej domácej Ziegelfeld Arény s jasným cieľom tento zápas vyhrať a vynútiť si rozhodujúci finálový zápas BHBL opäť na ihrisku na Dolných honoch .

Ako sme spomínali v našom poslednom článku , náš brankár Zdeno Kulka mal naplánovanú rodinnú dovolenku a my sme sa ocitli v situácii kedy sme museli urgentne vyriešiť kto nastúpi do našej brány na oba prípadné finálové súboje. Naše pohľady smerovali na najuniverzálnejšieho hráča ligy  – Tomáša Mikuša. Bývalý hokejový brankár vie zahrať obranu , útok a aj brankársky post  a boli sme všetci zvedaví , či aj v bráne má rovnakú kvalitu ako na ostatných postoch. Tomáš ako správny teamový hráč samozrejme súhlasil a my sme sa tešili, že máme vyriešenú otázku brankára.

S blížiacim sa úvodným buly sa tentokrát začali plniť priestory okolo ihriska fanúšikmi súpera ale predovšetkým ľuďmi z Ziegelfeld-u , ktorých sme už roky nevideli, čo nám dodávalo silu do blížiaceho sa zápasu. Za mantinelom sme zazreli chalanov zo susediaceho sídliska UNITAS , rodiny viacerých  Ziegelfeld hráčov,  známe tváre z blízkeho okolia ale aj hráčov BHBL hrajúcich za ostatné kluby ligy. Balkóny a okná pootvárane a zaplnené hlavami susedov , ktorí tiež boli zvedaví , či sa nám dnes podarí  predĺžiť naše pôsobenie v lige a zahrať si  tak rozhodujúci zápas o majstra Bratislavy vo formáte 3+1 na ihrisku súpera  o deň neskôr.

Súpiska HANCOP bola už na prvý pohľad popretkávaná mixom skúsených hráčov, ktorí majú už niečo v hokejbale za sebou ako  František Bohony, Jozef Zemeš, Róbert Danajovič, Robo Ondrušek  ale taktiež mladinou, ktorá mužstvu zabezpečuje rýchlosť a dravosť.

Súpiska ZIEGELFELD má ale obdobné kvality ako je to v prípade Hancop-u a takisto sme pre túto sezónu namixovali ten správny pomer skúsenosti a dravosti, čo nám potvrdili aj výsledky počas celej základnej časti ligy .  Na našej súpiske sa už opäť objavili mená našich reprezentačných navrátilcov  – Peter Paták a Rudolf Kazmer , čo spôsobilo vystuženie obrany aj útoku , no na súpiske HANCOP pribudol nebezpečný Robo Ondrušek hrajúci aj najvyššiu slovenskú extraligu. Obe mužstvá mali nabité zostavy známymi menami z hokejbalového prostredia  a už tento fakt bol zárukou kvalitného druhého finálového zápolenia medzi týmito tradičnými a dlhoročnými účastníkmi  bratislavskej hokejbalovej ligy.

Ihneď po úvodnom buly nám bolo jasné , že HANCOP došiel s cieľom vyhrať a ich úvodný tlak bol len dôkazom tohto faktu. Ich aktivita bola iheď od začiatku vyššia a v počte streleckých pokusov na bránu bolo  ich kolónke vyššie číslo. Odmenení boli úvodným gólom po rýchlej prihrávke z rohu do medzikružia zakončené strelou z prvej. Prvý inkasovaný gól bol pre nás akýmsi budíčkom a od tohto momentu sme začali hru vyrovnávať a stále častejšie ohrozovať súperovho brankára. Na konci prvej tretiny sme dostali výhodu presilovky a na plochu sme poslali našu prvú presilovkovú formáciu so slovami „chlapci teraz musíte dať gól“ . A tak sa aj stalo. Po biliardovej akcii na jeden dotyk skóroval Rono Kochan do prázdnej brány po nádhernej prihrávke od Iča Černého a týmto výsledkom sme aj uzavreli prvú  tretinu .

Do druhej tretiny sme po prestávkovej porade vstúpili s cieľom byť aktívnejší  strelecky aj bežecky a snažiť sa rozhodnúť o zápase čo najskôr. Úvod druhej tretiny nám opäť priniesol výhodu presilovej hry , ktorú sme opät premenili a Ičo černý sa po strele z prvej do odkrytej brány opäť nemýlil . 2:1 . Náš „nový“ brankár v týchto fázach hry privádzal súpera do bezradnosti a bol v týchto momentoch aj po obrovskom počte vyložených šancí doslova neprekonateľný. V tretej tretine sa nám dokonca podarilo skórovať aj tretíkrát kedy náš nikdy neunavený obranca Rudolf Kazmer vymietol strelou zápästím ľavú pavučinku tiež výborne chytajúcemu brankárovi Hancop-u a my sme sa zrazu ocitli v situácii kedy sme si začali uvedomovať , že na to jednoducho máme a tento zápas musíme vyhrať.

Úvod tretej tretiny bol opäť v réžii mužstva z Dolných honov , no ako sme už spomenuli náš brankár zatiahol roletu a doslova exceloval.  Z nenápadnej akcie kedy sa dostala vyhodená loptička k uvoľnenému Ičovi Černému , ktorý sa z ničoho nič  zrazu rútil sám na bránu a rutinérskym spôsobom vymiešal brankára a po následnom obehnutí brány zasunul do prázdnej sme vyhrávali 4:1 a do konca zápasu zostávalo necelých 13 minút . No potom sa začali diať veci. Hancop po nenápadnej akcii znížil strelou na 4:2 a po následnej presilovke znížil  krásnym gólom od brvna na 4:3. Do konca zápasu zostávalo 5 minút a my sme  hrali  4-minútové oslabenie. Obetavou hrou a perfektným výkonom brankára sme prežili a následne doviedli zápas do víťazného konca no ešte dnes máme niektorí zlepené polky po tejto hokejbalovej dráme .

Rozbití na rešeto z náročného zápasu sme už boli hlavami v „pekle“ a premýšlali o zajtrajšom rozhodujúcom zápase na domácej pôde Hancop.

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
ZIEGELFELD1214Výhra
HANCOP1023Prehra

 

Ziegelfeld