ZIEGELFELD ako účastník súťaže vo varení novomestského gulášu

2. ročník súťaže vo varení novomestského gulášu

 

Preložený zápas z minulej soboty nám umožnil zúčastniť sa tentokrát  netradičnej víkendovej aktivity. Na  pozvanie poslancov Nového Mesta , ktorí organizovali 2. ročník súťaže vo varení novomestského gulášu sme nemohli povedať nie a trojica hráčov Ziegelfeld – Ičo Černý ,Adnan Almaksus a Robo Sloboda reprezentovala aj farby nášho hokejbalového teamu.

 

V konkurencii ďaľších 4 teamov pod taktovkou jednotlivých poslancov Branislav Filipovič, Martin Lovich, Richard Mikulec, Peter Vaškovič, Vlado Volf, Stanislav Winkler  sme v areáli športparku Jama mali na pláne navariť práve my ten najchutneší guláš .

V teame sme boli síce  traja ,  no len jeden člen  sa dal označiť slovom kuchár a tým bol náš „gulášmajster“ ˇ Ičo Černý . Tejto pozície sa aj patrične zhostil a naše nápady na pridanie nejakej ingrediencie boli vo vačšine prípadov odmietnuté s komentárom „nechaj to na mňa“ alebo „choď došúpať  tie zemiaky“. Naše vedomosti z varenia gulášu , ktoré sme si poctivo naštudovali na internete deň pred súťažou teda neboli aplikované do reality a Ičo to namiešal celé ako sám povedal  “ podľa feelingu“.

Realita potvrdila , že sa nemýlil a výsledok bol chuťovo aj vizuálne famózny. My sme očakávali , že umiestnenie na bedni nám nemôže ujsť a v kútiku duše si brúsili zuby na ten najvyšší stupienok.

Ľudia nakoniec rozhodli trocha inak ako sme dúfali a náš guláš sa umiestnil na tretej bronzovej priečke , čo považujeme ako nováčik súťaže za úspech .

Poslancom a predovšetkým Braňovi Filipovičovi ďakujeme za  vynikajúcu organizáciu a pozvanie. Tešíme sa na ďaľšie ročníky , na ktorých určite nebudeme chýbať.

 

 

 

ZIEGELFELD