ZIEGELFELD je po 8.kole na čele tabuľky

Po dvojtýždňovej odmlke sa opäť hlásime priamo zo šatne klubu ZIEGELFELD s aktualitami z posledných zápasov a s informáciami ako sa nám darí v v našich bojoch v BHBL – bratislavskej hokejbalovej lige. Od posledného reportu sme odohrali  až 4 ligové kolá proti súperom z oboch koncov tabuľky.  V 5. kole sme sa stretli s vlkmi z Karlovej Vsi  kde sme mali za úlohu priniesť povinné 2 body . 6.kolo nám prinieslo rozbehnutú SAV-ku , ktorá bola našim tabuľkovým susedom na 4. priečke. V  7.kole sme okúsili nové hokejbalové ihrisko na Dolných honoch proti PROFIS Podunajské Biskupice a bonbóníkom bolo ligové derby v bitke o prvú priečku v tabuľke proti klubu HBK Vrakuňa.

VLCI KARLOVA VES  VS ZIEGELFELD

Zápas proti vlkom , ktorí sa nachádzajú v druhej polovičke tabuľky mal byť povinnou jazdou s cieľom priniesť z Engerau arény 2 body

Zápas sme zvládli v tréningovom tempe  a súperovi postupne nasúkali 10 gólov . Presadil sa dokonca aj náš sviatočný strelec Peťo Kulka svojim úvodným gólom v sezóne. Priebeh zápasu nám dovolil viacerým neplniť si  obranné povinnosti , čo sme samozrejme aj využili a naháňačka za kanadskými bodmi spôsobila , že náš brankár Zdeno si už po prvej tretine vyzliekal svoj preslávený sveter proti prechladnutiu a musel čeliť veľkému počtu prečíslení. Zvládol  to obstojne o čom hovorí aj výsledok 3:10 v náš prospech.

ZIEGELFELD  vs  SAV LAMAČ

SAV-ka v posledných kolách bila všetko čo jej prišlo do cesty hlava nehlava a okrem jedného zakopnutia sa im podarilo vyhrať všetky zápasy. Výsledkom bolo priebežné 4 miesto v tabuľke. Dúfam , že sa nikto neurazí ale klub ( ako to povedať slušne? ) s vyšším  vekovým priemerom bolo doplnené mladými dravcami . Výsledkom je nebezpečný mix skúseností s mladíckou dravosťou  , čo spolu s aktuálnym umiestnením tabuľke zdvíhalo priemerný pokojový tep u viacerých hráčov ZIEGELFELD počas celého týždňa.

SAV došla do Ziegelfeld arény bez svojej najväčšej zbrane  – Jura Alfoldyho, no ich rozbehnutý „strelec v zálohe“ Mirko Mancál si tento zápas nenechal ujsť.

Prvú tretinu sme jasne dominovali a po 2 strelených góloch sme očakávali ľahký priebeh aj keď lamačania často nebezpečne vystrkovali rožky. No v druhej tretine sa začali diať veci.  Nikto nevie čo si  chlapci zo SAV-ky cez prestávku naordinovali ale zrazu bolo na ihrisku iné mužstvo. Priznám sa , nestíhali sme nič. Lamačania nám začali dávať celkom slušné kolotoče a Zdeno čelil jednej šanci za druhou. Odmenou bol strelený gól a pre nás trestom , že pokračovanie bolo aj v tretej tretine. Hra sa vyrovnala a dovolím si tvrdiť, že SAV-ka bola počas 2 tretín lepším mužstvom na ihrisku. 5 minút do záverečného hvizdu a lamačania vyrovnávajú na 2:2. Zaslúžene.

My ale máme v mužstve nahrávača a strelca na pohľadanie a obaja borci sa predviedli v poslednom útočnom výpade. Marek Kanich prihráva luxusnú prihrávku na osamoteného Iča Černého na medzikružie a ten triafa pavúčika rovno do kríža  40 sekúnd pred koncom zápasu .

Naša hra celkom o ničom ale s výsledkom sme nadmieru spokojní . SAV- ka klobúčik dole pred predvedenou hrou.

Pohľad na zápas z tábora SAV Lamač si môžete prečítat tiež:

