Report

Hokejbal: Ziegelfeld vs AHK Pekníková √

Hokejbal BHBL – 3.Semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy 2017/2018 – Ziegelfeld vs AHK Pekníková.

Zdravíme všetkých fanúšikov Ziegelfeld a bratislavského hokejbalu ,

Ako ste si  iste už domysleli z nadpisu článku , máme za sebou parádny hokejbalový víkend . Pre prvočitateľov  našej stránky  si  v krátkosti  dovolím pripomenúť, že sme sa prebojovali do semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy kde sme narazili na skúseného súpera z Dúbravky  – AHK Pekníková a v prvom zápase v domácej Ziegelfeld aréne  sme im podľahli katastrofálnym výsledkom 0:5 , no keďže sa semifinále BHBL hrá na 2 víťazné zápasy , čakal nás ďaľší súboj s týmto súperom v Sobotu  na súperovom ihrisku v Dúbravke a pri prípadnej našej výhre aj rozhodujúci zápas v Nedeľu opäť na domácom ihrisku .  Víťaz tejto semifinálovej série mal zaručenú vstupenku do finále BHBL , v ktorom sa mal stretnúť s jedným z dvojice mužstiev HBK Vrakuňa alebo HANCOP Dolné hony,   ktoré tvorili druhú semifinálovú dvojicu s cieľom postúpiť do finále BHBL. Poďme sa ale pozrieť , aký bol priebeh nášho semifinálového súboja a či sa nám podarilo vykľučkovať z tejto prekérnej situácie  , v ktorej sme prehrávali 0:1 na zápasy a mali nôž na krku .

3.Rozhodujúci Zápas Semifinále BHBL – AHK Pekníková vs Ziegelfeld

Pred rozhodujúcim duelom musela  naša facebooková skupina zniesť pár motivačných príhovorov a rozbití z predošlého zápasu sme sa na poludnie zišli v domácej Ziegelfeld aréne. Termín zápasu sme si stanovili na 13:00 h . Dôvodom bolo aby termín vyhovoval všetkým hráčom tak aby sme prišli v najlepšej možnej zostave. Asi hodinu pred začiatkom zápasu v snahe spraviť pre víťazstvo úplne všetko sme sa rozhodli tentokrát vytiahnuť namiesto esa , ktoré sme už použili v predošlom zápase,  žolíka . Náš dlhodobo  zranený strelec „par excellence“ Pišta Stanko dostal od určitých spoluhráčov tkz. „semifinálovú kúru“ , ktorá spočívala v nenápadnom nasadení chrobáka do hlavy otázkami – či si nemá chuť zahrať resp. či to s tým jeho chromým kolenom nezvládne náhodou.  Taktiež máme pripravený screenshotik ako to asi prebiehalo  🙂 :

Pišta sa nenechal dlho prehovárať a aj napriek zraneniu a napuchnutému kolenu nám prišiel pomôcť na „presilovečky a zlomové momenty“, ktoré samozrejme dopadli tak , že proste dal celý zápas v perfektnej fazóne akoby mu nič nebolo . Minimálne my sme to nepostrehli na jeho výkone  a ako sa ukázalo jeho prítomnosť bola pre tento zápas kľučová.

Začali sme teda v rovnakej zostave ako v Sobotu plus spomínaný „chromtavý“ Pišta a takisto nás posilnil v obrane Vlado Dávid. Zostava slušná, už len to pretaviť do úspešného konca.  Od začiatku sme tentokrát mali prevahu a súpera len sporadicky púštali do šancí  a odmenou nám bol gól z hokejky neúnavného a všestranného libera Tomáša Mikuša. Mať tohto borca v mužstve je obrovská výhoda , nakoľko tento chlapec vie zahrať bezchybnú obranu , v útoku strielať góly a v neposlednom rade , ak ho postavíte do brány tak bude jeden z najlepších brankárov v lige tak ako to ukázal počas minuloročného finále BHBL kedy sa ako brankár pričinil obrovskou mierou o majstrovský titul.  Bol to jediný gól prvej tretiny a  pri množstve našich vylúčení nám tento výsledok ešte nič negarantoval.

V druhej tretine sme zahodili obrovské množstvo vyložených šancí a naša nervozita sa stupňovala , keďže súper disponoval kvalitnými strelcami , ktorí často vystrkovali rožky a ohrozovali nášho brankára. Tretina bezgólová a my sme do tretej tretiny vstupovali s mierne stiahnutými polkami so strachom aby nás nevyúživanie našich šancí nepripravilo o finálovú účasť.

Lenže…..Potom sme vytiahli z poznačených kariet naše eso a žolíka a veci sa konečne začali diať. Najprv , prekvapivo stále vládajúci „čapovač “ Ivan Černý prečítal súperovu rozohrávku ako šlabikár a  doslova vypapal a vykúpal súperovho brankára sťahovačkou do backhandu a zasunul a v následnej presilovke 10 minút neskôr prišiel žolíkov čas.  Ak sa vrátime o pár odsekov späť kde sme spomínali takzvanú „Pištovu pozíciu“ a vy neviete o čom sa bavíme tak toto je ona :

Z tejto pozície sa Pišta málokedy mýli a dnes to iba potvrdil a nás posunul do vedenia 3:1 10 minút pred koncom zápasu. Je mi to už trápne stále spomínať v superlatívoch Ivana Černého tak len  sucho v krátkosti podotknem , že o posledný gól sa opäť prčinil tento hráčik keď petelicou prestrelil v presilovke brankára a dal mu takzvaný „teplomer“.

Súperovi AHK Pekníková ďakujeme za napínavú semifinálovú sériu a férovu a bojovnú hru a tešíme sa na naše spoločné súboje aj do ďaľšej sezóny.

Mužstvo Ziegelfeld sa vo svojej dlhej histórii a početných účastiach prvý krát prebojovalo do finále BHBL a do novej ešte teplej Ziegelfeld Arény si  tak o dva týždne môžte prísť pozrieť finálový zápas , v ktorom našim súperom bude niekoľkonásobný víťaz BHBL  – HANCOP Dolné Hony .  V rozhodujúcom zápase porazili prekvapivo dobre hrajúceho  sídliskového suseda klub HBK Vrakuňa.