BHBL - Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs Slávia Právnik

2.kolo BHBL – Ziegelfeld vs Slávia Právnik

HOKEJBAL BHBL

ZIEGELFELD VS SLÁVIA PRÁVNIK 

 

Ziegelfeld s prvou výhrou v sezóne 

 

BHBL  – Počasie nám opäť doprialo a v Sobotu sme sa  stretli v našej Ziegelfeld aréne aby sme si dali partičku výživného hokejbalu so starými známymi súpermi z mužstva Slávia Právnik . Borci zo Slávie dali dokopy opäť mužstvo na formát 3+1.  Je poskladané z hráčov, s ktorými sme sa stretávali ešte za mlada na hokejbalovom ihrisku na susednom Unitase inak prezývanom aj prívlastkom „letisko“.   Slávisti dorazili vo svojich jedinečných dresoch s logom prsnatej blondínky v kvalitnej zostave s legendárnym brankárom Igorom Houdekom. Takisto s reprezentantom Dušanom Dankom a ďaľšími skúsenými hráčmi, ktorých máme z minulosti zapísaných pod pojmom „šikovní a  nebezpeční“.

My sme po poslednom zápase konečne stretli v slušnom počte 11 kusov do pola. Absenciu našej brankárskej jednotky Zdena Kulku vyriešil náš vysunutý skaut Dušan Novotný telefonátom po linke Svätý Júr – Trnava.  Priniesol nám nového brankára Richarda Bálinta , ktorý sa predviedol v plnej paráde.  Negatívnou správou je pravdepodobne dlhodobé zranenie nášho strelca Petra Patáka, s ktorým pravdepodobne nebudeme môcť rátať dlhšiu dobu . No na druhej strane sme získali do našich radov „exziegelfeďáka“ Juraja Strapáka , ktorý si svoju premiéru odkrútil už v tomto zápase .

Priebeh zápasu

Pred úvodným buly sme si jasne povedali pri bránkovej porade , že sa určite nenecháme vyviesť z konceptu súperovým logom  a nebudeme mu venovať žiadnu pozornosť a svoju koncentráciu presmerujeme na zodpovednú obranu. Viacerí „lámači ženských sŕdc“  s tým mali síce problém.  Nakoniec sme sa ale zhodli a do zápasu nastúpili s jasným cieľom vyhrať.

Prvá tretina mala jasný priebeh a nabehli sme na súpera vo vysokom tempe a doslova sme trhali asfalt a výsledkom boli 3 presilovky, ktoré sme zúžitkovali a po pekných akciách prekonali vynikajúceho bránkára súpera. U súpera tvoril hru stále perfektne  hrajúci Dušan Danko , ktorý „čechral“ svojim spoluhráčom jednu nezištnú náhravku za druhou, no naša nová brankárska bola nepriestrielná v týchto momentoch. 4:0  bol výsledok , s ktorým sme ukončili prvú tretinu.

Druhá tretina priniesla podobný scenár kde  sa opäť raz presadil náš „buldozér“ aka Rudo Kazmer , ktorému tento rok zatiaľ ide a mení sa na produktívneho strelca . Predviedli sme aj naše obligátne špatné striedanie za čo sme si klasicky vypýtali 2 trestné minúty a z oslabenia aj inkasovali . Nátlaková hra ale priniesla ďalšie ovocie  v podobe 5 strelených  gólov a  do tretej tretiny sme išli s pohodlným náskokom 9:2.

Tretia tretina sa iba dohrávala a  mierne sme ju vypustili a nakoniec sme  zaknihovali víťazstvo 10 : 4 a  pripísali tak  prvé 2 body do tabuľky BHBL.  Brankársku premiéru si odkrútil Richard Bálint a my mu ďakujeme za perfektný výkon a dúfame , ze sa ešte stretneme v  ďalších zápasoch.

Súperovi ďakujeme za sympatický výkon a držíme palce v ďalších bojoch.

V ďalšom reporte si priblížime drámu , ktorú sme dopustili v našom poslednom zápase proti klubu Vlci Karlova Ves.

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
ZIEGELFELD45110Výhra
SLÁVIA0224Prehra

ZIEGELFELD

Michal Lacika Hráč
Juraj Strapák Hráč
Richard Bálint Brankár
Roman Tichý Hráč
9Adnan Almaksus Hráč
10Dušan Novotný Hráč
13Vladimír Dávid Hráč
14Marek Konček Hráč
34Róbert Sloboda Hráč
71Róbert Kvasznovský Hráč
72Rudolf Kazmer Hráč
81Ivan Černý Hráč
  10 9 4

SLÁVIA

0Igor Houdek Brankár
00Martin Rochl Hráč
9Peter Turkovič Hráč
11Marek Mašát Hráč
16Dušan Danko Hráč
24Juraj Rochl Hráč
26Marián Butowski Hráč
27Roman Hotový Hráč
44Milan Polák Hráč
66Tomáš Pavúcek Hráč
88Michal Janák Hráč
  4 4 6