BHBL Hokejbal – bratislavská hokejbalová liga a sezóna 2018/2019. BHBL je najstaršia hokejbalová liga na slovensku , ktorá sa hrá systémom 3+1 s oranžovou loptičkou na malé brány. BHBL predstavuje hokejbal , ktorý sa hrá v Bratislave od 80. rokov a je považovaný za otca hokejbalu spájaný s jeho úplnými začiatkami.

2017 - BHBL - Bratislavská hokejbalová liga Hokejbal Finále BHBL 2017/2018

HANCOP vs Ziegelfeld √

Hokejbal Finále BHBL : Ziegelfeld – HANCOP – 3.finálový zápas BHBL √

HOKEJBALOVÉ FINÁLE BHBL 2018

3. ROZHODUJÚCI FINÁLOVÝ ZÁPAS HANCOP VS ZIEGELFELD

Po sobotňajšom zápase sme si všetci dali povinnú aminokyselinovú kúru tak aby sme boli čo najlepšie pripravení na rozhodujúci zápas finále BHBL. Na „dolňákoch“ nás okrem klasicky perfektne pripraveného ovlajkovaného kotla domácich čakala aj horda nadšenov a priaznivcov domácich ale aj našich fanúšikov .  Predzápasová nervozita bola čitateľná v oboch táboroch a všetkým bolo jasné , že obe mužstvá nechajú dnes na ihrisku všetko .

Priebeh zápasu tohto, aj keď najdôležitejšieho zápasu celej sezóny  skrátime , keďže sa nasledovné riadky píšu zatiaľ veľmi ťažko .

Začali sme výborne a stále sa opakujúci úvodný tlak Hancop-u sme prestrihli v prvej tretine utešenou strelou takmer od polky ihriska kedy sa podarilo Robovi Slobodovi trafiť pavúčika rovno do kríža a dostať sa do vedenie 1:0, ktoré sa nám podarilo udržat poctivou obrannou  až takmer do 15 minúty tretej tretiny. Treba však športovo uznať, že mužstvo Hancop malo neustály tlak a len vďaka nášmu brankárovi a kvalitnej obrane sme sa dostali tam kde sme boli. V priebehu 2 tretín sme aj napriek obrannému štýlu hry mali minimálne 3 gólové šance takmer do prázdnej brány a v prípade  ich premenenia a troche športového štastia sa mohol v tento deň písať úplne iný príbeh.

Hancop si ale išiel stále za svojim až sa mu napokon podarilo v presilovke skórovať dorazenou strelou a o niekoľko minút takisto dorazenou strelou od mantinelu zvýšiť na konečný výsledok 2:1 v prospech domácich.  Nás pochovalo predovšetkým obrovské množstvo oslabení , ktorým sa budeme musieť v budúcnosti vystríhať a neopakovať.

FINÁLNE ZHRNUTIE ALEBO ZHRNUTIE FINÁLE

Na začiatku by sme chceli poďakovať mužstvu Hancop Dolné hony za celú finálovú sériu . Bol to tentokrát iný Hancop. Herne kvalitný tak ako vždy , no túto sezónu a taktiež vo finále prezentújúci sa hlavne tým čo im ide najviac a to je hokejbal .  Pre nás veľké prekvapenie a sme radi , že sa im podarilo vymiesť z klubu všetky neduhy , s ktorými sme sa mohli stretávať počas predošlých sezón.  Tešíme sa na naše budúcosezónne zápasy a zároveň Vám gratulujeme k už ani neviem  koľkatému majstrovskému titulu v bratislavskej hokejbalovej lige. Finále bolo, dúfam že aj pre vás náročné , no aj napriek našej snahe vám ho tentokrát vytrhnúť z rúk považujeme výsledok za spravodlivý a v správnych rukách .  Nech sa darí a poriadne to oslávte .

