V 5.kole Ziegelfeld už aj s novými posilami v zostave

V 5. kole nás čakal starý známy súper Slávia Právnik. Kostru týmu tvoria chalani, s ktorými sme sa na „sídliskových zápasoch“ stretávali pravidelne keď sme boli násťroční. Športové víkendy sme trávili väčšinou hokejbalom. Doobeda sme si dali zápas 3*45 min. u nich na „letisku“ za koľajnicami a ak sa podarilo, odveta bola poobede 3*45 min. u nás. Teda kým sme mali na Plzenskej  ešte ihrisko. Niekedy sme neodolali ani cez týždeň a vybehli sme pozrieť ku nim na ihrisko, či sa netrénuje. Rýchlo bol z toho ďalší sídliskový zápas. Teraz sú to už iba pekné spomienky.

Na zápas proti Slávii sme sa už všetci tešili. Zápasy s nimi majú vždy svoj náboj. Napriek tomu,že sa chalanom túto sezónu veľmi nedarí, svoju kvalitu majú stále a určite nepatria na priečky, na ktorých sa teraz nachádzajú.

Okrem toho sme očakávali dve premiéry v našom tíme. Prvá je šikovný útočník, ktorého netreba nikomu z dvora zvlášť predstavovať, keďže s nami vyrastal na dvore. Je to Róbert Pukalovič. Má za sebou veľa úspechov v ľadovom hokeji  ako aj hokejbalovej extralige, no 3+1 sa nejako vyhýbal. Druhá posila je na brankársky post. Ide o ďalsie známe meno z domáceho prostredia. Svoju brankársku výstroj sa rozhodol po rokoch oprášiť Sebastián Křeček. Na jeho výkony sme sa chodili pozerať ku nám na ihrisko keď sme mali 8-9 rokov. Niektorí ani toľko nie. Stačil jeden nečakaný „výmak“ na domácom ihrisku ako si šiel zachytať so synom a mali sme ho. Odvtedy sa do brány stavia pravidelne na tréningoch v hale. Na jeho výkonoch už nie je vôbec vidieť niekoľkoročný (niekoľlo desaťročný) výpadok a opäť sa dostáva do najlepšej formy.

Zápas sme začali nečakane v počte 11+2. Na začiatok sa do našej svätyne postavila jednotka Zdeno Kulka s tým, že ak sa dostaneme do trojgólového vedenia, svoje miesto prepustí „Sebinovi“.  Ten zatiaľ dostal úlohu časomerača. Žiaľ fanúšikovia tento zápas vďaka opatreniam proti Covidu-19 nenavštívili a tým sme prišli o časomieru. Plány sa začali napĺňať nečakane rýchlo. Už pri prvom striedaní nášho druhého útoku sa podarilo kuriózne skórovať kapitánovi Róbertovi Slobodovi. Jeho tvrdá strela skončila na zadnom pletive, ale šťastne sa odrazila pred bránku a po chrbte brankára sa dokotúľala (alebo nie?) tesne za bránkovú  čiaru. Rozhodca uznal gól a prišli prvé výzvy smerom k „Sebinovi“, aby sa pomaly začínal obliekať. Vtedy sme netušili, že až také ľahké to so Sláviou mať nebudeme. Po góle hneď začali hroziť aj hráči Slávie a šance sa rodili na oboch stranách. Ďalší gól sa nám podarilo pridať až pred koncom tretiny. Strelou od modrej sa presadila naša nová akvizícia Róbert Pukalovič. Pomaly sa začínali objavovať hlasy zo striedačky, že je čas na zmenu na našom brankárskom poste. Skorigovať výsledok mohol útočník súpera, keď pri samostatnom nájazde tesne pred koncom tretiny pekne „spravil“ nášho brankára, no nepodarilo sa mu zasunúť loptičku do prázdnej bránky.

Do druhej tretiny sme nastúpili bez zmien. Naše tri formácie si vytvárali stále viac a viac šancí. Potešilo, že nezaostávala ani tretia formácia a tiež ukázala pár pekných akcií. Súperovi pomaly dochádzal dych, hrali na dva útoky a v tomto počte sa nedalo chlapcov z Tehelného Pola už zastaviť. V tejto časti hry sme pribalili chlapcom zo Slávie ďalšie 4 kúsky a po dvoch tretinách bol stav 6-0. Ani tento stav však nepohol s ďalšou premiérou v našom drese a zápas dochytala jednotka Zdeno Kulka.

Tretiu tretinu sme chceli udržať čisté konto a pridať ďalšie góly do súperovej brány. Prvý cieľ sa nám žiaľ splniť nepodarilo. Po nedorozumení v zadných radoch (pokazená rozohrávka) sme hráčom Slávie darovali čestný úspech. Prikrášliť výsledok sa nám podarilo už iba jedným gólom. Výsledok, aj hra však potešili. Potešilo aj, že nová posila sa uviedla ako sa patrí. Róbert Pukalovič si pri svojej premiére v belasom drese pripísal hatrick. Jasné, že ho zápisné u Wallnera vyšlo trochu viac.

Ako sme sa neskôr dozvedeli, druhej premiére zabránili „motýliky v brušku“, ktoré nedali spať „Sebinovi“ a nepustili ho do bránky. Nevadí, v najbližšom kole to napravíme a vyskúšame ho v ostrej skúške.

Kedy to ale bude, netuší nikto. Zatiaľ máme vyhlásený „kľud hokejok“ až do odvolania. Aspoň stihneme, čo to ešte potrénovať :-).

Súperovi ďakujeme za dobrý zápas a už sa tešíme na odvetu.