Report

HOKEJBAL BHBL

HBK PROFIS PODUNAJSKÉ BISKUPICE vs SAV LAMAČ

Dôležité dva body putujú do Lamača

Dnešným zápasom sa súťaž prehupla do odvetnej časti. V prvom vzájomnom zápase v septembri to bola jasná záležitosť SAVky, no odvtedy čas pokročil a obaja súperi sa potýkali z vuacerými nepríjemnosťami… Domáci Profisáci majú na konte už dve kontumácie a tak je pre nich každý ďalší zápas vlastne „existenčný“, no a hosti z Lamača sa zase v poslednom čase potýkajú s veľkou maródkou (zranenia dlhodobé, krátkodobé, choroby) takže sa čakalo, kto sa s tým popasuje lepšie. Napokon to zvládli, dá sa povedať s prehľadom, Lamačania a tak putovali veľmi dôležité dva body na ich konto!

Pred samotným zápasom sme už presne vedeli, čo nás čaká… Na našej strane „sedem statočných“ – čiže Miňo + šesť hráčov v poli a na strane druhej tri kompletné formácie domácich junákov. Vzhľadom na situáciu v tabuľke, v ktorej na tom jeden nebol práve najlepšie (rozumej SAV) a ten druhý je na tom ešte biednejšie, bolo jasné, že SAVka dnes musí bodovať, keď nechce stratiť kontakt s osmičkou pre play-off… a to nás čakal na druhý deň dohrávaný zápas s Hancopom!  Čiže, skrátka – nech by ich bolo aj 20, museli sme bodovať. Taktika bola preto založená v prvom rade na rozumnej hre, s kontrolou loptičky čo najdlhšie na vlastných hokejkách a na umnom rozložení síl na celý zápas. Až na malé zaváhania v druhej tretine sa to napokon podarilo. V kútiku duše sme sa spoliehali na „snajpera“ Zajka, ktorého sme pred zápasom podpichli, že veď v prvom vzájomnom dueli mal úchvatnú bilanciu 3+2 tak by bolo dobré ju zopakovať… a čuduj sa svete, do bodky to naplnil a zopakoval „na chlp“ presne! Uf… sme si oddýchli, iba dúfame, že si niečo odložil aj na Hancop 🙂   Od začiatku zápasu sme držali loptu na vlastných hokejkách a vypracovávali sme si šance, ktoré volali po góle, no napokon sa ujala až strela Duríčka v presilovke. Po prvej tretine tak bolo 0:1 a to bol pre domácich lichotivý stav. Niečo si vsíce vypracovali aj oni, ale všetko riešil Miňo. Druhá tretina už bola iná „divočina“ – útoky sa prelievali z jednej strany na druhú hlavne v jej druhej polke. Už skórovali aj domáci Profisáci (aj keď vždy po našich veľkých chybách), ale keďže nám zafungoval „plán Zajko“, ktorý skompletoval „famózny“ hattrick, po druhej tretine sme viedli povzbudivých 3:6. Cez prestávku sme si však museli čo-to povedať aj jasnejšie, pretože sme úplne zbytočne otvárali hru a dávali tak domácim šance na dotiahnutie sa, no našťastie na to dnes nemali kvalitu… jednoducho sme ich porazili rozumom! Tretia tretina už priniesla iba po góle na každej strane a tak sme zaknihovali pre nás dôležité víťazstvo v boji o prvú osmičku. Po záverečnom hvizde sme sa teda odplazili, odkrivkali-no proste popresúvali každý ako vedel domov zregenerovať na nedeľu… dúfajúc, že nás bude viac ako dnes!

Po zápase sme ešte skonštatovali, že by sme mohli s Profisom hrať častejšie, lebo to by Zajko súkal zakaždým po tri góly a bolo by hotovo, čo však asi takto „fungovať“ žiaľ nebude… teda tie tri góly som myslel. Presvedčiť sme sa o tom mohli hneď na druhý deň v ťažkej dohrávke. Tak si držme palce.

ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

# 13  Martin Bičkay

Tak čo, Martin…aké to dnes bolo náročné?
No, našťastie sme to dobre zvládli, ale stálo nás to určite veľa síl. Bolo nás iba šesť a domáci na tri kompletné útoky čiže nás mohli aj „prevalcovať“, ale my sme hrali rozumne a napriek tomu, že sme nevyužili veľa šancí, dali sme sedem gólov a vyhrali. Rozhodla strelecká potencia Zaja, ktorý dal tri góly a nebyť tých blbých gólov, čo sme v druhej tretine dostali, mohla byť výhra aj výraznejšia. Na to, že nás bolo tak málo sme to zvládli dobre si myslím. Domácich sme vlastne do nejakých výraznejších šancí nepustili, pretože sme hrali s rozumom a okrem druhej tretiny to bolo jednoznačné.