Hokejbal BHBL Ziegelfeld vs Greenhorns

Tehelné Pole – HBC Greenhorns 10:4 a priebežné 1. miesto v tabuľke!

Na ihrisku sme sa vo vhodnom jesennom hokejbalovom počasí stretli v optimálnom počte 9 hráčov do poľa + brankár. Treba hneď na začiatku vyzdvihnúť obetavosť nášho brankára Zdena, ktorý ukázal cigofelďácke srdiečko a zápas odchytal aj so zápalom priedušiek a na antibiotikách.

S úvodným nedostatkom loptičiek, meškajúcim kapitánom, chýbajúcim zápisom a predovšetkým absentujúcim trénerom Mirom sme si poradili ako sa patrí a nenechali sa rozhodiť a na úvodné buly sa postavila trojica Rono, Ičo a Robo S., ktorých následne striedal útok borcov z Rače a tretia takzvaná “ checking line“ pozostávala z hráčov s menami Robo K.,Vlado a Adnan.

Úvody zápasov nám v tejto sezóne veľmi nejdú a nebolo to inak ani v tomto zápase. Hneď na začiatku sme inkasovali z presilovky na 1:0 po strele švihom a v krátkom časovom slede sme úder opätovali a vyrovnali na 1:1. Súper o počte 6 hráčov prvých 10 minút zápasu vystrkoval rožky a dokázal ich aktivitu premeniť na druhý gól v našej sieti, no od tohto momentu sa začala ukazovať naša početná a zároveň aj herná prevaha, góly sa začali sypať a dá sa povedať že po výsledku prvej tretiny v pomere 6:2 bolo o osude zápasu rozhodnuté. V úvodnej tretine sa gólovo presadili všetky útoky, čo nám prinútilo úvodnú zostavu ponechať a takto pokračovať aj v ďalších tretinách.

V druhej tretine sa nám podarilo streliť iba jeden gól a zahodiť obrovské množstvo šancí, väčšinou pripravené niekedy až neuveriteľnými prihrávkami takmer do prázdnej brány od Iča.

Tretia časť zápasu sa niesla v obdobnom duchu ako tá druhá a po množstve nepremenených šancí sa nám podarilo skórovať ešte 3 krát, no bohužiaľ aj 2 krát inkasovať. Zmienku si ešte zaslúži vylúčenie „zlého“ muža mužstva Ziegelfeld Robka K., ktorý si dnes odniesol k obedu trest 5+ DKZ za narazenie na mantinel.

Vyzdvihnutie si dnes zaslúžia výkony Iča Černého, ktorý nás počas celé zápasu zásoboval chirurgicky presnými nahrávkami, takisto stabilný výkon chlapcov z Rače kde Marek Weber bol autorom 2 gólov a veľkého počtu šancí a tiež netreba zabudnúť na 2 góly Vlada Dávida, ktorému sekundoval krásnym gólovym príklepom od polovice ihriska Robko K.

Ďakujeme našim skalným fanúšikom a to konkrétne Radovi a jeho rodine, ktorí svojou účasťou potešili ale takisto rodičom viacerých hráčov nášho mužstva.

Po tomto kole sme sa dostali na prvú priečku tabuľky s dvoma neodohratými zápasmi, čo nás na jednej strane teší ale zároveň aj zaväzuje k pokračovaniu v dobrých výkonoch.