Ziegelfeld na kofole

Ziegelfeld – SHBC Rebels 10:6

V sobotné slnečné ráno sme mali opäť naplánované stráviť našim obľúbeným športom a o 9.00h nás čakalo mužstvo SHBC Rebels so svojim domovským stánkom na Mierovej kolónii , ktoré niekoľko sezón slúžilo v temných časoch Ziegelfeld arény aj ako domáce ihrisko klubu Ziegelfeld. Súpera sme mali takisto slušne naštudovaného , nakoľko minimálne 5 hráči súčasného kádra rebelov boli v minulosezónnom partnerstve súčasťou teamu Ziegelfeld.

Je 8.50 h a z domácich hráčov Ziegelfeldu sa na ihrisku potulujú iba 2 nervózni postarší hráči sledujúci príkladnu rozvičku súpera , ktorý rozhchytával prekvapenie v súpiske súpera a to konkrétne bývalého extraligového brankára Vasila, čo samozrejme umocnilo ich rozhorčenie z prístupu niektorých spoluhráčov. Naši neskôr narodení spoluhráči ale patria do takzvanej generácie Y o ktorej je známe  aj z textu rovnomennej pesničky známeho slovenského rapera , že nemusia nič a môžu všetko . V našom vysoko organizovanom mužstve s viacerými skúsenými hráčmi , ktorí sa riadia odlišnými sloganmi ako napríklad  „ešte raz prídeš na zápas 5 minút pred začiatkom tak ani nemusíš chodiť“ sme tento neduh dúfam vyhnali na veky vekov a komisia trénerov a postarších rozhodla aj o následných postihoch.

Brankár nerozchytaný , hráči nerozcvičení so zalepenými očami  , tuhí  ako Stollwerck sa pustili ihneď do bojov s cieľom prípísať si ďaľšie povinné body do ligovej tabuľky.  Hop, prvá tretina 1:1 a veľké čudovanie sa ako je to možné .  Polovica zápasu odohraná a na našej neexistujúcej svetelnej kocke svieti výsledok 4:4 . Dôvodom boli naše prispaté striedania, za ktoré sme si vyslúžili dvakrát dvojminútový trest, nekoncentrovaná hra a takisto absolutne nerozchytaný brankár , ktorý útržil prvé strely až priamo počas zápasu.

Počas druhej prestávky sme si v šatni  ( tiež neexistujúcej  ) naliali čistej vody a po plodnej diskusii vyjasnili , na čo sme sa tu okrem pozápasového piva a kofolky stretli a vstúpili do poslednej časti zápasu s presne danými inštrukciami a spôsobom hry. Inštrukcie boli naplnenené a tretinu a zápas sa nám nakoniec podarilo ukončiť  s piatimi strelenými gólmi s celkovým skóre zápasu 10:6  v náš prospech .

My ďakujeme súperovi za kvalitný výkon a takisto rozhodcovi za nestranné a férové rozhodovanie. Netreba zabudnúť aj na našich skalných fanúšikov kde musíme vyzdvihnúť predovšetkým účasť nášho bývalého hráča Romana Tichého , ktorý ešte nevynechal žiaden domáci zápas.