Hokejbal : Ziegelfeld vs AHK Pekníková Spoločná foto

Dali sme to a ideme do Finále BHBL !!!

CESTA ZIEGELFELD DO FINÁLE BHBL 2018

Zdravíme všetkých fanúšikov Ziegelfeld a bratislavského hokejbalu ,

Ako ste si  iste už domysleli z nadpisu článku , máme za sebou parádny hokejbalový víkend . Pre prvočitateľov  našej stránky  si  v krátkosti  dovolím pripomenúť, že sme sa prebojovali do semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy kde sme narazili na skúseného súpera z Dúbravky  – AHK Pekníková.  V prvom zápase v domácej Ziegelfeld aréne  sme im podľahli katastrofálnym výsledkom 0:5 , no keďže sa semifinále BHBL hrá na 2 víťazné zápasy , čakal nás ďaľší súboj s týmto súperom v Sobotu  na súperovom ihrisku v Dúbravke.  Pri prípadnej našej výhre aj rozhodujúci zápas v Nedeľu opäť na domácom ihrisku .  Víťaz tejto semifinálovej série mal zaručenú vstupenku do finále BHBL , v ktorom sa mal stretnúť s jedným z dvojice mužstiev HBK Vrakuňa alebo HANCOP Dolné hony,   ktoré tvorili druhú semifinálovú dvojicu s cieľom postúpiť do finále BHBL. Poďme sa ale pozrieť , aký bol priebeh nášho semifinálového súboja a či sa nám podarilo vykľučkovať z tejto prekérnej situácie  , v ktorej sme prehrávali 0:1 na zápasy a mali nôž na krku .

2. Zápas Semifinále BHBL – AHK Pekníková vs Ziegelfeld

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time
2.06.2018 11:00 BHBL BHBL PO 2018 Semifinále 75'

Report tohto zápasu  by som začal vyplačkávaním  – ihrisko Pekníková nám takisto nevyhovuje  ani  povrchom a  ani veľkosťou . Koniec vyplakávania .  Počas týždňa sme si spravili prehľad v akej zostave by sme mohli na zápas nastúpiť. Došli sme k zarmucujúcemu faktu , že dvojica Peter Paták a Rudolf Kazmer sa nebudú môcť zúčastniť a taktiež dvojica bratov Končekovcov je na liekoch a tento víkend s nimi nemôžeme rátať. Z predpokladanej zostavy nám vypadol náš obranný val menom Vladimír Dávid  a my sme vedeli , že je zle nedobre.

PRED ZÁPASOM

Na predpokladanej  súpiske nám zostalo 7 chudobných hráčov. Nastúpiť v takomto zložení proti AHK Pekníkova na ich „letisku“ by  bolo pochodom na porážku. Riešenie bolo iba jedno. Vytočiť telefónne číslo smerom k Slovenskému národnému divadlu , v ktorom sa nachádzalo naše tajné eso v rukáve menom Ivan Černý . Ičo z pracovných dôvodov vynechal značné množstvo posledných ligových zápasov. No my sme vedeli , že naša situácia a dôležitosť zápasu ho presvedčia aby došiel pomôcť. Ako som očakával , jeho reakcia bola jasná.  Pre autentickosť si dovoľujem zverejniť ako dohoda prebiehala po našom spoločnom telefonáte a ako si Ivan vyhodnotil stav ihriska , ktorého sme sa všetci tak obávali.

Pred zápasom sme si na rozvičke ešte strihli povinnú spoločnú fotku do albumu a následne už koncentrovali na náš výkon .

PRIEBEH ZÁPASU

Prvú tretinu sme začali ustráchane.I hneď na začiatku sme inkasovali gól z polky ihriska nepríjemne zarotovanou strelou.  Pekníková mala v tejto fáze hry prevahu a vytvárala si viacero nebezpečných šancí  ale aj my sme začali sporadicky s postupom času zamestnávať súpera brankára. Náš výkon sa začal postupne stále zlepšovať. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól od Adnana Alamaksusa po hrubej chybe súpera a prvú tretinu sme ukončili nerozhodne 1:1 . Na to , aby sme v tomto zápase ale boli úspešní sme museli niečo zmeniť , čo sme si prešli  cez prvú prestávku a do druhej tretiny sme plánovali nastúpiť ako iné mužstvo.

Druhú tretinu by som opisál žargónom nášho spoluhráča Miloša Končeka : „to bola normálna gólová smršť “ .  Začali sme behať, uvoľnovať sa , dorážať strely  a vytvárať si obrovské množstvo šancí . Naše eso –  Ivan Černý  nám to postupne začal všetko krásne „čapovať“. Zrazu sme začali svojho súpera prehráváť na všetkých frontoch  a my sme si zrazu začali uvedomovať – veď my na to k…a máme. Totálna dominancia v druhej tretine rezultovala do  6  strelených gólov a množstva nevyužitých šancí takmer do prázdnej brány. S príchodom Ivana Černého dostala naša hra krídla a viaceré kombinácie z prvej boli lahodiace aj oku diváka.

