Report

Hokejbal BHBL : Ziegelfeld vs Hancop Dolné hony √

HOKEJBALOVÉ FINÁLE BHBL 2018

2.Finálový zápas ZIEGELFELD VS HANCOP DOLNÉ HONY

Po  nešťastne prehratom prvom  finálovom zápase (2:3 ) na ihrisku na HANCOP-e sme sa hneď v nasledujúcu Sobotu presunuli do našej domácej Ziegelfeld Arény s jasným cieľom tento zápas vyhrať a vynútiť si rozhodujúci finálový zápas BHBL opäť na ihrisku na Dolných honoch .

Ako sme spomínali v našom poslednom článku , náš brankár Zdeno Kulka mal naplánovanú rodinnú dovolenku a my sme sa ocitli v situácii kedy sme museli urgentne vyriešiť kto nastúpi do našej brány na oba prípadné finálové súboje. Naše pohľady smerovali na najuniverzálnejšieho hráča ligy  – Tomáša Mikuša. Bývalý hokejový brankár vie zahrať obranu , útok a aj brankársky post  a boli sme všetci zvedaví , či aj v bráne má rovnakú kvalitu ako na ostatných postoch. Tomáš ako správny teamový hráč samozrejme súhlasil a my sme sa tešili, že máme vyriešenú otázku brankára.

S blížiacim sa úvodným buly sa tentokrát začali plniť priestory okolo ihriska fanúšikmi súpera ale predovšetkým ľuďmi z Ziegelfeld-u , ktorých sme už roky nevideli, čo nám dodávalo silu do blížiaceho sa zápasu. Za mantinelom sme zazreli chalanov zo susediaceho sídliska UNITAS , rodiny viacerých  Ziegelfeld hráčov,  známe tváre z blízkeho okolia ale aj hráčov BHBL hrajúcich za ostatné kluby ligy. Balkóny a okná pootvárane a zaplnené hlavami susedov , ktorí tiež boli zvedaví , či sa nám dnes podarí  predĺžiť naše pôsobenie v lige a zahrať si  tak rozhodujúci zápas o majstra Bratislavy vo formáte 3+1 na ihrisku súpera  o deň neskôr.

Súpiska HANCOP bola už na prvý pohľad popretkávaná mixom skúsených hráčov, ktorí majú už niečo v hokejbale za sebou ako  František Bohony, Jozef Zemeš, Róbert Danajovič, Robo Ondrušek  ale taktiež mladinou, ktorá mužstvu zabezpečuje rýchlosť a dravosť.

Súpiska ZIEGELFELD má ale obdobné kvality ako je to v prípade Hancop-u a takisto sme pre túto sezónu namixovali ten správny pomer skúsenosti a dravosti, čo nám potvrdili aj výsledky počas celej základnej časti ligy .  Na našej súpiske sa už opäť objavili mená našich reprezentačných navrátilcov  – Peter Paták a Rudolf Kazmer , čo spôsobilo vystuženie obrany aj útoku , no na súpiske HANCOP pribudol nebezpečný Robo Ondrušek hrajúci aj najvyššiu slovenskú extraligu. Obe mužstvá mali nabité zostavy známymi menami z hokejbalového prostredia  a už tento fakt bol zárukou kvalitného druhého finálového zápolenia medzi týmito tradičnými a dlhoročnými účastníkmi  bratislavskej hokejbalovej ligy.

Ihneď po úvodnom buly nám bolo jasné , že HANCOP došiel s cieľom vyhrať a ich úvodný tlak bol len dôkazom tohto faktu. Ich aktivita bola iheď od začiatku vyššia a v počte streleckých pokusov na bránu bolo  ich kolónke vyššie číslo. Odmenení boli úvodným gólom po rýchlej prihrávke z rohu do medzikružia zakončené strelou z prvej. Prvý inkasovaný gól bol pre nás akýmsi budíčkom a od tohto momentu sme začali hru vyrovnávať a stále častejšie ohrozovať súperovho brankára. Na konci prvej tretiny sme dostali výhodu presilovky a na plochu sme poslali našu prvú presilovkovú formáciu so slovami „chlapci teraz musíte dať gól“ . A tak sa aj stalo. Po biliardovej akcii na jeden dotyk skóroval Rono Kochan do prázdnej brány po nádhernej prihrávke od Iča Černého a týmto výsledkom sme aj uzavreli prvú  tretinu .

Do druhej tretiny sme po prestávkovej porade vstúpili s cieľom byť aktívnejší  strelecky aj bežecky a snažiť sa rozhodnúť o zápase čo najskôr. Úvod druhej tretiny nám opäť priniesol výhodu presilovej hry , ktorú sme opät premenili a Ičo černý sa po strele z prvej do odkrytej brány opäť nemýlil . 2:1 . Náš „nový“ brankár v týchto fázach hry privádzal súpera do bezradnosti a bol v týchto momentoch aj po obrovskom počte vyložených šancí doslova neprekonateľný. V tretej tretine sa nám dokonca podarilo skórovať aj tretíkrát kedy náš nikdy neunavený obranca Rudolf Kazmer vymietol strelou zápästím ľavú pavučinku tiež výborne chytajúcemu brankárovi Hancop-u a my sme sa zrazu ocitli v situácii kedy sme si začali uvedomovať , že na to jednoducho máme a tento zápas musíme vyhrať.

Úvod tretej tretiny bol opäť v réžii mužstva z Dolných honov , no ako sme už spomenuli náš brankár zatiahol roletu a doslova exceloval.  Z nenápadnej akcie kedy sa dostala vyhodená loptička k uvoľnenému Ičovi Černému , ktorý sa z ničoho nič  zrazu rútil sám na bránu a rutinérskym spôsobom vymiešal brankára a po následnom obehnutí brány zasunul do prázdnej sme vyhrávali 4:1 a do konca zápasu zostávalo necelých 13 minút . No potom sa začali diať veci. Hancop po nenápadnej akcii znížil strelou na 4:2 a po následnej presilovke znížil  krásnym gólom od brvna na 4:3. Do konca zápasu zostávalo 5 minút a my sme  hrali  4-minútové oslabenie. Obetavou hrou a perfektným výkonom brankára sme prežili a následne doviedli zápas do víťazného konca no ešte dnes máme niektorí zlepené polky po tejto hokejbalovej dráme .

Rozbití na rešeto z náročného zápasu sme už boli hlavami v „pekle“ a premýšlali o zajtrajšom rozhodujúcom zápase na domácej pôde Hancop.