BHBL - Hokejbalový zápas Vlci Karlova Ves vs Ziegelfeld

Vlci vs Ziegelfeld √

3 - 6
Full Time

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
VLCI1203Prehra
ZIEGELFELD0066Výhra

Miesto zápasu

Engerau Aréna
Kopčianska 3385, 851 01 Petržalka, Slovakia

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time
22.09.2018 13:00 BHBL BHBL 2018/2019 3 75'

Spoločné Zápasy v minulosti

DátumDomáciVýsledkyHostiaČas

VLCI

7Lukáš Gúth Hráč
9Dominik Mičuda Hráč
11Samuel Čakrt Hráč
22Pavol Makkoš Hráč
23Roman Pálesch Brankár
24Andrej Petrík Hráč
28Tomáš Hrabovčin Hráč
30Martin Vido Hráč
42Matej Jediný Brankár
69Kristián Mesároš Hráč
73Peter Gažovič Hráč
89Róbert Menke Hráč
97Patrik Dorička Hráč
  3 3 6

ZIEGELFELD

80Andrej Alexander Hráč
66Roman Tichý Hráč
9Adnan Almaksus Hráč
10Dušan Novotný Hráč
11Peter Kulka Hráč
14Marek Konček Hráč
34Róbert Sloboda Hráč
39Zdeno Kulka Brankár
71Róbert Kvasznovský Hráč
72Rudolf Kazmer Hráč
81Ivan Černý Hráč
  6 6 4

Report

HOKEJBAL BHBL

VLCI KARLOVA VES VS ZIEGELFELD 

 

Ziegelfeld v 3.kole iba s pomocou lekárov

 

V treťom kole na nás čakali vlci z Karlovej Vsi, ktorí majú svoje domáce ihrisko v petržalskej krytej  Engerau aréne. Miesto konania  zápasu bolo v tento deň veľkou výhodou nakoľko sa schylovalo k dažďu a krytá hala nám dávala istotu, že ani daždivé počasie nám nazabráni odohrať dnešný zápas. Vyfasovali sme posledný zápas kola o 13.00h , čo viacerým rodinne založeným väčšinou nevoní , no ale keďže dva body sú dva body , „premohli“ sme sa a v  hojnom počte 10 kusov sme sa stretli na mieste činu.

Vlci Karlova Ves ako nováčik ligy bol na poslednom mieste s dvoma prehrami a posledný zápas sa im podarilo prehrať dokonca 16:5 . My sme samozrejme boli osprostení predošlými výsledkami nášho súpera a do zápasu vstupovali s poznámkami ako   – Koľko im dnes naložíme ?  Dnes si dáme taký „lightový“ zápasik alebo však ja ani nemusím hrať s takýmto súperom , čo bola ako sa neskôr ukázalo veľmi naivná predstava , ktorá sa nám takmer vypomstila.

PRIEBEH ZÁPASU

Ihneď po úvodnom buly sme zistili , že súper má nadpriemerne šikovného bránkara a naše prvé šance mazal ako na bežiacom páse. Veľmi snaživí a poniektorí aj hokejbalovo zdatní hráči súpera si hrali svoju hru a svojou bojovnosťou a snahou  nás začali postupne prehrávať a vytvárať si viacero sľubných šancí . My stále v presvedčení , že dnes sa nám predsa nemôže nič stať sme bez pohybu odolávali a čakali , že sa súper porazí sám.

Strela z celého ihriska zarotovala tesne pred brankárom  – 0:1 . My nič. Z našej strany stále odovzdaná hra bez nervozity a hlavne bez nasadenia a šance , ktoré sme si vytvorili buď vyprášili brankárové betóny alebo nám ich brankár umne vytesnil.  Po prvej tretine výsledok 0:1 a tých pár  hráčov z predošlého zápasu , ktorí sa zostali pozerať na náš zápas si muselo povedať  – toto je ten Ziegelfeld , čo bol minulú sezónu vo finále? Dosť úbohé.

Druhá tretina bola kópia tej prvej. Nakúpili sme ešte ďalšie 2 góly po dorážke a chybe v obrane . Náš spoluhráč a reprezentat Ronald Kochan sledujúc Live výsledok z Bermúd nám po druhej tretine písal , že máme na stránke chybu a máme vymenený  výsledok a že si to máme opraviť. Bohužiaľ bol výsledok 0:3 po dvoch tretinách správny a mali sme  posledných  25 minút na otočenie zápasu.

PRÍCHOD LEKÁRA

Slova sa chytil jeden z najskúsenejších a to konkrétne  Mudr. Ivan Černý a naordinoval nám spôsob hry a takisto predpísal hokejbalové recepty, ktorých pravidelné úžívanie 2x za každé striedanie na začiatku a na konci striedania  po dobu celej tretej tretiny mali zabezpečiť aby sme po 25 minútach boli opäť v pôvodnom hernom prejave a hlavne vyšli zo zápasu ako víťazi. Takisto nám povedal v akom pomere máme lieky užívať a ako zamixovať jednotlivé útoky aby bol ich efekt čo najúčinejší a trvácny a aby sa symptómy podcenenia, ktoré nás trápili už od začiatku stretnutia už nevrátili .

Prvou Ičovou procedúrou bolo zamixovanie Robka Kvasznovského do 1.útoku a ako sa ukázalo okrem mnohých poučení bol práve tento krok tá tajná prísada , ktorá nás dostala z krízy. Prvé striedanie  – luxusná prihrávka na voľného hráča a strela do prázdnej bránky . 1:3. Ďalšie striedanie a náš 3 útok skóruje po strele a dorážke Adnana Almaksusa. Na plochu nabieha račanský útok a vytvára si strašný tlak. Vyčerpaný útok súpera čelí opäť kombinácii po osi Černý -Kvasznovský – Sloboda a posledný menovaný skóruje do prázdnej brány po prihrávke , ktorá mala oči. 3:3. Račania doťahujú kľučku na svojom lise a podarilo sa im vyžmýkať gól do prázdnej brány v podaní Ruda Kazmera po prihrávke od Dušana Novotného. 4:3. Ziegelfeld je v tranze. Dve striedania neskôr už zaordinoval aj pán doktor Ivan a vybral si recept , ktorý mu predpísal spoluhráč vo forme prihrávky do odkrytej brány. Zdecimovaný súper ešte inkasuje v posledných sekundách 6 gól po samostatnom nájazde a mužstvo Ziegelfeld odchádza z Engerau arény vyliečené, poučené a s vedomím ako predísť chorobe menom – podceňovanie súpera

V ďalšom článku si priblížime derby kola a to zápas v ktorom sme sa stretli s našim finálovým súperom a minuloročným majstrom BHBL klubom Hancop Dolné hony.

 

Ziegelfeld

Live

3 - 6Full Time
Vlci Karlova Ves
    Ziegelfeld

      Hokejbal Vlci Karlova Ves KO Logo Ziegelfeld hokejbal KO FT