REPORT - SAV Lamač
Kto dnes meral cestu na Tehelko, určite neľutoval. Bol to zápas, ktorý musel potešiť, bolo vidieť naozaj všetko – bojovnosť, nasadenie, útočnú hru, pekné akcie a góly. Bol to zápas, v ktorom bol favorit jasný, veď SAVka nastúpila proti finalistovi a vicemajstrovi posledných dvoch ročníkov BHBL, čiže „veľké oči“ určite nemala. Ako sa však vraví, každý zápas je iný a súper hrateľný, no treba pre to niečo spraviť a „ušiť“ tú správnu taktiku. Toto všetko sa hosťom dnes podarilo, no napriek tomu si neodviezli do Lamača ani bod… Pre nezainteresovaných bol výsledok prekvapením, pretože očakávali oveľa vyššiu výhru domácich, no a pre tých ktorí na zápase boli to bolo prekvapenie tiež…v tom, že hostia prehrali. Ako je to možné? Čo sa teda na Tehelku prihodilo? Nuž, prihodilo sa posledných 90 sekúnd zápasu… Domáci favorit v prvej tretine s prehľadom dominoval, pretože SAVkári asi neboli duchom prítomní a túto tretinu absolútne zbabrali! Od tej druhej sa však začali diať veci a razom to na ihrisku vyzeralo inak. Výsledkom bolo zaslúžené vyrovnanie na 2:2 cca 4 minútky pred koncom. Dve tretiny boli Lamačania viac ako vyrovnaným súperom favoritovi, no potom prišlo spomínaných 90 sekúnd a bolo hotovo. Viac k tomu niet čo dodať, nech si to každý jedinec preberie v hlave sám… Súperovi gratulujem k víťazstvu. Kto čaká podrobnejší komentár k sobotnému zápasu, nedočká sa! Bolo by v ňom totiž viac emócií ako rácia. Nie som totiž schopný a najmä ochotný uveriť tomu, čo sa stalo… a to už od soboty ubehli štyri dni! No a v neposlednom rade, je to predsa len „verejný kanál“ a ako sa vraví, na ňom sa nemá „prepierať vlastné špinavé prádlo“. Čo bolo treba sme si už azda povedali na interných diskusných fórach. Takže komentár si spravte každý sám… ďakujem. Miesto toho dovoľte iba malé zamyslenie… Viem, že hráme amatérsky šport (veď ho hrám už 35.sezónu), no v každom športe, aj tom amatérskom, ktorý sa hrá v organizovanej súťaži, IDE O BODY! Či sa nám to páči, alebo nie, je to fakt. Ak to nie sme schopní akceptovať, nehrajme to! Iste, chceme sa baviť hrou… ok, aj ja som za… iba neviem, či sa posledné dve sezóny nebavíme viac, ako je zdravé (dôkazom toho sú umiestnenia SAVky)! Nie raz sme sa presvedčili, že sme schopní hrať s každým súperom, no ako bolo správne povedané, musíme dodržať stanovenú taktiku… tak prečo ju nedodržiavame? A najmä vtedy, keď „ide o všetko“? Pretože máme stále „vlastnú hlavu“! Vyhrávame ako tím, prehrávame ako tím… inými slovami, v tomto zápase sme to pokašlali teda rovným dielom všetci. Sme športovci a preto vieme, že je rozdiel prehrať a prehrať. Prehrať s lepším nie je hanba, ale darovať nie lepšiemu víťazstvo je vlastná neschopnosť a hlúposť! No a presne toto sa nám nestalo prvýkrát – asi sme definitívne nepoučiteľní… Veď napokon, každý má vlastnú hlavu a v nej aj nejaké tie „šedé bunky“. A na záver už iba jedna vec – dovolím si malú parafrázu, a síce, že cesta k úspechom vedie cez údolie sklamania a sĺz. Slzy netreba, no trochu pokory by neuškodilo… a práve tá nám niektorým, žiaľ, asi chýba. P.S. Prosím, neberte týchto pár riadkov ako nejaké posolstvo – vôbec to tak nebolo myslené, je to IBA MÔJ OSOBNÝ NÁZOR na vec.

PROFIS PODUNAJSKÉ B. VS ZIEGELFELD

7. kolo proti PROFIS Podunajské Biskupice sa dá opísať slovami ako pekné sobotné stretnutie hráčov  ZIEGELFELD na novom ihrisku  na Dolných honoch , ktoré sme pokrstili výhrou 2 :17. Ľahší tréning s výbornou kofolou vo Wallner pube.

ZIEGELFELD VS HBK VRAKUŇA

Boj o čelo tabuľky bola pre nás po AHK Pekníková druhá skúška , ktorá nám mala dať odpoveď ako sme na tom výkonnostne v aktuálnej sezóne. Vrakuňa nabitá kvalitou okrem zaváhania v prvom kole ide 6 uplynulých kôl bez zakopnutia a za povšimnutie stojí iba 6 inkasovaných gólov za 7 odohraných zápasov .

Útočná sila HBK Vrakuňa je takisto obrovská a mená ako Sóos, Antl , Priechodský donútilo aj nás aby sme sa konečne stretli na prvom zápase na plné tri útoky a návrat nášho libera Tomáša Mikuša a stáleho študenta Dana Bitta bolo pre úspech v tomto zápase kľučové. Prišli. Bohužiaľ náš obranný val so zahraničnými koreňmi Adnan Almaksus bol pracovne a projektovovo vyťažený a nemohol sa zúčastniť , čo čiastočne ochromilo naše zadné rady.

Predzápasová bránková porada padla tentokrát na úrodnú pôdu a slová ako zodpovedná obrana, blízky prístup a nemôžu strielať boli vypočuté a na uhrisku už od úvodu zodpovedne dodržiavané.

Súpera sme poctivou obranou nepúštali takmer do žiadnych vyložených šancí a ich prvý úderný útok vyššie spomenutých mien sme úspešne eliminovali ihneď od prvých striedaní. V prvej stretine sa nám podarilo využiť presilovku a gólom po náhrávke na jeden dotyk sme skórovali na 1:0.

Vdruhej a tretej tretine sme pokračovali vo výbornom výkone no šikovný brankár súpera nás niekoľko krát „vymazal“. O osude zápasu rozhodla až záverečná power-play vrakunčanov kde sme po vypichnutí skórovali do prázdnej brány a tak predĺžili našu víťaznú šnúru.

Našim chalanom ďakujem za výborný výkon a súperovi za kvalitný zápas.

9.kolo

SHBC REBELS VS ZIEGELFELD

Naplánované 9.kolo proti Rebels sa tento týždeň neuskotoční z dôvodu virózy na strane súpera a na ďaľší týždeň nás čaká dvojkolo proti HBK 500 Nivy a v nedeľu dohrávka s rebelmi .