No a čo sa týka nášho „nového“ Ziegelfeld-u:  Myslím , že viacerí považujeme túto sezónu za nejaké znovuzrozdenie tohto klubu a taktiež Ziegelfeld arény. Zatiaľ najlepšia sezóna v histórii klubu herne a výsledkovo ale predovšetkým sa vytvoril team , ktorý ťahá za jeden povraz, čo je pre nás asi to najväčšie víťazstvo.  Tento rok nám možno chýbal jeden gól a bolo to veľmi tesné , no všetci sa tešíme už na budúcu sezónu a na spoločné stretnutia a zápasy. Fanúšikom , čitateľom a všetkým , ktorí majú záujem o hokejbal, náš klub a Ziegelfeld takisto veľká vďaka a budeme sa tešiť za každý prejav podpory aj v budúcnosti. Ideme ďalej.

A aby sme nezabudli  na sumár našich úspechov v tejto sezóne :

Obsadili sme napokon druhé miesto za mužstvom Hancop Dolné hony . Najlepším nahrávačom play-off pre rok 2018 sa stal náš Ronald Kochan , ktorý sa takisto stal aj najproduktívnejším hráčom play-off. Okrem Rona sa  v základnej fáze ligy  stal Robo Sloboda najlepším strelcom ligy a takisto najproduktívnejším hráčom. V prvej 5 produktivity play-off sa umiestnili až 3 hráči Ziegelfeld.

2.Finálový zápas ZIEGELFELD VS HANCOP DOLNÉ HONY

Po  nešťastne prehratom prvom  finálovom zápase (2:3 ) na ihrisku na HANCOP-e sme sa hneď v nasledujúcu Sobotu presunuli do našej domácej Ziegelfeld Arény s jasným cieľom tento zápas vyhrať a vynútiť si rozhodujúci finálový zápas BHBL opäť na ihrisku na Dolných honoch .

Ako sme spomínali v našom poslednom článku , náš brankár Zdeno Kulka mal naplánovanú rodinnú dovolenku a my sme sa ocitli v situácii kedy sme museli urgentne vyriešiť kto nastúpi do našej brány na oba prípadné finálové súboje. Naše pohľady smerovali na najuniverzálnejšieho hráča ligy  – Tomáša Mikuša. Bývalý hokejový brankár vie zahrať obranu , útok a aj brankársky post  a boli sme všetci zvedaví , či aj v bráne má rovnakú kvalitu ako na ostatných postoch. Tomáš ako správny teamový hráč samozrejme súhlasil a my sme sa tešili, že máme vyriešenú otázku brankára.

S blížiacim sa úvodným buly sa tentokrát začali plniť priestory okolo ihriska fanúšikmi súpera ale predovšetkým ľuďmi z Ziegelfeld-u , ktorých sme už roky nevideli, čo nám dodávalo silu do blížiaceho sa zápasu. Za mantinelom sme zazreli chalanov zo susediaceho sídliska UNITAS , rodiny viacerých  Ziegelfeld hráčov,  známe tváre z blízkeho okolia ale aj hráčov BHBL hrajúcich za ostatné kluby ligy. Balkóny a okná pootvárane a zaplnené hlavami susedov , ktorí tiež boli zvedaví , či sa nám dnes podarí  predĺžiť naše pôsobenie v lige a zahrať si  tak rozhodujúci zápas o majstra Bratislavy vo formáte 3+1 na ihrisku súpera  o deň neskôr.

Súpiska HANCOP bola už na prvý pohľad popretkávaná mixom skúsených hráčov, ktorí majú už niečo v hokejbale za sebou ako  František Bohony, Jozef Zemeš, Róbert Danajovič, Robo Ondrušek  ale taktiež mladinou, ktorá mužstvu zabezpečuje rýchlosť a dravosť.

Súpiska ZIEGELFELD má ale obdobné kvality ako je to v prípade Hancop-u a takisto sme pre túto sezónu namixovali ten správny pomer skúsenosti a dravosti, čo nám potvrdili aj výsledky počas celej základnej časti ligy .  Na našej súpiske sa už opäť objavili mená našich reprezentačných navrátilcov  – Peter Paták a Rudolf Kazmer , čo spôsobilo vystuženie obrany aj útoku , no na súpiske HANCOP pribudol nebezpečný Robo Ondrušek hrajúci aj najvyššiu slovenskú extraligu. Obe mužstvá mali nabité zostavy známymi menami z hokejbalového prostredia  a už tento fakt bol zárukou kvalitného druhého finálového zápolenia medzi týmito tradičnými a dlhoročnými účastníkmi  bratislavskej hokejbalovej ligy.

