Ziegelfeld s prvou prehrou v sezóne

Poďme si spolu zrekapitulovať  čo sa odohralo  ostatné 2 týždne v hokejbalovom klube Zigelfeld. V 3.kole BHBL sme mali podľa aktuálneho rozlosovania BHBL prideleného súpera z Dúbravky a to hokejbalový klub  – AHK Pekníková. Minulosezónny semifinalista  sa na túto sezónu vyzbrojil doplnením kádra viacerými známymi menami  a my sme preto očakávali zatiaľ najtažšiu previerku našej  formy  v aktuálnej sezóne. V 4.kole  nás v domácej Ziegelfeld aréne malo preveriť mužstvo Bratislava Indians.

AHK PEKNÍKOVÁ vs ZIEGELFELD

Po predzápasovom  naštudovaní súpisky nášho súpera, ktorá bola doplnená šikovnými hráčmi sme vedeli , že nás čaká súper označený visačkou  – nebezpečný.  Naše očakávania sa aj naplnili a dúbravčania došli na domáce ihrisko s „naloženou“ zostavou. Ziegelfeld sa dostavil na obrovské ihrisko v Dúbravke  s 10 hráčmi  do poľa a  s cieľom potiahnuť sériu víťazstiev v tejto sezóne na číslo 3.

V tejto sezóne je už pre nás takmer pravidlom , že prvý gól končí v našej sieti a nebolo tomu inak ani proti AHK. Strela od novej akvizície Pekníkovej Andreja Bobeka preletela cez hradbu tiel a po niekolkých zátačkách skončila v ľavom hornom rohu našej brány. Nezľakli sme sa po „enejdžel“ akcii na jeden dotyk  a po nezištnej náhravke po osi Černý  – Kanich druhý menovaný zakončil do prázdnej brány Butowského. Do konca druhej tretiny sme ešte stihli pridať ďaľší banán z kategórie výstavných a po zasekávačke na obrancu sme aj my trafili pavúčika rovno do kríža a ukončili prvú tretinu s vedením 2:1.

Druhá tretina ale rozhodla o osude zápasu a treba športovo uznať , že súper nás svojou aktivitou a hladom po víťazstve nás  doslova rozdupal. Súper začal behať ,napádať, bol aktívnejší a po našich chybách trestal takmer všetko. Pod druhej tretine sme zrazu prehrávali 4:2 a súper svoj výkon stále gradoval .

Naša striedačka zostala bez života a vyzeralo, že sme sa zmierili s osudom zápasu už pred začiatkom 3 tretiny. AHK pokračovalo v odhodlanom výkone a začali nám deliť lekcie z bojovnosti a efektivity. Naše šance boli už len sporadické a súper sa bavil hokejbalom čoho výsledkom boli ďaľšie 4 góly . Odovzdaný Ziegelfeld už len korigoval gólom z presilovky a zaknihoval si prvú prehru v pomere 8:3 pre Pekníkovú .

Prehra vysoká , no zaslúžená . Súperovi gratulujeme k víťazstvu a peknej hre . Chalani z Pekníkovej majú túto sezónu zatiaľ veľmi kvalitnú fazónu a pokiaľ si ju udržia je treba s nimi rátať ako s potencionálnym kandidátom na finále BHBL.

Výsledky

Tím1tr.2tr.3tr.GVýsledok
PEKNÍKOVÁ1348Výhra
ZIEGELFELD2013Prehra

ZIEGELFELD  vs  BRATISLAVA INDIANS

Bratislavskí indiáni boli súperom pre 4. kolo, ktoré sa hralo na našej domácej pôde. Aj napriek tomu , že nás čakal nováčik ligy ,do zápasu sme vstupovali s rešpektom , keďže sa indiánom podarilo v minulej sezóne prvý krát vyhrať ZHBL  – západoslovenskú hokejbalovú ligu.

K zápasu je zbytočné sa moc vyjadrovať . Udial sa podobný scenár ako v poslednom domácom zápase proti DNV Flyers kedy súper prišiel s 5 hráčmi.

Po našom klasickom prvom inkasovanom góle sme súperovi postupne nastrieľali 17 gólov a za zmienku stojí akurát výkon Mareka Kanicha , ktorý si pripísal do štatistík 10 bodov za 3 góly a 7 asistencií , čo mu zabezpečilo aby sa stal hráčom kola.

Výsledky

ZIEGELFELD5 6617Výhra
INDIANS1023Prehra

V 5.kole sme mali nastúpiť túto Sobotu proti klubu Vlci Karlova ves. So súperom sme sa dohodli na preložení zápasu , čo znamená že ďalší víkend nás čaká dvojkolo proti mužstvu SAV Lamač v domácej Ziegelfeld aréne a v Nedeľu dohrávka s vlkmi .

Cez víkend sme boli Ziegelfeld reprezentovať tentokrát v inej súťaži . Boli sme pozvaní poslancami Nového mesta na 2.ročník súťaže vo varení gulášu . Informáciu ako sme dopadli vám prinesieme v našom ďaľšom príspevku .