Ziegelfeld aréna história

Foto Na Dnes 23.1.2018

Dnes vytiahneme zo šuflíka pár najvzácnejších fotiek, ktoré máme vôbec v našom archíve a pohľadom späť sa vraciame do konca 80. rokov. Momentálne jediné zachytenie nášho ihriska , v jeho „prvej fáze“ , ktorého výsledkom bola prvá vlastnoručne zhotovená podoba hokejbalového ihriska, a ktoré slúžilo ako domáci stánok pre vtedajšie mužstvo Ziegelfeld-u. My, ako 10 roční chlapci sme v tej dobe obdivovali hráčov Ziegelfeld ako napríklad : Braňo Polčic, bratia Sebino a Maron Křeckovci, Kukulík, Roman Pivarček , Erik Prucha, Braňo Láska, Kršák, Hojer , Mucha.  Spomenuté mená boli v tej dobe pre nás všetkých hokejbalovými vzormi a aj im môžeme dnes ďakovať za to , že nás tento šport stále baví  a pokračujeme v jeho rozvíjaní na Ziegelfeld-e.


Ihrisko sa v tej dobe mohlo pýšiť krytými striedačkami a dokonca aj prekrytým miestom pre časomeračov s funkčnou sirénou pre ukončenie každej tretiny . Vlastnoručne vyrábané mantinely z drevených dosák s nápismi ako TITAN, JOFA, BEER, CCM alebo KOHO máme ešte dnes v živej pamäti. Mimo hokejbalovú sezónu slúžilo ihrisko prevažne na futbalové  a  softenisové súboje   a takisto na legendárnu hru s názvom „soritas“, ktorá sa ta hrávala denodenne až do neskorých večerov. V tuhých zimách sa niekoľkokrát dokonca podarilo s pomocou susedov vytvoriť na časti ihriska ľadovú plochu s možnosťou korčulovania .


Ihrisko bolo v 90 rokoch  následne zničené a nepoužitelné na akýkoľvek šport a vtedy prišla na rad „druhá fáza“ , ktorej znovuzrodenie  sme už ale mali na svedomí my „mladí“ , čo si priblížime v ďaľšom článku.

00000018

Na fotke ( vyššie  ) možno vidieť bratov Kulkovcov , našich 2 súčasných hráčov Ziegelfeld.


Ďaľšia foto zachytáva susedné detské ihrisko nášho detstva s legendárnou šmyklavkou a ručkovačkou. Pritejto príležitosti ešte určite treba spomenúť nevyobrazené vybavenie ihriska ako bola raketa , hojdačky , ktoré prežili až takmer do dnešných dní, kvargle a obľubenú zemeguľu. 

00000001


Ziegelfeld