Ziegelfeld vs. SAV Lamač – Očami Nášho Súpera

dohrávka – 6.kolo:  Tehelné Pole : SAV Lamač   9:6 (3:0, 4:2, 2:4)

vzájomné zápasy v sezóne 2016/17: 3:7, 3:5

Prehra „so cťou“ na záver jesennej časti

Po psychicky extrémne náročnej sobote nás čakala ešte náročnejšia nedeľa. Vývoj v jesennej časti súťaže to zariadil tak, že dohrávka bola súbojom druhého s tretím. Obhajca titulu s jedným z najväčších ašpirantov na tohtosezónny titul… Tehelné Pole nebolo také silné už niekoľko rokov, poskladali tím s najlepším kádrom v lige. Nech si vraví, kto čo chce, je to neodškriepiteľný fakt. Ak chcete s takýmto tímom držať krok, musíte byť v plnej sile a najmä forme. Zápas v pôvodnom termíne sme si museli práve z tohto dôvodu odložiť, no ako sa dnes ukázalo, k ničomu nám to nebolo. Prišlo nás totiž iba šesť+Peňo. A to ešte dva zaslúžilé kusy, Ďuríček a Alfi st., mali v nohách sobotňajší „horor na Baltskej“ a Bičko hral prvýkrát po zranení a dvojmesačnej vynútenej pauze. Domáci naopak povolali „do zbrane“ 11 bojovníkov – takmer štyri kompletné lajny proti zdecimovanému súperovi…

Úprimne, konečný výsledok tohto zápasu je pre SAVku veľmi lichotivý. Domáci síce na svojom facebookovom konte zdvorilostne napísali, že aj v tejto dnešnej zostave mala SAVka svoju veľkú kvalitu, no povedzme si to na rovinu a úprimne, nebolo to tak. Akékoľvek taktické pokyny nemali veľký zmysel – hlavnou úlohou dňa bolo prežiť. Predpoklady sa do bodky naplnili – domáci hráči, dostatočne nabudení sa bavili hokejbalom… pekné akcie, góly po strelách a kombináciách až do prázdnej brány. Príliš nám toho v prvej tretine nedovolili a tak stav 3:0 bol logickým vyústením diania na ihrisku a to môžeme Peňovi ďakovať, že čo to ešte pochytal. Aktíva SAVky v prvom dejstve? Niekoľko neškodných striel. A to nemalo byť zďaleka všetko. Domáci koncert pokračoval aj v druhej tretine, našťastie sme ho dokázali aspoň dvakrát prerušiť, keď sme skórovali pri signalizovanej presilovej hre a potom aj v ďalšej početnej výhode, no skóre 7:2 po dvoch tretinách bolo veľavravné. Hoci sme robili, čo sa dalo, na rozbehnutých domácich to nestačilo. Dobrou správou bolo, že nás čakala už iba jedna tretina, tou zlou ale bolo, že domáci nevyzerali na to, žeby chceli už iba dohrávať… Práve naopak, ich cieľom bolo „doraziť“ nás. Čo sme komu spravili…? Vedeli sme, čo nás čaká a hoci niektorí z nás už ani poriadne nevnímali „svet naokolo“, boli sme odhodlaní bojovať až do úplneho konca. V druhej tretine sme niekoľko sľubných akcií predviedli, no nedokázali sme ich gólovo zakončiť. Na začiatku poslednej tretiny sme na malú chvíľku pohrozili a dostali favorita „do úzkych“, skórovali sme a ďalšie naše šance zlikvidoval pozorný gólman, domáci však odpovedali dvoma gólmi a to už vyzeralo na zahanbujúci debakel – 9:3. Od tejto chvíle sme však už naozaj nemali čo stratiť. Kdesi v „palci na nohe“ sme ešte našli silu vzdorovať a keď sa domáci hráči viac sústredili na to, kto bude platiť v krčme za desiaty strelený gól ako na naše kombinácie, zrazu sa obraz hry zmenil. Od tohto okamihu sme totiž dokázali skórovať už iba my a tromi peknými gólmi v rade sme stanovili konečný rezultát na prijateľných 9:6. Aké komické, domáci chvíľami držali loptičku na svojich hokejkách vo svojom obrannom pásme a SAVkári nemali chuť, no najmä sily napádať ich. Neviem, kde sa to v nás ešte vzalo, no napokon odchádzame do Lamača s prehrou o tri góly… veľmi slabá útecha na záver tohto nevydareného víkendu! Domácim gratulujem k absolútne zaslúženému víťazstvu a výbornej prvej časti súťaže, ale dúfam, že v odvete im predsa len narobíme viac problémov…