Ihneď po úvodnom buly nám bolo jasné , že HANCOP došiel s cieľom vyhrať a ich úvodný tlak bol len dôkazom tohto faktu. Ich aktivita bola iheď od začiatku vyššia a v počte streleckých pokusov na bránu bolo  ich kolónke vyššie číslo. Odmenení boli úvodným gólom po rýchlej prihrávke z rohu do medzikružia zakončené strelou z prvej. Prvý inkasovaný gól bol pre nás akýmsi budíčkom a od tohto momentu sme začali hru vyrovnávať a stále častejšie ohrozovať súperovho brankára. Na konci prvej tretiny sme dostali výhodu presilovky a na plochu sme poslali našu prvú presilovkovú formáciu so slovami „chlapci teraz musíte dať gól“ . A tak sa aj stalo. Po biliardovej akcii na jeden dotyk skóroval Rono Kochan do prázdnej brány po nádhernej prihrávke od Iča Černého a týmto výsledkom sme aj uzavreli prvú  tretinu .

Do druhej tretiny sme po prestávkovej porade vstúpili s cieľom byť aktívnejší  strelecky aj bežecky a snažiť sa rozhodnúť o zápase čo najskôr. Úvod druhej tretiny nám opäť priniesol výhodu presilovej hry , ktorú sme opät premenili a Ičo černý sa po strele z prvej do odkrytej brány opäť nemýlil . 2:1 . Náš „nový“ brankár v týchto fázach hry privádzal súpera do bezradnosti a bol v týchto momentoch aj po obrovskom počte vyložených šancí doslova neprekonateľný. V tretej tretine sa nám dokonca podarilo skórovať aj tretíkrát kedy náš nikdy neunavený obranca Rudolf Kazmer vymietol strelou zápästím ľavú pavučinku tiež výborne chytajúcemu brankárovi Hancop-u a my sme sa zrazu ocitli v situácii kedy sme si začali uvedomovať , že na to jednoducho máme a tento zápas musíme vyhrať.

Úvod tretej tretiny bol opäť v réžii mužstva z Dolných honov , no ako sme už spomenuli náš brankár zatiahol roletu a doslova exceloval.  Z nenápadnej akcie kedy sa dostala vyhodená loptička k uvoľnenému Ičovi Černému , ktorý sa z ničoho nič  zrazu rútil sám na bránu a rutinérskym spôsobom vymiešal brankára a po následnom obehnutí brány zasunul do prázdnej sme vyhrávali 4:1 a do konca zápasu zostávalo necelých 13 minút . No potom sa začali diať veci. Hancop po nenápadnej akcii znížil strelou na 4:2 a po následnej presilovke znížil  krásnym gólom od brvna na 4:3. Do konca zápasu zostávalo 5 minút a my sme  hrali  4-minútové oslabenie. Obetavou hrou a perfektným výkonom brankára sme prežili a následne doviedli zápas do víťazného konca no ešte dnes máme niektorí zlepené polky po tejto hokejbalovej dráme .

Rozbití na rešeto z náročného zápasu sme už boli hlavami v „pekle“ a premýšlali o zajtrajšom rozhodujúcom zápase na domácej pôde Hancop.

1.Finálový zápas HANCOP Dolné hony vs ZIEGELFELD

Chalani, v Sobotu o 9.00h hráme v pekle.

bola jedna z prvých viet, ktorú som začul po vyhratom rozhodujúcom zápase proti AHK Pekníková. HANCOP je už dlhé roky známy svojou širokou základňou verných fanúšikov, ktorí dokážu na domácom ale aj súperovom ihrisku pripraviť doslova oslavu hokejbalu . Klubové vlajky lemujúce oplotenie ihriska, rapkáče, teamové dresy a tričká, v hľadisku bývalí hráči klubu a ich rodiny a dokonca som niekoľkokrát zažil aj výjazd na súperove ihrisko spoločným autobusom a taktiež dymovnice v teamových farbách . Tak preto to  peklo. A aby som nezabudol, tak samozrejme chlapci z HANCOP-u, boli takí  milí a hore uvedené riadky zvečnili to tohto maliarskeho veldiela, aby sme na to peklo nemohli zabudnúť počas celého zápasu a ako bonus sme sa naučili že bojová sila má farbu červenej a bielej :-). V každom prípade , nápad a zápal mužstva v tomto smere obdivujeme a mužstvo Ziegelfeld takisto plánuje do budúcej sezóny nejakú tú  pomalovanú textíliu.

