81Ivan Černý Hráč
94Tomáš Mikuš Hráč
  10 8

Report

Novú sezónu sme odštartovali už pred dvoma týždňami súbojom na ihrisku súpera v Engerau aréne proti starému známemu klubu Slávia Právnik a v 2. kole v našej domácej Ziegelfeld aréne sme narazili na nováčika ligy z Devínskej novej Vsi – HBC DNV Flyers. Posledné 2 sezóny nastavili latku vysoko a my vstupujeme do tej ďaľšej iba s jediným cieľom a tým je tretia účasť v rade vo finále BHBL.

SLÁVIA PRÁVNIK vs ZIEGELFELD

Takmer nezmenený káder vystužený našou novou akvizícou menom Marek Kanich si v prvom kole zmeral sily s nepríjemným súperom Slávia Právnik , ktorý sa v minulej sezóne umiestnil na 4. mieste BHBL.

V nezvykle nízkej účasti 8 hráčov do poľa sme sa v prvej tretine iba rozbiehali a uhrali iba remízu 1:1 . V druhej tretine sme už naplno rozbehli náš ešte zhrdzavený stroj a súperovi nadelili 6 gólov a zápas bol prakticky rozhodutý . Tretiu tretinu sme už iba dohrali resp. odchodili , keďže naša letná príprava bola nulová. Toto sa ale nedá povedať o Marekovi Kanichovi , ktorý dával silné šprinty až do konca zápasu a viacerí sme pochopili , že sme na tom naozaj zle po kondičnej stránke. Strelecky sa opäť blysol Ičo Černý a so svojimi 5 gólmi sa dostal do zostavy kola .S presvedčivým výsledkom 2:10 máme úvodné trápenie za sebou a pred sebou celý týždeň na zlepšenie kondičky.

Výsledky

ZIEGELFELD vs HBC DNV FLYERS

Druhé kolo BHBL a jej žreb nám doprial nováčika z Devínskej. Mužstvo Flyers má v kádri niekoľko známych mien , čo zdvíhalo varovný prst a aj z tohto dôvodu sme vstupovali do zápasu s rešpektom.

Realita však bolá iná a súper sa dovalil do Ziegelfeld arény s počtom 5 hráčov do poľa a my sme už začali tušiť , že dnes si zastrielame. Tak aj bolo. Devínčanom sme na privítanie naložili na cestu 14 kúskov a treba dodať , že najlepším hráčom súpera bol brankár , ktorý nás svojimi zákrokmi pripravil o ďaľších minimálne 8 gólov. Po výsledku 14:2 sme tento rok ešte neboli preverení a zápas bol iba povinnou jazdou.

AHK PEKNÍKOVÁ vs ZIEGELFELD

V treťom kole nás čaká konečne hokejbalová kvalita a to klub AHK Pekníková . Chalani z Dúbravky doplnili káder o niekoľko zvučných mien a po 2 kolách sú okrem nás jediné mužstvo s plným bodovým ziskom. Budeme radi ak nás prídete podporiť.