Zigelfeld Hokejbal Trening

Rozhovor s obrancom Ziegelfeldu : Peťom Kulkom

Náš obranca Peťo Kulka inak prezývaný aj „obranný val“ sa nešťastne zranil v 9.kole ligy proti súperovi HBK Vrakuňa. Diagnóza znela zlomená noha v oblasti členka a minimálne 3 mesačná pauza od športovania. Srdciar Peťo ale nechýba takmer na žiadnom zápase ako naša podpora a tak sme sa ho rozhodli vyspovedať po poslednom kole aby sme zistili ako prebieha liečba a kedy ho budeme môcť opäť zhliadnuť v zápasoch.


 

Redaktor: Pred vianocami v zápase deviateho kola proti HBK Vrakuňa sa Vám vyvrtol členok. To následne znamenalo zlomeninu nohy. Padol z toho krásny gól, ktorým ste súperovi dá sa povedať zobrali vietor z plachty. Ako si na to spomínate?

Peťo : Gól som nevidel. Ležal som už vtedy na zemi (smiech). Ale, bol vraj veľmi pekný. Do prázdnej bránky. No asi by bolo lepšie, keby nepadol a ja som v poriadku.

Redaktor: To určite áno, ale bohužiaľ ste sa pri tom zranil. Bolo to nepríjemné zranenie?

Peťo:  Áno bolo. Spomínam si, že ma museli zo zeme zdvihnúť dvaja hráči. Nemohol som došľapnúť na nohu. K striedačke som sa takpovediac odplazil. Skúšal som to mimo ihriska, počas tretiny ešte rozbehať. Bolo nás ale dosť a vyhrávali sme. Do daľšieho boja som sa už nezapojil.

Redaktor: Kedy ste zistili, že noha je zlomená a budete musieť na dlhšiu dobu hokejku odložiť?

Peťo: Po zápasovej sprche, keď som sa mokrý utieral som si uvedomil, že sa na nohe neudržím. Nasledovala cesta na pohotovosť, kde nohu zröntgenovali a potvrdili moje obavy.

Redaktor: Bol to asi poriadný šok.

Peťo : Áno bol. Po dlhšej hokejbalovej odmlke (6-7rokov) som nastúpil v polovici predchádzajúcej sezóny a táto bola vďaka zlomenine tiež ohrozená. Našťastie  sa to stalo pred zimnou prestávkou, takže mi neušlo tak veľa zápasov.

Redaktor: Teraz to už s Vami vyzerá omnoho lepšie. Nemáte už ani barle a k nám sa dostala informácia, že už čoskoro by ste sa chceli zapojiť. Naša najdôležitejšia otázka teda znie – kedy sa zapojíte do daľšieho zápolenia?

Peťo : Áno , áno. Informácia je správna. S nohou hodne cvičím a bicyklujem na stacionári. Bol som sa už pár krát prebehnúť a noha celkom drží.

Redaktor: Kedy to teda bude?

Peťo: Nechcem to podceniť, no dúfam, že o 2-3 týždne budem môcť nastúpiť. Do play-off by som chcel byť pripravený na sto percent.

Redaktor: Chcete na záver odkázať niečo svojim fanúšikom?

Peťo : Fanúšikom by som sa chel poďakovať, za celé mužstvo, za ich neochvejnú podporu v zápasoch a zároveň ich pozvať na naše pozápasové seansy v našom domovskom stánku Walner pub, kde sa vždy po zápase stretneme, rozoberieme zápas, sem tam si vynadáme, zasmejeme sa a strávime nejaký ten čas spolu v pozápasovej atmosfére. Jeden, či dvaja „mudrci od piva“ sa nám tam vždy zídu.

My Peťovi samozrejme prajeme nech sa dá čo najrýchlejšie dokopy a tešíme sa jeho výkony v najbližších zápasoch.