Report

Hokejbal BHBL

SAV LAMAČ VS AHK PEKNÍKOVÁ

Pomaly tradičné „derby“ opäť korisťou hostí

SAV Lamac logoAk by niekto po tejto sezóne chcel domácim postaviť náhrobný kameň, bolo by na ňom iste napísané: „…zomreli na slabú koncovku…“. Samozrejme, trocha nadsázky v týchto pre SAV Lamač ťažkých časoch, no nič výstižnejšie ma v danej chvíli nenapadlo. Aj dnes totiž domáci nevyužili mnoho šancí a to v zápasoch ako bol ten dnešný zvykne byť rozhodujúce!  Hostia boli dnes lepší a vyhrali zaslúžene, to si treba hneď na úvod priznať… no Lamačania im to mohli ešte viac sťažiť, nebyť slabej efektivity. No a to znamená, že AHKáči dokázali SAVku poraziť tretíkrát v rade a časy zo spoločnej DAHL ligy, kde Lamačania pravidelne víťazili, sú zdá sa zrejme preč…dúfajme však, že iba do toho najbližšieho vzájomného zápasu.

V situácii, v ktorej sa SAVkári nachádzajú v doterajšom priebehu súťaže, je každý jeden zápas dôležitý. No a dnešné „derby“, alebo ak chcete zápas o „majstra západnej Bratislavy“, nemohlo byť iným… Tímy, ktoré sa dokonale navzájom poznajú a v tejto sezóne sa nachádzajú momentálne na opačných „póloch“ tabuľky to dnes aj dokázali. Podľa prítomných nestranných divákoch to bol veľmi dobrý zápas, domáci hráči to vzhľadom na konečný rezultát iste vnímali inak. Za krásu, či umelecký dojem sa body neudeľujú, na to treba vždy streliť minimálne toľko gólov ako súper, no to sa dnes nestalo a tak domáci vyšli naprázdno. Letmý pohľad na obe striedačky pred zápasom hovoril jasnpu rečou – hostia neponechali nič na náhodu, prišlo ich toľko, že do zostavy sa azda nezmestilo toľko isto hráčov, koľko ich napokon do zápasu zasiahlo… a to ešte pred zápasom doregistrovali jedného, ktorý potom „šupol“ dva kúsky…

SAVkári nastúpili oslabený o niekoľko hráčov, citeľná bola najmä absencia Pardyho v prvej lajne a tak bola taktika jasná… udržať hostí čo najdlhšie na nule. Darilo sa to, no potom AHKáči išli do vedenia po strele s väčšej vzdialenosti a ďalší gól pridali po dorážke do prázdnej, ku ktorej ale nemalo vôbec prísť. Takže prvá tretina 0:2 a to hostia presne potrebovali, ukľudnilo ich to a hrali si svoju hru. Keby sme premenili to, čo sme si v tejto tretine ale vypracovali, mohlo to vyzerať trošku inak…možno. Ale na to povestné „keby“ sa už nehrá ani v Pakistane… Lamačanom neostalo nič iné ako sa snažiť rýchlo znížiť a pokúsiť sa o dramatizáciu zápasu.

V druhej tretine sme síce dokázali dvakrát vsietiť, keď Zajo nekompromisne upratával, no keďže aj hostia opäť po nedôslednostiach v obranných činnostiach domácich tiež skórovali dvakrát, rozdiel v skóre sa nemenil. V poslednej tretine tak mali pred sebou domáci ešte ťažšiu úlohu – síce od druhej tretiny sa hra opticky vyrovnala, stále bola však problémom slabá koncovka.

Nedokázali sme loptičku dopraviť ani do prázdnej bránky a to sa potom s takýmto súperom nevypláca. Hostia totiž svoj káder doplnili aj viacerými mladými hráčmi, ktorý by väčšine tých našich mohli byť synmi a tak ani tradičné ubúdanie síl na strane hostí sa dnes nekonalo. Hoci sa SAVke podarilo po otočke streliť tretí gól a pokúšala sa o vyrovnanie, opäť prišla chyba a rozhodujúci gól na 3:5. Nemusel byť však tým rozhodujúcim, pretože aj pri takomto stave si domáci vypracovali niekoľko ďalších šancí, ktoré však končili… veď viete ako.

Takže napokon výhru hostia zaknihovali a treba povedať, že zaslúžene. Boli lepší, to si treba priznať…najmä ich prvá lajna. Boli navyše aj efektívnejší pretože dokázali využiť viacero našich chýb a zaváhaní. My sme síce bojovali až do konca (na rozdiel od niektorých predchádzajúcich zápasov), no to dnes nestačilo… Je nám teda viac ako jasné, že táto sezóna bude, aj vzhľadom na všetky okolnosti, pre SAV Lamač veľmi náročná. Bol by som veľmi rád, keby sme si tú bojovnosť preniesli aj do nasledujúcich zápasov, od nej sa treba odraziť… Potom azda nájdeme konečne aj ten strelecký kľud a dokážeme byť efektívnejší ako doteraz. Ak totiž budeme skórovať iba v súbojoch s tými „slabšími“ tímami, dobré to nebude. Aj keď povedzme si na rovinu, kto je pre nás vlastne ten „slabší“…

ZÁPASY OČAMI PRIAMEHO AKTÉRA…

# 44  Tomáš Thron

Tomáš, tak čo by si povedal na dnešný zápas?
No čo… že sme starí, pomalí a nevieme strieľať góly… :o) Dnes sme totiž vôbec nehrali zle, ale keď nevyužijeme zase ani vyložené šance do prázdnej bránky, nemôžeme vyhrať. Prvú tretinu sme nezvládli, v tých ďalších to ale bolo podľa mňa vyrovnané.

Takže si myslíš, že rozhodla prvá tretina?
Rozhodlo to, že sme neubránili ich prvý útok, ktorý bol dnes lepší ako náš a po našich chybách v obrane rozhodol…. Nemôžeme ich predsa nechať dorážať loptičky pred našou bránou! Dali nám dnes také dva góly, jeden sme dostali po strele z veľkej diaľky a už sa to zvrátiť nedalo… Čiže rozhodli naše chyby.

Tá slabšia koncovka je ale zrejme už na zamyslenie…
To áno… My sa musíme dať čo najrýchlejšie trocha „dokopy“, pretože bez premieňania šancí a strieľania gólov sa nikam nedostaneme. Akosi sa nevieme chytiť a vyhrať aspoň dva zápasy za sebou, vyhráme-prehráme…. a tak to ide vlastne od začiatku sezóny.