Brigáda ziegelfeld

Brigáda > Ziegelfeld – LG Barbari BA 20:0

16.kolo bratislavskej hokejbalovej ligy sme mali naplánované na Sobotu o 9.00 h v domácej Ziegelfeld aréne , no ako sme už avizovali, v rovnakom termíne sa konala aj brigáda organizovaná mestskou časťou a pánom starostom  Rudolfom Kusým. Nakoľko sme boli všetci rozhodnutí zúčastniť sa a pridať ruku k dielu požiadali sme nášho súpera LG Barbari Bratislava o preloženie zápasu na 11.00h. Bolo nám vyhovené , za čo by sme aj touto cestou chceli našmu súperovi poďakovať.


Brigáda

Je 9.00 h ráno a na mieste konania sa pomaličky začínajú zbiehať hráči klubu Ziegelfeld a niekoľko známych tvári vo forme susedov , ktorí takisto prejavili záujem sa pripojiť k tejto upratovacej akcii . Pracovník OLO presne o 9.00 h skladá kontajner medzi nahusto zaparkované autá  a zároveň odovzdáva všetko potrebné náradie . Medzitým prichádza aj pán starosta a takisto ďaľší susedia pre ktorých príchod kontajneru a začiatok prác znamenal potvrdenie , že akcia sa naozaj koná.

Výsledkom našej 2-hodinovej práce bolo:

  • 2 plné kontajnery odpadu
  • 5m3 štrku presunutých na vhodnejšie miesto
  • 25 spokojných účastníkov  z dobre vykonanej práce
  • 100-vky spokojných obyvateľov z blízkeho okolia
  • 2 zjedené plechy koláčov
  • 3 ohnuté lopaty
  • 400 m2 kompletne vyčistených priestorov

V mene nášho hokejbalového klubu ďakujeme predovšetkým starostovi p. Kusému za zorganizovanie tejto podarenej akcie ale takisto všetkým zúčastneným , ktorým záleží na našom okolí a aktívne sa podielajú na jeho zlepšovaní a veríme , že sme sa nevideli naposledy.

 

 


Ziegelfeld : LG Barbari Bratislava 20:0

S pocitom dobre vykonanej práce sme sa na 11.00 h presunuli do našej Ziegelfeld arény  kde nás už čakal súper 16.kola  – LG Barbari BA. Okupujú momentálne poslednú priečku tabuľky a po zistení , že prišli v počte 5 hráčov do pola + brankár sme vedeli , že dnes musíme potvrdiť rolu favorita a zároveň sa baviť hokejbalom a tak sa aj stalo.

Súpera , síce snaživého , no ešte nedostatočne skúseného sme postupne rozobrali na šróbiky a ku konečnému výsledku 20:0 netreba viac hovoriť.

Po 16. kole sa stále držíme na vrchole tabuľky , no budúci víkend  nás čaká najťažsie  kolo aké si vôbec vieme predstaviť , nakoľko nás čakajú na domácich ihriskách dvaja najťažší súperi a to mužstvo SAV Lamač  – minuloročný víťaz ligy a mužstvo Hancop , ktoré skončilo na 2 mieste.