Hokejbal - Ziegelfeld vs AHK Pekníková - semifinále BHBL 2017/2018

Report – Ziegelfeld vs AHK Pekníková – Semifinále BHBL 2017/2018

Ziegelfeld vs AHK Pekníková √

 

Ahojte,

Takže , prvý zápas semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy máme „úspešne“ za sebou. Aj keď sa nasledovné riadky budú písať ťažko , pokúsime sa vám priblížiť čo sa v Sobotnajšie dopoludnie vlastne udialo  v zápase Ziegelfeld vs AHK Pekníková.

PRED ZÁPASOM

Klasickým sprievodným javom zápasov na domácom ihrisku v Ziegelfeld aréne je predzápasové hľadanie si miesta . Niekto by si myslel , že sa jedná o hľadanie miesta v zostave , no nie je to tak , nakoľko v klube Ziegelfeld je väčšinou miesto v zostave určené už dávno pred zápasom. Hľadanie a nájdenie  parkovacieho miesta pred zápasom v okolí ihriska zvykne byť často výkon  porovnateľný s výkonom v semifinálom zápase. Takisto končí často sklamaním.

PARKOVANIE

Aj v toto napäté semifinálové ráno sme sa presvedčili , že prázdne miesta na Ziegelfelde  neexistujú. Ak áno , tak je to minimálne podozrivé a treba byť neustále v plnom strehu.  Umne sa vyhýbať číhajúcim susedom spoza záclon , ktorým neujde žiadny prešlap v parkovaní. Viacerí sme boli „vymáknutí“ a vypoklonkovaní s informácou typu  : „pán kolega , vy neviete  že na tomto mieste bolo kedysi vyšráfované ? “ alebo „podľa mňa nestojiíte 5 m od prechodu , takže si to dajte inde alebo chodte preč“ . S jednou pani na prízemí som si už dokonca vybudoval určitý vzťah . Nepoznáme sa síce osobne ale pokaždé keď skúsim zaparkovať na miesto  pod jej oknami  automaticky sa nám stretnú pohľady. Pretože ja viem , že ona tam určite bude a ona vie , že som to ja 🙂

Miernym pokývaním hlavy spoza jemne  odhrnutej záclony  mi dá najavo , že proste nie chlapec , tu parkovať nebudeš a vôbec ma nezaújima , že máš loptičky a všetci na teba čakajú . Tu proste parkovať nebudeš. Je to super. Vždy sa tam snažím zaparkovať aj keď viem , že budem krúžiť ďalej  ale nechcem tento vzťah zabiť. Mám taký pocit , že sa prehľbuje a jedného dňa budem mať možno exkluzívnu výsadu  parkovať na tomto mieste iba ja .  Uletel som ale od témy , takže poďme späť.

PRED ZÁPASOM

Je 8:30 a prekvapivo sa na ihrisku nachádzajú takmer všetci hráči mužstva Ziegelfeld. Dokonca aj tí , ktorí to majú ihrisko  20 metrov vzdušnou čiarou od svojho miesta bydliska  . Dnes prekvapili. Na druhej polovici ihriska takisto väčšina klubu AHK Pekníková , čo v nás vyvolalo pocit  – oni to berú fakt  vážne .  Po letmom prezretí súperových hráčov – OK , nebolo to letmé prezretie ale dosť detailné  naštudovanie celej zostavy  sme dospeli k záveru , že toto je úplne iné mužstvo ako proti nám nastúpilo dvakrát v základnej časti ligy kedy sa nám podarilo dvakrát si zaknihovať víťazstvo aj keď raz iba s odretými ušami   .

S konštatovaním –  „henten hrá extraligu. „Henten hral tiež a tamten je dobrý brankár“ sme vedeli , že zápas bude mať vysokú kvalitu a pre nás visačku – veľmi náročný. V zostave nám chýbali dvaja kĺučoví hráči a to nahrávač Ivan Černý a strelec na pohľadanie Štefan Stanko z pracovných a zdravotných dôvodov. Na druhej strane  –  do zostavy sa vrátil  Peter Paták , ktorého prítomnosť vždy zvýši našu streleckú a útočnú silu .

PRIEBEH ZÁPASU

Útoky sme zamiešali tak aby bola sila rozumne rozložená. Do prvej tretiny sme sa pustili s cieľom  zahrať perfektnú obranu a  čo najrýchlešie skórovať.  Hral sa opatrný hokejbal so šancami na oboch stranách a tretinu sme ukončili s výsledkom 0:0  a zistením , že toto bude prevdepodobne najťažší zápas aký sme v tomto ročníku BHBL odohrali. Pekníková ihneď od úvodu bezchybne  a poctivo bránila a pustila nás iba do minima šancí , ktoré ale končili na skúsenom brankárovi . Nám sa darilo takisto pokrývať si hráčov súpera. Ich nebezpečné útočne brejky končili na istom Zdenovi Kulkovi v našej bráne .

V druhej tretine sa obraz hry zmenil a Pekníková nás začala pravidelne prečíslovať a vytvárať si väčšie množstvo šancí a začali byť jednoducho nebezpečnejší. Skončilo to 2 gólmi v našej sieti kedy  sa podarilo presadiť najnebezpečnejším útočníkom  zo strany súpera. Góly padali predovšetkým po individuálnych chybách v obrane , na ktorej musíme do ďalšieho boja jednoznačne popracovať.

TRETIA TRETINA

Vtretej tretine sme sa konečne zobudili. Začali sme takisto súpera štípať zvýšenou aktivitou a viacerými veľmi nádejnými  šancami a hra sa vyrovnala  .  V momente keď me začali veriť, že tento zápas máme ešte stále v našich rukách  a je „otočitelný“ nás zastavil  tretí  inkasovaný gól takmer z celého ihriska.  Zápas sme dobačovali s ešte ďaľšími dvoma inkasovanými gólmi a pripísali si tak prvú  prehru v play-off  na domácom ihrisku .

ZÁVER

Výsledok 0:5  je pre nás veľmi krutý. Zdvíha varovný prst do druhého semifinálového zápolenia, v ktorom nám nič iné neostáva ako vyhrať ak chceme pokračovať v tohtoročnej sezóne BHBL.  Pekníkovej gratulujeme k víťazstvu,  odohrali vynikajúci zápas s výbornou efektivitou premienania šancí . My sa však nevzdávame a na odvetu prídeme do Dúbravky pripravení s jediným cieľom  –  vyhrať .

Informácie o strelcoch a ďalšie informácie  nájdete nižšie v článku.

Ďalší zápas sa uskutoční v Sobotu 2.6.2018 o 11.00.h na Pekníkovej ulici a my spravíme všetko preto aby sme sa opäť vrátili na rozhodujúci duel do domácej Ziegelfeld arény.

Druhé semifinále HANCOP Dolné hony vs HBK Vrakuňa sa skončilo prekvapením. Mužstvo Vrakune dokázalo poraziť ako postupujúci zo 6 miesta víťaza základnej časti a minuloročného finalistu na samostatné nájazdy v pomere 3:4. Gratulujeme Vrakuni  k peknému výsledku .

Ziegelfeld

Foto