Zabudol som ale pripomenúť jednu dôležitú informáciu <začiatok vyplakávania > Ihrisko na Baltskej nám celému mužstvu vôbec nevyhovuje <koniec vyplakávania> #smirgel #dvecepelevprdeli #sikovnerucickysutitunanic #vrohupravyuhol #niesutiebrankynejakemale  . Tak to by sme mali úspešne za sebou a prejdime teda na samotný zápas. Na rozvičke sme si očekovali súperovho brankára . Očakávali sme extraligového brankára Vlada Kalisa , no na naše prekvapenie sa postavil do brány chlapec v drese Čuňova – Martin Vlček. Ináč dobrý chlapec. Škoda , že jeho výstroj ma také parametre , že  počas celého toho nášho čekovania cez roczvičku sme  ani len nezazreli  súperovú bránu, ktorá bola do posledného centimetra  zakrytá nadpozemsky obrovskými betónami a o jeho veste, ktorú podľa mna neprestrelíte ani protitankovým nábojom,  ani nehovorím . Hovoríme si : nevadí , budeme ho musieť rozhýbať a prihrávka z prvej  – gól.

V zostave nám chýbali reprezentujúce opory Peter Paták a Rudo Kazmer a takisto stále zranený strelec štefan Stanko , no aj tak sme boli schopní dať dokopy 3 kvalitné útoky. Ihneď od začiatku súboja sa začal hrať behavý a tvrdý hokejbal a náš brankár Zdeno Kulka musel byť v permanentnom nasadení. Hancop mal hneď od úvodu viacej z hry a ich aktivita bola korunovaná uvodným gólom trafeným z luftu priamo pod brvno – 1:0. My sme  snažili pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov , čo sa nám aj pravidelne darilo a v druhej tretine sme túto taktiku ešte viac vyšperkovali a  začali si vytvárať  veľký počet vyložených šancí . Naše neúnavne libero Tomáš Mikuš si dokázal vlastnú strelu sám dobehnúť a v páde prekonať súperovho brankára – 1:1. O pár minút sme už viedli 2:1 po krásnej kombinácii dvaja na jedného, kedy sa nám podarilo rýchlymi prihrávkami zmiasť obrancu aj brankára a skórovať strelou medzi nohy. Zaskočení Hancop vstupoval do tretej tretiny s jednogólovým mankom a ich snaha skorigovať výsledkok sa premietla aj do ich výkonu. Začali si vytvárať stále väčší tlak a v polovici tretej tretiny vyrovnali strelou z polky ihriska na 2:2.  Dve minúty do konca zápasu a stav stále nerozhodný. 30 sekúnd do konca zápasu a asi posledné vhadzovanie v našom obrannom pásme. Stav stále nerozhodný 2 :2 .  To už dáme a v predľžení to vyhráme lebo my nemusíme a oni musia. Drrrrrrrrb. Sústava 3 chýb v obrane a inkasovaný gól 16 sekúnd pred koncom zápasu . Prehrávame 3:2.  Je nám smutno , velice smutno .  Prehra , ktorú sme ešte ďalšie 3 dni museli prekúsavať a veru nebolo nám vôbec do reči ale ako sa hovorí  – taký je šport a práve pre takéto momenty je taký pekný .

Zlatým klinčekom tohto dňa bolo ešte potvrdenie toho , čo sme už dávnejšie vedeli, ale stále tomu neverili. Náš jediný celosezónny brankár Zdeno Kulka odlieta budúcu stredu na už zaplatenú rodinnú dovolenku a nebude sa môcť počas budúceho finálového víkendu zúčastniť. Čo teraz ? Nemáme na rozhodujúce zápasy brankára.

