BHBL - Hokejbalový zápas Ziegelfeld vs Slávia Právnik

2.kolo BHBL – Ziegelfeld vs Slávia Právnik

HOKEJBAL BHBL

ZIEGELFELD VS SLÁVIA PRÁVNIK 

 

Ziegelfeld s prvou výhrou v sezóne 

 

BHBL  – Počasie nám opäť doprialo a v Sobotu sme sa  stretli v našej Ziegelfeld aréne aby sme si dali partičku výživného hokejbalu so starými známymi súpermi z mužstva Slávia Právnik . Borci zo Slávie dali dokopy opäť mužstvo na formát 3+1.  Je poskladané z hráčov, s ktorými sme sa stretávali ešte za mlada na hokejbalovom ihrisku na susednom Unitase inak prezývanom aj prívlastkom „letisko“.   Slávisti dorazili vo svojich jedinečných dresoch s logom prsnatej blondínky v kvalitnej zostave s legendárnym brankárom Igorom Houdekom. Takisto s reprezentantom Dušanom Dankom a ďaľšími skúsenými hráčmi, ktorých máme z minulosti zapísaných pod pojmom „šikovní a  nebezpeční“.

My sme po poslednom zápase konečne stretli v slušnom počte 11 kusov do pola. Absenciu našej brankárskej jednotky Zdena Kulku vyriešil náš vysunutý skaut Dušan Novotný telefonátom po linke Svätý Júr – Trnava.  Priniesol nám nového brankára Richarda Bálinta , ktorý sa predviedol v plnej paráde.  Negatívnou správou je pravdepodobne dlhodobé zranenie nášho strelca Petra Patáka, s ktorým pravdepodobne nebudeme môcť rátať dlhšiu dobu . No na druhej strane sme získali do našich radov „exziegelfeďáka“ Juraja Strapáka , ktorý si svoju premiéru odkrútil už v tomto zápase .

Priebeh zápasu

Pred úvodným buly sme si jasne povedali pri bránkovej porade , že sa určite nenecháme vyviesť z konceptu súperovým logom  a nebudeme mu venovať žiadnu pozornosť a svoju koncentráciu presmerujeme na zodpovednú obranu. Viacerí „lámači ženských sŕdc“  s tým mali síce problém.  Nakoniec sme sa ale zhodli a do zápasu nastúpili s jasným cieľom vyhrať.

Prvá tretina mala jasný priebeh a nabehli sme na súpera vo vysokom tempe a doslova sme trhali asfalt a výsledkom boli 3 presilovky, ktoré sme zúžitkovali a po pekných akciách prekonali vynikajúceho bránkára súpera. U súpera tvoril hru stále perfektne  hrajúci Dušan Danko , ktorý „čechral“ svojim spoluhráčom jednu nezištnú náhravku za druhou, no naša nová brankárska bola nepriestrielná v týchto momentoch. 4:0  bol výsledok , s ktorým sme ukončili prvú tretinu.

Druhá tretina priniesla podobný scenár kde  sa opäť raz presadil náš „buldozér“ aka Rudo Kazmer , ktorému tento rok zatiaľ ide a mení sa na produktívneho strelca . Predviedli sme aj naše obligátne špatné striedanie za čo sme si klasicky vypýtali 2 trestné minúty a z oslabenia aj inkasovali . Nátlaková hra ale priniesla ďalšie ovocie  v podobe 5 strelených  gólov a  do tretej tretiny sme išli s pohodlným náskokom 9:2.

Tretia tretina sa iba dohrávala a  mierne sme ju vypustili a nakoniec sme  zaknihovali víťazstvo 10 : 4 a  pripísali tak  prvé 2 body do tabuľky BHBL.  Brankársku premiéru si odkrútil Richard Bálint a my mu ďakujeme za perfektný výkon a dúfame , ze sa ešte stretneme v  ďalších zápasoch.

Súperovi ďakujeme za sympatický výkon a držíme palce v ďalších bojoch.

V ďalšom reporte si priblížime drámu , ktorú sme dopustili v našom poslednom zápase proti klubu Vlci Karlova Ves.

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
ZIEGELFELD45110Výhra
SLÁVIA0224Prehra

ZIEGELFELD

# Hráč Pozícia G A TM
Michal LacikaHráč110
Juraj StrapákHráč110
Richard Bálint Brankár010
Roman TichýHráč010
9Adnan AlmaksusHráč000
10Dušan NovotnýHráč012
13Vladimír DávidHráč110
14Marek KončekHráč112
34Róbert SlobodaHráč210
71Róbert KvasznovskýHráč110
72Rudolf KazmerHráč200
81Ivan ČernýHráč100
 Spolu 1094

SLÁVIA

# Hráč Pozícia G A TM
0Igor HoudekBrankár000
00Martin RochlHráč000
9Peter TurkovičHráč020
11Marek MašátHráč100
16Dušan Danko Hráč200
24Juraj RochlHráč020
26Marián ButowskiHráč004
27Roman HotovýHráč100
44Milan PolákHráč000
66Tomáš PavúcekHráč002
88Michal JanákHráč000
 Spolu 446

 

Pridaj komentár