Hokejbal BHBL Ziegelfeld vs HBK Vrakuna

Ziegelfeld – HBK Vrakuňa 11:5

Na zápas 9. kola sme za priaznivého hokejbalového počasia nastupovali s plánom hrať o počte 8 ľudí do poľa, čo nie je bežné nakoľko nás je na súpiske požehnane. Kľúčoví hráči ako Pišta Stanko, Ivan Černý a takisto trio z Rače sa nemohli zúčastniť, zo zdravotných alebo pracovných dôvodov a táto skutočnosť nám robila vrásky, nakoľko po úvodnom prezretí súperovej zostavy sme očakávali húževnatého oponenta. Skutočnosť však bola našťastie iná.

Hneď na začiatku sme sa ujali vedenia náhodným gólom cez celé ihrisko. Súperovi sa podarilo ihneď dorovnať stav gólom v presilovke, no od tohto momentu sme už na ihrisko jednoznačne dominovali a kvalitnou obranou, ktorou sme doslova súpera deprimovali a postupne zvýšili náskok až na 8:1 po dvoch tretinách. Tretia tretina ale ukázala, že kde sú medzery, na ktorých musíme určite popracovať aby sme mohli pomýšľať na najvyššie priečky. Z nepochopiteľných dôvodov sme sa aj za takto priaznivého výsledku a priebehu hry začali hádať o absolútne nedôležitých veciach a prestali sa vracať do obrany, čo náš súper dokonalo využil 3 strelenými gólmi počas posledných 10 minút zápasu.

Výsledok a predvedená hra počas úvodných dvoch tretín je uspokojujúca, no v každom prípade si musíme zobrať ponaučenie z nášho skratu herného aj ľudského v tretej tretine a už nikdy ho nezopakovať a zároveň je potrebné dodržiavať pravidlá, ktoré sme si pred sezónou stanovili a ktoré boli niekoľkokrát porušené rôznymi hráčmi. Porušenie bude tak ako je dohodnuté aj patrične sankciované.

Za vyzdvihnutie stoja dnešné výkony brankára Zdena Kulku a obrancu Vlada Dávida.

V týchto momentoch sme dostali aj jednu nepríjemnú správu od nášho spoluhráča Peťa Kulku. Výsledkom jeho dnešného zranenia je zlomený členok a povinný 4 týždňový odpočinok. Prajeme skóre uzdravenie.

Budúci týždeň nás čaká opäť na domácom ihrisku super menom Greenhorns, s ktorým si zmeriame sily o 9.00 h.