Ziegelfeld urobil prvý krok k finále BHBL

Ako sme už spomínali v našom poslednom článku , Ziegelfeld je aj tento rok v semifinále BHBL, kde si po postupe cez HBK 500 Nivy bude musieť preraziť cestu do finále BHBL cez súpera z Vrakune.

Klub HBK Vrakuňa si viedol počas skrátenej základnej časti veľmi sľubne a zaznamenal iba 2 prehry, 1 remízu a obsadili 2 miesto .

6168717468

Klub s viacerými zvučnými menami má domácu arénu na zrekonštruovanom ihrisku na Hnileckej ulici a v našich radoch aj z dôvodu atypických rozmerov je často prezývané aj ako „betónové vajíčko“. Legenda hovorí , že prudká strela vystrelená popri mantinely dokáže krúžiť na tomto ihrisku aj niekoľko hodín. Nevieme , či to tak naozaj je ale dúfame , že si to v tejto sezóne už ani nebudeme môcť overiť.

V prvom zápase semifinále BHBL na nás teda čakal súper s prívlastkom „nebezpečný“ a podľa tabuľkového postavenia bol na domácom ihrisku aj favoritom tohto zápasu.

My sme ale nenechali nič na náhodu a do kádra povolali šedú eminenciu nášho klubu a to konkrétne nášho Pišta Stanka, ktorému takéto zápasy chutia , čo potvrdil aj streleným gólom. Na zápas sme nastúpili do dnešného dňa s najlepšou zostavou akú sme vôbec kedy mali .

15 hráčov do poľa + brankár . To tu ešte v Ziegelfeld-e nebolo ! Cieľ bol jasný : rozbiť súpera kondične na základe tvrdej atletickej prípravy počas corona prestávky a zasypať brankára strelami z každej príležitosti . Poďme ale už priamo k zápasu kde nájdete odpoveď , či sa nám náš cieľ aj podarilo naplniť.

1. Zápas semifinále BHBL HBK VRAKUŇA vs ZIEGELFELD

Predzápasová porada pred našim gólmanom sa niesla v duchu preslávených sloganov známych osobností a padali podporné slová ako napríklad „matovičove“ #nepokazmesito. Motto pani Mojsejovej : „nedajte sa ojeb*ť „ bolo použité ako výstraha pred najlepšími strelcami súpera .

Vyprášili sme ešte Zdenovi betóny a prvé semifinále sa mohlo začať.

Využili sme hneď prvú presilovku keď Marek Kanich našiel prihrávkou , ktorá mala oči dravého Rona Kochana a ten už len zasúval do odkrytej brány Mendla. Vrakuňa ihneď reagovala lišiackym gólom agilného Sóosa spoza brány , ktorý prekvapil obranu aj brankára gólom zvaným „a lá Ondrušek“. Ešte v prvej tretine zasúval Rado Kováč z pred brány po krásnej prihrávke spoza brány.

V druhej tretine sa presadil ešte Pišta Stanko a tak sme viedli po 2 odohraných tretinách 3:1.

V tretej tretine prišla na strane súpera výmena brankára a takisto náš inkasovaný gól takmer z celého ihriska. 3:2. Rado Kováč zvyšuje po samostatnom nájazde a „vypapaní“ brankára na 4:2.

Vrakuňa sa ešte nadýchla gólom z presilovky na 4:3 , no po odvolaní brankára sme skórovali do prázdnej brány a Ičo Černý si takisto pripísal gól v tomto dueli.

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
VRAKUŇA1023Prehra
ZIEGELFELD2125Výhra

Druhý zápas semifinále odohráme už túto sobotu o 9.00 h v domácej Ziegelfeld aréne a budeme radi ak nás prídete podporiť.