Report

HOKEJBAL BHBL

SAV LAMAČ – EMPIRIA PETRŽALKA

Zaujímavý zápas, jednoznačná výhra

Zaujímavé…. minulý týždeň prehra na nulu, dnes naopak na nulu výhra! Niekto by mohol podľa výsledku skonštatovať, že jednoznačná, no aj podľa vývoja vidieť, že to nebolo celkom tak. O dnešnom výsledku rozhodla efektivita domácich a to, že hostia (hoci sa veľmi snažili) nedokázali žiadnu zo šancí premeniť. Bolo to zaujímavé stretnutie, šancí mnoho na oboch stranách, výborné výkony oboch gólmanov a asi aj viac šťastia na domácej strane. SAVka zlomila Empirakov definitívne až v poslednej tretine, keď v priebehu necelej minúty dokázala streliť dva góly a od toho okamihu kontrolovala priebeh zyšku zápasu. Prvý štart v domácom drese si pripísala nová gólmanská akvizícia Tomáš Bziňák a bola to veru premiéra ako z partesu. Gratulujeme a držíme palce do ďalších zápasov!

Druhý domáci zápas začali SAVkári, v pomerne početnom zložení (vlastne najpočetnejšom v tejto sezóne), odhodlane a s jednoznačnou snahou odčiniť nevydarený minulotýždňový výpadok. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, oba tímy šliapali naplno, no obaja gólmani si dlhšiu dobu dokázali poradiť so všetkými príležitosťami  Domáci našťastie dokázali jednu zo šancí využiť a to, že skórovali ako prvý sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. Hoci šancí aj v druhom dejstve pribúdalo, gól nepadol… našťastie, podržal nás brankár a tak hostia, ktorí stále bojovali museli vymyslieť plán na tretiu tretinu. Zápas sa napokon zlomil hneď v úvode poslednej tretiny. Hostia darovali domácim ďalšiu presilovku (a hoci dovtedy sa im nedarili a skórovať nedokázali) a táto už konečne ku gólu viedla – stačilo sa postaviť pred gólmana, ktorý nič nevidel a trafiť presne k tyčke. Neubehla ani minúta a padol ďalší gól…. Lamačania odskočili súperovi na 3:0 a bolo po zápase. Je síce pravda, že Petržalčania ešte zopár závarov vyrobili, no bez gólového zakončenia a tak padali góly už iba do ich bránky. Našťastie. SAVkári mali proste dnes viac šťastia… Mužom zápasu v domácom drese bol dnes bez debaty gólman Tomáš, ozdobil svoj debut čistým kontom.

Jasné, že nie všetko v zápase domácim vyšlo, v prvých dvoch tretinách mali totiž súperi až príliš mnoho striel a nebezpečných situácií pred domácou bránkou, no Tomáš našťastie dnes „stiahol roletu“ a tak ostali všetky body doma v Lamači. Pochvalu si však za dnešok zaslúžia všetci, hrali sme od začiatku až do konca a „pani Šťastenu“ sme si napokon na svoju stranu naklonili…

(ra)

ZÁPAS OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

# 6  Juraj Biely

Minulý týždeň prehra na nulu… V čom bol dnešný zápas odlišný?

Mali sme viac šťastia…. Hrali sme, podľa mňa, tak ako minule, no vtedy nám to nepadalo a dnes áno.

Čo teda dnes rozhodlo o výhre SAVky?

Azda to, že sme na rozdiel od minulého zápasu dokázali streliť góly. A dôležité bolo aj to, že sme skórovali ako prvý a nemuseli sme ich dobíjať…aj keď v prvých dvoch tretinách to tak vlastne vyzeralo.