Ziegelfeld

3 - 2
Full Time
Hokejbal Ziegelfeld : AHK Pekníková 3 Semifinále BHBL

Ziegelfeld vs Pekníková √

Hokejbal: Ziegelfeld vs AHK Pekníková √

Hokejbal BHBL – 3.Semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy 2017/2018 – Ziegelfeld vs AHK Pekníková.

Zdravíme všetkých fanúšikov Ziegelfeld a bratislavského hokejbalu ,

Ako ste si  iste už domysleli z nadpisu článku , máme za sebou parádny hokejbalový víkend . Pre prvočitateľov  našej stránky  si  v krátkosti  dovolím pripomenúť, že sme sa prebojovali do semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy kde sme narazili na skúseného súpera z Dúbravky  – AHK Pekníková a v prvom zápase v domácej Ziegelfeld aréne  sme im podľahli katastrofálnym výsledkom 0:5 , no keďže sa semifinále BHBL hrá na 2 víťazné zápasy , čakal nás ďaľší súboj s týmto súperom v Sobotu  na súperovom ihrisku v Dúbravke a pri prípadnej našej výhre aj rozhodujúci zápas v Nedeľu opäť na domácom ihrisku .  Víťaz tejto semifinálovej série mal zaručenú vstupenku do finále BHBL , v ktorom sa mal stretnúť s jedným z dvojice mužstiev HBK Vrakuňa alebo HANCOP Dolné hony,   ktoré tvorili druhú semifinálovú dvojicu s cieľom postúpiť do finále BHBL. Poďme sa ale pozrieť , aký bol priebeh nášho semifinálového súboja a či sa nám podarilo vykľučkovať z tejto prekérnej situácie  , v ktorej sme prehrávali 0:1 na zápasy a mali nôž na krku .

3.Rozhodujúci Zápas Semifinále BHBL – AHK Pekníková vs Ziegelfeld

Pred rozhodujúcim duelom musela  naša facebooková skupina zniesť pár motivačných príhovorov a rozbití z predošlého zápasu sme sa na poludnie zišli v domácej Ziegelfeld aréne. Termín zápasu sme si stanovili na 13:00 h . Dôvodom bolo aby termín vyhovoval všetkým hráčom tak aby sme prišli v najlepšej možnej zostave. Asi hodinu pred začiatkom zápasu v snahe spraviť pre víťazstvo úplne všetko sme sa rozhodli tentokrát vytiahnuť namiesto esa , ktoré sme už použili v predošlom zápase,  žolíka . Náš dlhodobo  zranený strelec „par excellence“ Pišta Stanko dostal od určitých spoluhráčov tkz. „semifinálovú kúru“ , ktorá spočívala v nenápadnom nasadení chrobáka do hlavy otázkami – či si nemá chuť zahrať resp. či to s tým jeho chromým kolenom nezvládne náhodou.  Taktiež máme pripravený screenshotik ako to asi prebiehalo  🙂 :

Pišta sa nenechal dlho prehovárať a aj napriek zraneniu a napuchnutému kolenu nám prišiel pomôcť na „presilovečky a zlomové momenty“, ktoré samozrejme dopadli tak , že proste dal celý zápas v perfektnej fazóne akoby mu nič nebolo . Minimálne my sme to nepostrehli na jeho výkone  a ako sa ukázalo jeho prítomnosť bola pre tento zápas kľučová.

Začali sme teda v rovnakej zostave ako v Sobotu plus spomínaný „chromtavý“ Pišta a takisto nás posilnil v obrane Vlado Dávid. Zostava slušná, už len to pretaviť do úspešného konca.  Od začiatku sme tentokrát mali prevahu a súpera len sporadicky púštali do šancí  a odmenou nám bol gól z hokejky neúnavného a všestranného libera Tomáša Mikuša. Mať tohto borca v mužstve je obrovská výhoda , nakoľko tento chlapec vie zahrať bezchybnú obranu , v útoku strielať góly a v neposlednom rade , ak ho postavíte do brány tak bude jeden z najlepších brankárov v lige tak ako to ukázal počas minuloročného finále BHBL kedy sa ako brankár pričinil obrovskou mierou o majstrovský titul.  Bol to jediný gól prvej tretiny a  pri množstve našich vylúčení nám tento výsledok ešte nič negarantoval.

