HBK Board Vrakuňa vs HBK Ramiland Vrakuňa

1.kolo – Vrakuňa Report : HBK Board Vrakuňa vs HBK Ramiland Vrakuňa

Hokejbal BHBL

HBK BOARD VRAKUŇA – HBK RAMILAND VRAKUŇA

V krásnom počasí, na novom ihrisku si v úvodnom kole skrížili hokejky hráči dvoch Vrakunských tímov. Po úvodnom oťukávaní mal prvú veľkú príležitosť Peter Fančovič (RAMILAND) , ktorého krásne vysunul Hrazdira, avšak Moravčík (Board) jeho pokus skvele prečítal. A potvrdilo sa staré nedáš dostaneš, Keď Erik Antl krásnou krížnou prihrávkou našiel Krajčíroviča a ten otvoril skóre – 1:0. V tejto časti hry boli hráči Boardu aktívnejší vytvárali si šance, ktoré však vychytal Kysela v bráne Ramilandu. Ale v závere prvej tretiny predvidol svoj prehľad opäť Antl, keď skvelo našiel pred bránkou Kadlečíka a ten zavesil – 2:0.

V druhej časti sa obraz hry zmenil, hráči Ramilandu začali byť aktívnejší a prinieslo to ovocie… Mikláš vystrelil z diaľky, Moravčík jeho strelu kryl, ale na Ravaszovu dorážku bol prikrátky – 2:1. O chvíľu bolo vyrovnané, keď Mikláš prihral Janíkovi, ten sa otočil okolo protihráča a presnou strelou k žŕďke rozvlnil sieť – 2:2. V polovici zápasu Janík posunul Ravasza a ten strelou spoza hráča naklonil misky váh na stranu Ramilandu – 2:3. V tejto časti si Board nevypracoval veľa šancí, avšak 20 sekúnd pred koncom sa opäť ukázal skvelou prihrávkou Antl, keď tentoraz našiel pred bránou Jančoviča a bolo opäť vyrovnané – 3:3.

Do záverečnej tretiny vstúpil Ramiland vylúčením Mikláša, ktorý podrazil Pala Porubského a bola z toho prvá presilová hra. Trojica Antl – Jančovič – Kadlečík zavrela dvojicu Ravasz – Janík. A dočkali sme sa aj prvého presilovkového gólu, keď Jančovič našiel Kadlečíka a ten druhým gólom v zápase prinavrátil vedenie opäť Boardu – 4:3. Tento stav vydržal až do otočky. Po nej opäť vystrelil Mikláš a Janík dorazil jeho strelu do odkrytej bránky – 4:4. Záver nezvládli hráči Ramilandu, keď posledné dve minúty hrali oslabený za zlé striedanie. Súper to na ich šťastie nevyužil a tak sa  zápas skončil bratskou deľbou po remíze 4:4, čo bolo vzhľadom na priebeh spravodlivé.