Foto Na Dnes ( galéria) – Finále BHBL 2009 – Britanic vs Hancop

Finále BHBL 2008/2009 – Britanic vs Hancop

 

Dnes sa prenesieme v rubrike „Foto dňa“ časom späť o takmer 10 sezón. V sezóne 2008/2009 boli učastníkmi finále dva najzvučnejšie kluby celej histórie BHBL a to kluby Britanic a Hancop.  Za mužstvo Britanic nastupovali aj 3 hráči zo súpisky dnešného Ziegelfed-u  – Zdenko Kulka ,Tomáš Mikuš a Robo Sloboda. A práve vďaka bohatému fotoarchívu nášho brankára Zdenka sa nám podarilo aby sme si tento historický zápas mohli opäť po 10 sezónach pripomenúť aspoň vo forme obrázkov.

Rivalita oboch 2 mužstiev bola v tom čase obrovská, keďže obe mužstvá sa za posledné sezóny niekoľkokrát stretli vo finále BHBL a predstavovali v tých časoch najvyššiu hokejbalovú kvalitu , ktorú bratislavská liga ponúkala.

Mužstvo Hancop malo v tých časoch povesť „zlého“ klubu a väčšina mančaftov vedela , že chrániče sú v tomto zápase povinnosťou a že každý inkasovaný  gól v bráne Hancopu bude neskôr bolieť. Na Hancope sa nevyhrávalo , išlo sa prežiť. Treba ale takisto pripomenúť, že dnešný klub z Dolných honov je už iný príbeh, ktorý sa prezentuje predovšetkým hernou kvalitou.

Mužstvo Britanic bolo poskladané z viacerých hráčov, ktorí kedysi alebo aktúalne hrávali extraligu za Sibírsku a doplnené  šikovnými hráčmi z rôznych klubov s vynikajúcim brankárom Braňom Fatulom.

Majstra BHBL si v tomto ročníku odnieslo opäť mužstvo Hancop, ktoré ak nás pamäť neklame, vyhralo v 3 rozhodujúcom zápase na trestné strielania po víťaznom nájazde kapitána Mrvu.

Fotky zachytávajú mnohých hráčov , ktorí ešte aj dnes hrávajú bratislavskú hokejbalovú ligu . Na strane Hancop je to určite „nesmrteľný“ Jožko Zemeš , ktorý aj dnes stále háji farby Dolných honov . V Britanicu je to dokonca viacej hráčov ako napríklad Riko Thron  ( AHK Pekníková ) , Tomáš Thron (SAV Lamač) , Tomáš Mikuš,  Zdenko Kulka, Robo Sloboda, Roman Pašek  ( všetci Ziegelfeld ) . Hlavným rozhodcom finále bol takisto rodák z Ziegelfeld-u Braňo Polčic.

 

 

 

ZIEGELFELD

Hokejbal - Ziegelfeld Logo