V druhej tretine sme zahodili obrovské množstvo vyložených šancí a naša nervozita sa stupňovala , keďže súper disponoval kvalitnými strelcami , ktorí často vystrkovali rožky a ohrozovali nášho brankára. Tretina bezgólová a my sme do tretej tretiny vstupovali s mierne stiahnutými polkami so strachom aby nás nevyúživanie našich šancí nepripravilo o finálovú účasť.

Lenže…..Potom sme vytiahli z poznačených kariet naše eso a žolíka a veci sa konečne začali diať. Najprv , prekvapivo stále vládajúci „čapovač “ Ivan Černý prečítal súperovu rozohrávku ako šlabikár a  doslova vypapal a vykúpal súperovho brankára sťahovačkou do backhandu a zasunul a v následnej presilovke 10 minút neskôr prišiel žolíkov čas.  Ak sa vrátime o pár odsekov späť kde sme spomínali takzvanú „Pištovu pozíciu“ a vy neviete o čom sa bavíme tak toto je ona :

Z tejto pozície sa Pišta málokedy mýli a dnes to iba potvrdil a nás posunul do vedenia 3:1 10 minút pred koncom zápasu. Je mi to už trápne stále spomínať v superlatívoch Ivana Černého tak len  sucho v krátkosti podotknem , že o posledný gól sa opäť prčinil tento hráčik keď petelicou prestrelil v presilovke brankára a dal mu takzvaný „teplomer“.

Súperovi AHK Pekníková ďakujeme za napínavú semifinálovú sériu a férovu a bojovnú hru a tešíme sa na naše spoločné súboje aj do ďaľšej sezóny.

Mužstvo Ziegelfeld sa vo svojej dlhej histórii a početných účastiach prvý krát prebojovalo do finále BHBL a do novej ešte teplej Ziegelfeld Arény si  tak o dva týždne môžte prísť pozrieť finálový zápas , v ktorom našim súperom bude niekoľkonásobný víťaz BHBL  – HANCOP Dolné Hony .  V rozhodujúcom zápase porazili prekvapivo dobre hrajúceho  sídliskového suseda klub HBK Vrakuňa.

2. Zápas Semifinále BHBL – AHK Pekníková vs Ziegelfeld

Report tohto zápasu  by som začal vyplačkávaním  – ihrisko Pekníková nám takisto nevyhovuje  ani  povrchom a  ani veľkosťou . Koniec vyplakávania .  Počas týždňa sme si spravili prehľad v akej zostave by sme mohli na zápas nastúpiť a došli sme k zarmucujúcemu faktu , že dvojica Peter Paták a Rudolf Kazmer sa nebudú môcť zúčastniť a taktiež dvojica bratov Končekovcov je na liekoch a tento víkend s nimi nemôžeme rátať. Z predpokladanej zostavy nám vypadol náš obranný val menom Vladimír Dávid  a my sme vedeli , že je zle nedobre. Na predpokladanej  súpiske nám zostalo 7 chudobných hráčov a nastúpiť v takomto zložení proti AHK Pekníkova na ich „letisku“ by  bolo pochodom na porážku. Riešenie bolo iba jedno : vytočiť telefónne číslo smerom k Slovenskému národnému divadlu , v ktorom sa nachádzalo naše tajné eso v rukáve menom Ivan Černý . Ičo z pracovných dôvodov vynechal značné množstvo posledných ligových zápasov, no my sme vedeli , že naša situácia a dôležitosť zápasu ho presvedčia aby došiel pomôcť. Ako som očakával , jeho reakcia bola jasná  – pre autentickosť si dovoľujem zverejniť ako dohoda prebiehala po našom spoločnom telefonáte a ako si Ivan vyhodnotil stav ihriska , ktorého sme sa všetci tak obávali :

Pred zápasom sme si na rozvičke ešte strihli povinnú spoločnú fotku do albumu a následne už koncentrovali na náš výkon .

