Team Ziegelfeld Zhrnutie základnej časti BHBL

Zhrnutie základnej časti BHBL

Tak a máme tu prvé zhrnutie toho, čo sa udialo počas základnej časti v bratislavskej hokejbalovej lige a ako si počas tohto obdobia viedlo mužstvo Ziegelfeld.


Úvod

Ak by nám niekto pred sezónou povedal ako dopadneme po základnej časti ligy. Myslím , že všetci by sme tento výsledok brali všetkými desiatimi. Dôležitejšie je však , že pod dlhej dobe sme vytvorili kompaktný team ktorý  si rozumie na ihrisku a  aj mino neho, čo sme tu už dlho nemali a tento fakt sa odzrkadluje aj na výsledkoch. Utočný hokejbal, ktorý nás zdobil po minulé sezóny sa nám podarilo zachovať. Najväčší progres sme urobili v obranej hre , kde demonštrujeme , že celému teamu záleží na výsledku. Nie iba na tom  kto koľko strelí gólov ako to v minulosti často bývalo.

Angažovanie predsezónnych akvizícií  v podobe Rona Kochana, Pištu Stanka, Mikyho  Mikuša a kvarteta borcov z Rače ( Peťo Paták, Dušan Novotný, Marek Weber a Rudo Kazmer)   bolo kľúčové  a ich prítomnosť v mužstve má enormný vplyv na naše výkony. Priniesli do mužstva skúsenosti, bojovnosť a príklad toho ako sa bojuje spoločne za jeden cieľ. Takisto treba spomenúť zlepšujúce sa výkony odvekých hráčov Ziegelfeld s neskorším dátumom narodenia <zakašlanie> Marek Konček <koniec kašlania> , ktorí takisto zmenili svoj štýl hry a je vidno , že im záleží na výkonoch mužstva ako celku. Dokážu počúvať skúsenejších a podrobiť sa vývoju zápasu v prospech mužstva. Zohratá  „cigofelďácka“ dvojica Ičo Černý a Robo Sloboda robia zatiaľ to, čo sa od nich očakáva . Výborný výkon celého mužstva bol v priebehu celej základnej časti podčiarknuý našim perfektne chytajúcim odvekým  brankárom Zdenom Kulkom , na ktorého sa dá vždy spoľahnúť.

Po dlhých rokoch sezóna , ktorú si minimálne ja a dúfam , že aj všetci ostatní naozaj úživame. Teším sa na každý zápas a stretnutie  so spoluhráčmi a zároveň verím a dúfam v pokračovaní tohto trendu aj do budúcnosti.


Celkové umiestnenie

Snímka

Po základnej často sme skončili na 2 mieste iba s dvoma prehrami s mužstvom Hancop.  Aj napriek tomu , že z 22 kôl sme odohrali z dôvodu 3 kontumácií iba 19 zápasov. Podarilo sa nám streliť najviac gólov zo všetkých mužstiev. Zároveň umiestniť sa na druhom mieste v počte inkasovaných gólov. V pomere inkasovaných a strelených gólov sme sa jednoznačne umiestnili na prvom mieste s rozdielom + 117.

 


Celkové ligové štatistiky

Zhrnutie základnej časti BHBL

Zhrnutie základnej časti BHBL
Zhrnutie základnej časti BHBL

Zhrnutie základnej časti BHBL


Súper Do Play-Off  – SHBC Rebels

 

Rebels

Našim súperom do play-off je mužstvo SHBC Rebels , ktoré sa umiestnilo na 7 ligovej priečke. Klub s domácim ihriskom na nami dobre známom ihrisku v Mierovej kolónii  (hrávali sme tam niekoľko sezón ) má vo svojom arzenále niekoľko nebezpečných útočníkov. Takisto kvalitného brankára. Očakávame veľmi kvalitnú sériu s pohľadným hokejbalom .

Zároveň Vás pozývame na prvý zápas play-off v našej domácej Ziegelfeld aréne už zajtra 12.5.2018 s úvodným buly o 9.00 h.

 

Ziegelfeld