Hokejbalový zápas BHBL SAV Lamač vs Ziegelfeld

11.kolo BHBL – SAV Lamač vs Ziegelfeld

HOKEJBAL BHBL

SAV LAMAČ VS ZIEGELFELD 

 

0 - 7
Full Time

11.kolo v Lamači patrilo opäť Ziegelfeld-u

 

Dnes sme pre vás pripravili pohľad na priebeh posledného kola z oboch táborov . Mužstvo SAV Lamač je takisto aktívne na svojej  perfektnej a informáciami nabitej webovej stránke  www.tjsav.sk a po vzájomnej dohode ponúkame report aj od nášho súpera .

Hokejbal - Ziegelfeld LogoV 11.kole nám rozlosovanie určilo známeho súpera z Lamača v podobe skúseného klubu menom SAV Lamač . Mužstvo , ktoré už niekoľko sezón za sebou hralo vždy play-off BHBL a dva roky dozadu dokonca vo finále porazilo klub Hancop Dolné Hony a stalo sa prvý krát v jeho histórii celkovým majstrom bratislavskej hokejbalovej ligy v sezóne 2016/2017.  Mužstvo SAV Lamač má vo svojom arzenále jedného z dlhodobo najlepších hráčov BHBL Juraja Alföldyho  ( momentálne nehrajúci pre zranenie ) ale takisto viacero skúsených borcov ako Róbert Alföldy , Tomáš Thron a mnoho ďaľších.

Výsledky nášho súpera v tejto sezóne zatiaľ nie sú moc presvedčivé ale aj napriek tomuto faktu sme nenechali nič náhode. Ihrisko v Lamači je charakteristické tým , že sa nachádza v inom podnebnom pásme a tak vybavení hrubším oblečením spolu s 12 hráčmi do pola sme plne vyzbrojení dorazili na zápas s jediným cieľom a to predĺžiť našu sériu vítazstiev v rade  na  číslo 10.

PRIEBEH ZÁPASU

Na SAV-ku hrajúcu bez kľučových hráčov sme ihneď po vhodení úvodného buly vybehli vo vysokom tempe a neustále dobýjanie ich  brány a záplava našich šancí vyústila do 4 strelených gólov a prevedčivého vedenia 0:4. Lamačanov sme nepúštali takmer do žiadnych šancí a náš brankár Zdeno Kulka niekoľkokrát oľutoval fakt , že podcenil svoju prípravu na zápas a svoj domácky uštrikovaný sveter zostal iba v skrini .

V druhej a tretej tretine sme pokračovali v rovnakom tempe a súpera pomaličky nahlodávali. Ďaľšími 3 strelenými gólmi sme s jednoznačným výsledkom v pomere 0:7 pobalili 2 body do našich vakov a po výbornom výkone návštívili centrálu Ziegelfeld , ktorá sa nachádza v útrobách legendárného Wallner pub-u.

O 11.00 h sa začal hrať  zápas našich tabuľkových susedov a zápas , ktorý bol označený ako zápas kola medzi HBK 500 Nivy – Hancop Dolné Hony sme si boli pozrieť na vlastné oči  aby sme zistili aká je forma našich najnebezpečnejších súperov  a treba konštatovať , že to stálo za to . Vynikajúci zápas so zaujímavým priebehom s konečným výsledkom 4:4 bol príjemným ukončením nášho športového doobedia.

V budúcom kole náš čaká 12. kolo proti vynikajúco hrajúcemu klubu AHK Pekníková. Tentokrát budeme my účastníkmi najatraktívnejšeho zápasu , ktorý bude zápasom kola. Pekníková je v tesnom tabuľkovom závese s iba 2 bodovou stratou. Víťaz tohto zápasu bude mať bližšie ukončiť rok 2018 na čele tabuľky BHBL.

Dokonalé bago – alebo ak chcete hra mačky s myšou

 

TJ SAV Lamač spolupracuje Aj napriek tomu, že SAV Lamač nastupovala proti lídrovi celej ligy, nehodlala sa vzdať „bez boja“ i keď dnes bol favorit duelu každému jasný. Žiaľ, okolnosti dnes boli proti… počnúc absenciami v zostave a končiac streleckou mizériou počas celého zápasu. Je však treba objektívne dodať, že hostia z Ziegelfeldu toho domácim dnes veľa nedovolili. Hrali si svoju presnú, strojovú hru a domácich borcov nepustili vlastne takmer k ničomu. Veď napokon, výsledok hovorí jasnou rečou a nielen ten-aj hrene to bola dokonalá hra na „mačku a myš“! Kruté, no absolútne trefné… SAVka proste dnes nemala žiadny nárok.  

