Ziegelfeld vs SHBC Rebels

Ziegelfeld vs SHBC REBELS – Ziegelfeld v 1.kole s výpraskom

HOKEJBAL BHBL

ZIEGELFELD VS SHBC REBELS (VB Taxi )

 

Ziegelfeld v prvom kole s výpraskom

 

Máme tu začiatok novej sezóny BHBL a prvé kolo v ktorom sa Ziegelfeld stretol so starými známymi z „kolonky“ a to konkrétne nepríjemným súperom SHBC Rebels , ktorí sa vraj  premenovali na VB Taxi. Uvádzame ešte starý názov klubu pre lepšiu identifikáciu nášho minuloročného štvrťfinálového súpera a takisto z dôvodu , že nikto ešte nevie presný oficiálny názov .

Príprava na sezónu BHBL 2018/2019

Ziegelfeld sa celú letnú prestávku poctivo pripravoval na novú sezónu tentokrát netradičným spôsobom a s výnimkou pár jednotlivcov nikto nerobil nič. Načo ? Boli sme vo finále a skoro sme aj vyhrali, takže my 3 mesiace nemusíme robiť nič.  Aj tak je to len nejaká „paneláková liga“ a my sme borci z Ziegelfedu a kažďému naložíme bez toho aby sme sa počas 3 mesiacoch voľna stretli .  Nie sú to síce nikoho slová ale asi takto prebiehal prístup k novej sezóne v našich radoch.  Žiaden futbálek, posilka nula bodov a na kuchajde sú vraj sinice, čiže nedá sa ani behať.  Bicykel spoločne niekedy? Nemám čas idem do Polusu. Alebo , že vraj má dnes pršat niekedy asi poobede a ide to smerom k východnej Európe, tak aby sme nezmokli, tak skôr nie.  Poďme si aspoň zastrielať poobede. Nemôžem idem na horúce kamene na Tehelko .

Výsledkom je , že klub Ziegelfed vstupuje do novej sezóny krásne oddýchnutý , no na druhej strane bude predzápasová rozcvička pre mnohých najsvetlejším momentom celého zápasu ak teda vôbec príde na zápas, v ktorom ešte „o nič nejde“.

Predsezónne zmeny v súpiske

Keďže nie sme už najmladší a viacerých hráčov ešte limitujú  viaceré zranenia vedeli sme , že naša súpiska do aktuálnej sezóny  bude potrebovať mierne „vypimpovať“ a výsledkom bolo , že sme opäť nazreli do račanského košiara a vytiahli si posily vo forme Andreja Alexandra a Michala Laciku . Najnovšou akvizíciou v našich radoch však bude aj Roman Tichý, ktorý nás počas celej minulej sezóny sledoval ako najvernejší fanúšik  a netreba zabúdať ani na to , že je to dlhoročný hráč Ziegelfeld, ktorý hrával už za tento klub v dobe keď my sme iba s obdivom sledovali našich predchodcov spoza mantinelov . Vitajte.

Samotný zápas

Na úvodný zápas sme sa dostavili v počte 7+1, čo na šírku nášho kádra a faktu , že sa jednalo o prvé kolo novej sezóny  je smiešny počet .  Ihneď od úvodu nás začal súper tlačiť a zasypávať množstvom striel a my sme sa dostávali iba príležitostne k strelám a pološancám . Premiérový gól sme si dali sami do vlastnej siete a druhý sme súperovi darovali presilovkou pre zlé striedanie.  Súper bol stále aktívnejší a jeho vynikajúci výkon bol podčiarknutý výborne chytajúcim brankárom, ktorý nám počas celého zápasu mazal šance ako na bežiacom páse. Počas druhej tretiny sa nám síce podarilo znížiť na 4:3 ale následne prišli ďalšie 3 góly do našej siete v presilovke súpera , v hre power – play  a súper nás dorazil peknou individuálnou akciou tesne pred koncom .

Súperovi gratulujeme za zaslúžené viťazstvo a my sa musíme zamyslieť nad spôsobom hry a prístupe k zápasom a do druhého kola nastúpiť ako mužstvo z minulej sezóny .

V ďalšom kole sa stretneme opäť na domácom ihrisku v Sobotu o 9.00 h  s mužstvom Slávia Právnik , ktorý v prvom kole rozbil Barbarov Bratislava 7:2 .

 

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time
8.09.2018 9:00 BHBL BHBL 2018/2019 1 75'

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
ZIEGELFELD1203Prehra
REBELS3137Výhra

ZIEGELFELD

11Michal Lacika Hráč
80Andrej Alexander Hráč
10Dušan Novotný Hráč
14Marek Konček Hráč
28Peter Paták Hráč
34Róbert Sloboda Hráč
39Zdeno Kulka Brankár
72Rudolf Kazmer Hráč
  3 3 6

REBELS

3Michal Krútil Hráč
13Tomáš Paták Hráč
16Rastislav Masár Hráč
19Peter Rybár Hráč
21Michal Guba Hráč
25Jakub Jurjak Hráč
31Martin Lukačovič Hráč
68Ján Kantárik Hráč
77Andrej Lavrovič Hráč
99Marek Fencl Brankár
  7 5 2

 

Ziegelfeld