Hokejbalový zápas BHBL : SBHC Rebels vs Ziegelfeld

V 14.kole úspešný reparát + „gól“ sezóny

HOKEJBAL BHBL

SBHC REBELS VB-TAXI VS ZIEGELFELD 

 

Ziegelfeld vrátil Rebelom prehru z úvodu sezóny 

 

Hokejbal - Ziegelfeld Logo


V 14.kole BHBL nás čakal okrem ranného snehu aj  hokejbalový zápas s jediným tohtosezónnym premožiteľom  a to herne nepríjemným súperom z Mierovej kolónie klubom SBHC Rebels VB – Taxi. Zápas sme mali naplánovaný na 13.00 h  na uhrisku súpera v Mierovej kolónii . Avšak  nášmu súperovi sa podarilo vyhnúť sa zhŕňaniu snehu a miesto konania zápasu si preložili do vyhriatej Engerau arény. 

 

Asi prvýkrát v sezóne sa nám pred zápasom  začal rysovať problém s účasťou spôsobený prevažne zdravotným stavom hráčov ale aj  rôznymi koncoročnými spoločenskými akciami , ktoré niektorí naši spoluhráči opisujú aj termínom  “ afterka“  ( podotýkam pri tomto výraze zobrať do úvahy fakt , že sme hrali o 13.00 h  ) . Asi slušná akcia potom .  Napokon sme sa aj vďaka našemu širokému  a kvalitou nabitému kádru pozbierali 8 hráči plus  najlepší brankár v strednej Európe Zdeno, ktorý ma už na svojom konte niekoľko vychytaných núl v tejto sezónne. Dnes tomu ale  tak nebolo 🙁 .

Nižšiu účasť sme si vykompenzovali v šatni a taktiež pred úvodným buly detailne pripraveným motivačným príhovorom, ktorého obsahom boli okrem spôsobu hry akým dnes musíme hrať aj vyhrážky typu –  kto sa nebude vracať a hrať dozadu, nebude hrať. Síce sme sa k tomuto kroku ešte nikdy neuchýlili ale keď to v šatni pred zápasom  poviete tak to znie veľmi nebezpečne . U nás to funguje ako nástroj k lepšiemu výkonu. Kvalitnou rozcvičkou sme zohriali zimou skrehnuté loptičky alias „kamienky“ do prevádzkového stavu a s miernym opozdením sme začali zápas proti Rebelom.

PRIEBEH ZÁPASU

Rebeli nás hneď začiatku prekvapili svojou odovzdanou hrou.  My ešte na dozvukoch z úvodneho motivačného príhovoru sme doslova brúsili betón Engerau arény , čoho výsledkom bolo , že v 7. minúte prvej periódy sme  vyhrávali po utešených strelách už 3:0. Mali sme našliapnuté svojou aktívnou hrou na ďaľšie kúsky. Po treťom inkasovanom góle nás manažment teamu SBHC Rebels pribrzdil signalizovaným timeout-om, ktorý sa v tejto fáze hry pre súpera doslova prosil na kolenách .  Tretinu sme gólovo  ukončili ale opäť my a s výsledkom 4:0 si mlaskali ako nás to dneska všetkých baví.

Hokejbalový zápas BHBL : SBHC Rebels vs Ziegelfeld

V druhej tretine rovnaký scenár.  Súpera doslova dusíme aktívnou hrou a nepúšťame takmer do žiadnych šancí. Aj tie , ktoré si vytvoria končia na Zdenovi , ktorý si dnes doslova pýta čistý štít bez inkasovaného gólu.  Málo si pýtal. Strieľame ďaľšie 3 banány a  pokračujeme v dobýjani súperovho ináč vynikajúco chytajúceho brankára.

Pred treťou tretinou sme si povedali v šatni ( Sloboda niekoľkokrát zdôraznil ), že dnes nesmieme inkasovať a podržíme nášho brankára tak aby si zaknihoval ďaľšiu  nulu v sezóne .  Takisto sme vedeli že gól s poradovým čislom 9 bude jubilejný 100 gól sezóny a kto ho strelí platí kofolku vo Wallneri. Napokon sa to podarilo Ronovi Kochanovi , ktorý trafil od modrej pavúčika rovno do kríža.

Je 9 minút do konca zápasu a mierne premotivovaný kapitán ešte raz zdôrazňuje , že dnes hráme bez inkasovaného gólu a Zdeno má ďaľší  „shotout“.  Rozhodca zdvíha pravačku a signalizuje vylúčenie súpera . Zdeno vybieha z brány a na plochu nastupuje náš štvrtý hráč . Výborne , teraz určite nemôžeme inkasovať.  Zápas napísal ale  troška iný príbeh, ktorý je bohužiaľ zachytený aj na kamerovom zázname.

Hráč číslom 34 ( meno neznáme ) dostáva skrat a snaží sa ťuknúť si s brankárom , na ktorého zabudol , že nie je v bráne , skóruje a  presne v tomto momente sa stáva terčom doberačiek   pre svojich spoluhráčov minimálne do konca sezóny. „Shotout“ to teda dnes tiež nebude. Sorry Zdeno.

S finálnym výsledkom 1:10 a viacerí s bolesťami brucha ukončujeme zápas s pocitom , že 2 body sú doma.

REBELS

# Hráč Pozícia G A TM
Ján BenkovskýHráč000
FerkoHráč102
Ja. MičoHráč004
3Michal KrútilHráč000
11Michal BajnóciHráč000
19Peter RybárHráč002
25Ivan NociarHráč002
30Zdeno Súkup Brankár002
31Martin LukačovičHráč000
77Andrej LavrovičHráč000
99Marek FenclHráč000
 Spolu 1012

ZIEGELFELD

# Hráč Pozícia G A TM
10Dušan NovotnýHráč010
11Peter KulkaHráč100
14Marek KončekHráč112
19Ronald KochanHráč112
34Róbert SlobodaHráč230
39Zdeno KulkaBrankár000
66Roman TichýHráč002
71Róbert KvasznovskýHráč400
99Michal Lacika Hráč120
 Spolu 1086

Ziegelfeld 

One comment

  1. Krajsie „videjka“ sa budu uz asi tazko tocit ?

Pridaj komentár