PRIEBEH ZÁPASU

V zostave, v ktorej SAVka dnes nastúpila sa určite nedali čakať nejaké „zázraky“. Všetkým bolo jasné, že to bude predovšetkým o osobnej zodpovednosti každého hráča a o schopnosti nedovoliť hosťom rozvinúť ich rýchlu rozohrávku a streľbu takmer z každej pozície. Ľahko sa povie, ťažšie realizuje… Odhodlanie a pomerne dobrá hra vydržala domácim do 10 min. prvej tretiny. Potom hostia po pekných kombinačných akciách a aj strelami z diaľky odskočili SAVke na komfortných 0:4 a po prvej tretine bolo po zápase.

V ďalšom priebehu bolo teda jedinou otázkou, či domáci hráči budú ochotní za cenu „obetí“ ubrániť favorita tak, aby inkasovali čo najmenej. Treba povedať, že v druhej tretine sa to čiastočne podarilo. Lamačania totiž už nemali čo brániť, viac sa osmelovali a vypracovali si niekoľko „pološancí“, ktoré však neslávili úspech. Príčinou bolo jednoznačne to, že keď už aj vymysleli peknú akciu a loptička sa dostala do šance pred hosťujúcu bránku, domáci hráč zostal tým tak zaskočený, že v rozhodujúcej chvíli mu loptička skĺzla z čepele a zo šance nebolo nič… Nuž, takto to v žiadnom prípade ísť nemohlo a ani nešlo… Po dvoch tretinách svietilo na ukazovateli skóre 0:5 a to bol, vzhľadom na priebeh hry, veľmi lichotivý výsledok pre domáci tím. V poslednom dejstve s chuťou hrajúci chalani z Ziegelfeldu pridali ešte dva kúsky a tak bolo definitívne „vymaľované“!

Dnes sme nemohli nič viac čakať. Jednoducho v momentálnej situácii bolo viac ako zrejmé, že oba tímy sa nachádzajú úplne niekde inde… Hostia si s prehľadom prišli do Lamača po dva body a s ešte väčším ich aj získali… V zápasoch s veľkými favoritmi je to totiž najmä o tom, že musíte vydržať čo najdlhšie bez inkasovaného gólu. Naopak pokúsiť sa streliť ho prvý a predovšetkým premeniť každú jednu šancu, ktorú si horko-ťažko vypracujete. Nič z toho dnes domáci nedokázali zrealizovať a tak je rezultát síce krutý, ale absolútne zaslúžený. Neostáva teda nič iné ako hosťom úprimne k predvedenému výkonu a konečnému výsledku zagratulovať a snažiť sa z toho do budúcna poučiť!

ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

 # 77  Robo Alföldy

To, že to dnes bude ťažké, sme všetci vedeli… Vzhľadom na viaceré citeľné absencie v zostave bolo jasné, že vzhľadom na silu hostí, nomôžeme bezhlavo útočiť. Žiaľ, pozornosť v obrane nám vydržala iba úvodných 10 minút. Potom nám hostia strelili štyri góly, ktoré vlastne rozhodli o všetkom. Nie, že by sme nechceli s výsledkom niečo spraviť, na striedačke sme sa stále povzbudzovali, no kvalita bola dnes jasne na strane hostí… My sme v situácii, keď máme dosť svojich problémov aj so slabšími súpermi, takže bolo evidentné, že vzhľadom na silu súpera to asi dnes nedopadne dobre. Snažili sme sa robiť, na čo sme mali, no nestačilo to a tak je výsledok síce krutý, ale absolútne zaslúžený. Z toho mála, čo sme si dokázali vypracovať, sme nemali v koncovke sily a ani zručnosti niečo s tým spraviť, takže v tejto sezóne ďalšia prehra na nulu (…už tretia…). Chalanom z Ziegelfeldu gratulujem a držím im palce v ďalšom priebehu súťaže!

 

SAV

00Tomáš Bziňák Brankár
6Juraj Biely Hráč
8Martin Vašíček Hráč
9Miroslav Mancál Hráč
13Martin Bičkay Hráč
14Milan Šurlan Hráč
22Juraj Alföldy Hráč
27Peter Kotes Hráč
38Michal Pšenko Hráč
44Tomáš Thron Hráč
55Roman Minárik Brankár
77Robert Alföldy Hráč
 

ZIEGELFELD

Juraj Strapák Hráč
Andrej Alexander Hráč
9Adnan Almaksus Hráč
10Dušan Novotný Hráč
14Marek Konček Hráč
19Ronald Kochan Hráč
28Peter Paták Hráč
34Róbert Sloboda Hráč
39Zdeno Kulka Brankár
66Roman Tichý Hráč
72Rudolf Kazmer Hráč
81Ivan Černý Hráč
94Tomáš Mikuš Hráč
  7 7