HANCOP vs Ramiland Vrakuňa

5 - O
Full Time

Výsledky

TímGVýsledok
HANCOP5Výhra
Ramiland OPrehra

Miesto zápasu

Ihrisko Baltská
Baltská 5151/3, 821 07 Bratislava, Slovakia

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time
17.11.2018 9:00 BHBL BHBL 2018/2019 12 75'

Spoločné Zápasy v minulosti

DátumDomáciVýsledkyHostiaČas

HANCOP

Ramiland

Report

Stanovisko klubu HBK Vrakuňa ku “nenastúpeniu” na zápas s tímom Hancop Dolné Hony.

Vzhľadom na to, že vyjadrenie oficiálneho
média BHBL na stránke Facebook (jediný oficiálny zdroj BHBL), sme sa dočítali že mužstvo HBK Ramiland Vrakuňa nenastúpilo na zápas sa nezakladá na pravde. Mužstvo Hancop nezabezpečilo na daný zápas funkčné ihrisko, čiže si nesplnilo základnú podmienku na odohratie zápasu. Tak ako je uvedené v zápise a ako videl aj rozhodca zápasu Dominik Vároš, mužstvo HBK Ramiland Vrakuňa bola v dostatočnom počte, riadne ustrojená a teda plne pripravená odohrať ligovým zápas.
Vzhľadom na uvedené skutočnosti, z ktorých je vykonaná tiež fotodokumentácia s časmi (predpokladám, že tieto informácie potvrdí aj rozhodca stretnutia) žiadame o úpravu oficiálnej informácie na stránke a o vyriešenie situácie v rámci platných pravidiel.

HBK Vrakuňa.

ZDROJ: https://www.facebook.com/hbkvrakuna

 

Oznam BHBL:

Rozhodnutie vedenia BHbL v prípade neodohraného zápasu medzi mužstvami Hancop Dolné hpny a Ramiland Vrakuňa.
V prvom rade je smutné že vôbec takúto vec musíme riešiť. Tento hokejbalový formát každý hrá najmä preto že ho to baví nie preto že musí.
Prejdime k veci. Ku spomenutému neodohranému zápasu je k dispozícii stanovisko oboch klubov ako aj rozhodcu stretnutia p. Vároša. Ten uviedol že v čase 9:02 neboli na ihrisku bránky nakoľko z nejakého dôvodu meškal „kľúčový hráč“ kedže bránky sú ako po väčšine býva zvykom zamknuté v búde. Rozhodca na apel hostí rozhodol o čakačke 10 minút pre domácich aby ihrisko bolo v kompletnom stave. Hostia však odmietli čakať a rozhodli sa opustiť ihrisko na Baltskej ešte pred časovým termínom o ktorom rozhodol delegovaný rozhodca. Počas čakacej doby boli bránky už na svojom mieste teda prišiel od rozhodcu pokyn na nástup na pred zápasový pozdrav na ktorom boli už len domáci. Hostia medzi tým odišli. Toľko zo zápisu o stretnutí kde sa vyjadrili všetky strany.

rozhodnutie:

Stretnutie Hancop Dolné hony – HBK Ramiland Vrakuňa sa kontumuje v prospech domácich 5:0.
Hancop Dolné hony: pokarhanie za nepripravenosť ihriska v riadnom čase.
Ramiland Vrakuňa: pokuta 20 euro za prvú kontumáciu v sezóne.

Odôvodnenie: Často sa stáva že zápasy nezačínajú na minútu presne či už kvôli presunom rozhodcov alebo rôznym iným okolnostiam napríklad čakanie na hráča do minimálneho počtu atď. Je to vždy najmä o tom že sa robí všetko preto aby sa zápas odohral a mohli si mužstvá zahrať hru ktorú majú radi. Je nemysliteľné aby si hocikto rozhodol podľa seba a nerešpektoval rozhodnutie rozhodcu. Toto nie!!!! V tomto prípade platí že kto chce hľadá spôsob a kto nechce hľadá dôvod. Ak to bude potrebné nieje problém dať do propozícií striktný postup ako postupovať pri čakačkách ale to viac nezahráte ako zahráte.

Odvolanie: Voči tomuto rozhodnutiu sa môžu Hancop a Ramiland odvolať do utorku 27.11.2018 do 20:00 na e-mailovú adresu zhbl.liga@gmail.com
V prípade odvolania bude vec postúpená na DK BHbL ktorá je v prípade športovo-technických prípadov odvolacou komisiou.

Branislav Slezák
Vedúci BHbL

ZDROJ: https://www.facebook.com/bratislavska/

Live

5 - O9:00
HANCOP Dolné hony
    HBK Ramiland Vrakuňa