Tretia tretina sa už len dohrávala. Pozornou obranou sme doviedli zápas do víťazného konca  v pomere 7:2. Kompletné štatistiky nájdete nižšie  po kliknutí na výsledok zápasu.

Prvý dôležitý krok sme mali za sebou. S napraveným sebavedomím a dobrým pocitom sme sa tešili na rozhodujúcu Nedeľu.

2. zápas Semifinále BHBL

3.Rozhodujúci Zápas Semifinále BHBL – AHK Pekníková vs Ziegelfeld

Podrobnosti

3.06.2018 13:00 BHBL BHBL PO 2018 Semifinále 75'

Pred rozhodujúcim duelom musela  naša facebooková skupina zniesť pár motivačných príhovorov. Rozbití z predošlého zápasu sme sa na poludnie zišli v domácej Ziegelfeld aréne. Termín zápasu sme si stanovili na 13:00 h . Dôvodom bolo aby termín vyhovoval všetkým hráčom tak aby sme prišli v najlepšej možnej zostave. Asi hodinu pred začiatkom zápasu v snahe spraviť pre víťazstvo úplne všetko sme sa rozhodli tentokrát vytiahnuť namiesto esa , ktoré sme už použili v predošlom zápase,  žolíka . Náš dlhodobo  zranený strelec „par excellence“ Pišta Stanko dostal od určitých spoluhráčov tkz. „semifinálovú kúru“ , ktorá spočívala v nenápadnom nasadení chrobáka do hlavy otázkami – či si nemá chuť zahrať resp. či to s tým jeho chromým kolenom nezvládne náhodou.  Taktiež máme pripravený screenshotik ako to asi prebiehalo  🙂 :

Pišta sa nenechal dlho prehovárať a aj napriek zraneniu a napuchnutému kolenu nám prišiel pomôcť na „presilovečky a zlomové momenty“, ktoré samozrejme dopadli tak , že proste dal celý zápas v perfektnej fazóne akoby mu nič nebolo . Minimálne my sme to nepostrehli na jeho výkone  a ako sa ukázalo jeho prítomnosť bola pre tento zápas kľučová.

Začali sme teda v rovnakej zostave ako v Sobotu plus spomínaný „chromtavý“ Pišta. Takisto nás posilnil v obrane Vlado Dávid. Zostava slušná, už len to pretaviť do úspešného konca.  Od začiatku sme tentokrát mali prevahu. Súpera len sporadicky púštali do šancí  a odmenou nám bol gól z hokejky neúnavného a všestranného libera Tomáša Mikuša. Mať tohto borca v mužstve je obrovská výhoda , nakoľko tento chlapec vie zahrať bezchybnú obranu , v útoku strielať góly a v neposlednom rade. Ak ho postavíte do brány tak bude jeden z najlepších brankárov v lige tak ako to ukázal počas minuloročného finále BHBL kedy sa ako brankár pričinil obrovskou mierou o majstrovský titul.  Bol to jediný gól prvej tretiny. Pri množstve našich vylúčení nám tento výsledok ešte nič negarantoval.

V druhej tretine sme zahodili obrovské množstvo vyložených šancí a naša nervozita sa stupňovala.Súper disponoval kvalitnými strelcami , ktorí často vystrkovali rožky a ohrozovali nášho brankára. Tretina bezgólová a my sme do tretej tretiny vstupovali s mierne stiahnutými polkami so strachom aby nás nevyúživanie našich šancí nepripravilo o finálovú účasť.

ŽOLÍK A ČAPOVAČ

Lenže…..Potom sme vytiahli z poznačených kariet naše eso a žolíka a veci sa konečne začali diať. Najprv , prekvapivo stále vládajúci „čapovač “ Ivan Černý prečítal súperovu rozohrávku ako šlabikár a  doslova vypapal a vykúpal súperovho brankára sťahovačkou do backhandu a zasunul a v následnej presilovke 10 minút neskôr prišiel žolíkov čas.  Ak sa vrátime o pár odsekov späť kde sme spomínali takzvanú „Pištovu pozíciu“ a vy neviete o čom sa bavíme tak toto je ona :

Z tejto pozície sa Pišta málokedy mýli. Dnes to iba potvrdil a nás posunul do vedenia 3:1. 10 minút pred koncom zápasu. Je mi to už trápne stále spomínať v superlatívoch Ivana Černého tak len  sucho v krátkosti podotknem , že o posledný gól sa opäť prčinil tento hráčik keď petelicou prestrelil v presilovke brankára a dal mu takzvaný „teplomer“.

PO ZÁPASE

Súperovi AHK Pekníková ďakujeme za napínavú semifinálovú sériu a férovu a bojovnú hru a tešíme sa na naše spoločné súboje aj do ďaľšej sezóny.

Mužstvo Ziegelfeld sa vo svojej dlhej histórii a početných účastiach prvý krát prebojovalo do finále BHBL a do novej ešte teplej Ziegelfeld Arény si  tak o dva týždne môžte prísť pozrieť finálový zápas , v ktorom našim súperom bude niekoľkonásobný víťaz BHBL  – HANCOP Dolné Hony .  V rozhodujúcom zápase porazili prekvapivo dobre hrajúceho  sídliskového suseda klub HBK Vrakuňa.