Otvorenie Ziegelfed areny

Report: „Bitka o Ziegelfeld“

Prvý ročník akcie Winter Cup s podtitulom „bitka o Ziegelfeld“ máme úspešne za sebou a treba hneď na začiatku povedať, že akcia to bola naozaj famózna. Tí, čo si nechali ujsť tento výnimočný športový zážitok, ktorý si zaslúži visačku “ výnimočný“ prišli o veľa a našim krátkym reportom s nabombovanou foto a video dokumentáciou Vám všetkým ponúkame aspoň malú sprostredkovanú ochutnávku tohto skvelého predvianočného doobedia, jeho priebehu a konečného rezultátu.

Vznik 1.ročníka Winter Cup

V priebehu mesiaca November po našom vyhratom domácom zápase sme absolvovali našu tradičnú pozápasovú kofolku a počas rozoberania výkonu nášho aktuálneho zápasu a klasických krčmových drístov a doberačiek hodil do placu náš tréningový mág alias Ičo Černý nápad o zorganizovaní prvého ročníka Winter Cup-u teda zápasu hokejbalistov Ziegelfeldu súčasnej hrajúcej generácie proti legendám hokejbalu z tejto štvrte ako pokračovanie našich predvianočných priateľských zápasov, ktoré sme odohrali počas posledných 2 rokov. Nápad bol okamžite schválený radou starších a následne Ičov telefón vytáčal horúcu linku, na ktorej druhom konci bola naozajstná legenda hokejbalu z Ziegelfeldu a zároveň kapitán mužstva „starších pánov“ PÁN Branislav Polčic. Braňo neostal svojej povesti nič dlžný a jeho telefonát zakončil sebavedomo poznámočkou „chalani a doneste si veľké kabele aby ste mali tie góly v čom odniesť domov“. Misia splnená, nápad pretavený do reality a my plní očakávania na dátum 23.12.2017 kedy dostaneme možnosť ukázať „polčicovcom“, že naša generácia má tiež svoj hokejbalový um a kvalitu.

Predzápasová príprava

V priebehu týždňa k nám dorazila z tábora súpera informácia vo forme nespornej podmienky, že hrať sa bude tak ako sa hralo v časoch ich slávy a teda s tenisovou loptičkou plnenou vodou a vo formáte 4+1, čo malo pravdepodobne mierne eliminovať našu lepšiu kondičnú prípravu. My sme ich podmienky ako „zobáci“ samozrejme akceptovali a zároveň ich stanovenie potvrdilo, že nášmu súperovi na výsledku naozaj záleží a čaká nás zápas ako remeň.

Keďže sme nič nechceli nechať na náhodu a vedeli sme , že vo Wallner Pub-e , ktorý slúži ako základňa kde sa stretáva náš súper sa deň pred zápasom koná Vianočný večierok , rozhodli sme sa vyslať Adnana na prieskum aby sa vrátil s informáciou do akého stavu sa dostali kľúčoví hráči súpera. Vrátil sa so smutným konštatovním , že toto sú borci , ktorí prežijú všetko a zajtra nastúpia v plnej zbroji.

Aj napriek tomu , že sme všetci zruční , na medziprestávkové „súťaže dovedností“ sme sa pripravili už o týždeň skôr na poslednom poligovom tŕeningu . Kondička bola nabratá ešte z ligových súbojov  a teda blížiacemu súboju už nič nebránilo.

Gameday

Mužstvo starších pánov nás hneď na privítanie šokovalo v dokonalom hokejbalovom počasí svojou účasťou keď o 9.30h bolo na placi nastúpenych 15 borcov , zatiaľ  čo u nás bol osamotený obliekajúci sa brankár Zdeno Kulka spolu s ďalšími dvoma vystrašenými spoluhráčmi. No o pár minút neskôr sa začali aj hráči „zobákov“ zbierať a postupne sme začali vyzerať ako mančaft , ktorý by mohol aj niečo uhrať. Prišli račania v počte 4 kusy a takisto večne meškajúci Adnan Almaksus , ktorému sa tentokrát podarilo zdolať náročnú 10 m dlhú cestu z jeho brány na ihrisko v slušnom čase príchodu. Adnan, gratulujeme.

Kapitán súpera Braňo Polčic nás privítal veľmi netradične a z kabele vytiahol hokejbalové ročenky zo sezón 86/87, 87/88, 88/89 kde pekne nalistované nám začal ukazovať ako on a poniektorí jeho spoluhráči pravidelne kralovali rebríčkom individálnych štatistík a takto nás ešte viac zneistil pred začínajúcim zápasom. V radoch súpera sme zazreli pri rozcvičke aj ďaľšie zvučné mená hokejbalu ako napríklad Mojo Hojer, Roman Tichý a takisto viacero borcov, ktorí hneď na rozcvičke ukázali , že vedia vystreliť a ručičky tiež ešte nemajú drevené.

Ihneď po úvodnom buly a po začiatočných oťukávačkach sa začal zápas so slušnou hernou kvalitou a po úvodných 2 tretinách si „mladí“ po krásnych kombináciach vybudovali náskok 6:1 a do tretej tretiny nastupovali v uvoľnenej atmosfére s cieľom ešte výsledok trocha priklášliť. Realita však bola  úplne iná a mužstvu harcovníkov sa podaril husársky kúsok . V tretej tretine zázračne vygradovali svoj výkon , zvýšili streleckú efektivitu a naložili zobákom 5 kusov a rozčarovaní a šokovaní mladíci sa museli nakoniec uspokojiť so spravodlivou remízou . Na základe vzájomnej dohody bolo stanovené, že zápas sa rozhodne v samostatných nájazdoch , kde každý jeden hráč bez ohľadu koľko má mužstvo hráčov pôjde jeden samostatný nájazd a súčet strelených gólov rozhodne o královi Ziegelfeldu pre rok 2017.

Brankári predviedli neuveriteľné výkony a okrem jedného hráča sa nikomu nepodarilo skórovať .  Prekvapenie bolo o to väčsie keď jediným strelcom sa stal náš „manekýn“ Adnan Almaksus a práve jemu sa podarilo ukoristiť tohtoročné víťazstvo pre súčasne hokejbalové mužstvo Ziegelfeld.

V dobrej nálade  a po perfektnom športovom dopoludní  sme sa spoločne všetci  ešte  vybrali do legendárneho Wallner Pub – u kde sme pri pive, kofolke a divinovom guláši uzavreli tohtoročný prvý ročník Winter Cup-u.

Zúčastneným hráčom ale takisto fanúšikom a divákom ďakujeme a už dnes sa tešíme na ďalšie športové akcie.