Prvú tretinu sme začali ustráchane a hneď na začiatku sme inkasovali gól z polky ihriska nepríjemne zarotovanou strelou.  Pekníková mala v tejto fáze hry prevahu a vytvárala si viacero nebezpečných šancí  ale aj my sme začali sporadicky s postupom času zamestnávať súpera brankára a náš výkon sa začal postupne stále zlepšovať. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól od Adnana Alamaksusa po hrubej chybe súpera a prvú tretinu sme ukončili nerozhodne 1:1 . Na to , aby sme v tomto zápase ale boli úspešní sme museli niečo zmeniť , čo sme si prešli  cez prvú prestávku a do druhej tretiny sme plánovali nastúpiť ako iné mužstvo.

Druhú tretinu by som opisál žargónom nášho spoluhráča Miloša Končeka : „to bola normálna gólová smršť “ .  Začali sme behať, uvoľnovať sa , dorážať strely  a vytvárať si obrovské množstvo šancí . Naše eso –  Ivan Černý  nám to postupne začal všetko krásne „čapovať“  a zrazu sme začali svojho súpera prehráváť na všetkých frontoch  a my sme si zrazu začali uvedomovať – veď my na to k…a máme.   Totálna dominancia v druhej tretine rezultovala do  6  strelených gólov a množstva nevyužitých šancí takmer do prázdnej brány. S príchodom Ivana Černého dostala naša hra krídla a viaceré kombinácie z prvej boli lahodiace aj oku diváka.

Tretia tretina sa už len dohrávala a pozornou obranou sme doviedli zápas do víťazného konca  v pomere 7:2. Kompletné štatistiky nájdete nižšie  po kliknutí na výsledok zápasu.

Prvý dôležitý krok sme mali za sebou a s napraveným sebavedomím a dobrým pocitom sme sa tešili na rozhodujúcu Nedeľu.

Ahojte,

Takže , prvý zápas semifinále bratislavskej hokejbalovej ligy máme „úspešne“ za sebou a aj keď sa nasledovné riadky budú písať ťažko , pokúsime sa vám priblížiť čo sa v Sobotnajšie dopoludnie vlastne udialo  v zápase Ziegelfeld vs AHK Pekníková.

Klasickým sprievodným javom zápasov na domácom ihrisku v Ziegelfeld aréne je predzápasové hľadanie si miesta . Niekto by si myslel , že sa jedná o hľadanie miesta v zostave , no nie je to tak , nakoľko v klube Ziegelfeld je väčšinou miesto v zostave určené už dávno pred zápasom. Hľadanie a nájdenie  parkovacieho miesta pred zápasom v okolí ihriska zvykne byť často výkon  porovnateľný s výkonom v semifinálom zápase  a takisto končí často sklamaním.   Aj v toto napäté semifinálové ráno sme sa presvedčili , že prázdne miesta na Ziegelfelde  neexistujú a  ak áno , tak je to minimálne podozrivé a treba byť neustále v plnom strehu  a umne sa vyhýbať číhajúcim susedom spoza záclon , ktorým neujde žiadny prešlap v parkovaní. Viacerí sme boli „vymáknutí“ a vypoklonkovaní s informácou typu  : „pán kolega , vy neviete  že na tomto mieste bolo kedysi vyšráfované ? “ alebo „podľa mňa nestojiíte 5 m od prechodu , takže si to dajte inde alebo chodte preč“ . S jednou pani na prízemí som si už dokonca vybudoval určitý vzťah . Nepoznáme sa síce osobne ale pokaždé keď skúsim zaparkovať na miesto  pod jej oknami  automaticky sa nám stretnú pohľady , pretože ja viem , že ona tam určite bude a ona vie , že som to ja 🙂 . Miernym pokývaním hlavy spoza jemne  odhrnutej záclony  mi dá najavo , že proste nie chlapec , tu parkovať nebudeš a vôbec ma nezaújima , že máš loptičky a všetci na teba čakajú . Tu proste parkovať nebudeš. Je to super. Vždy sa tam snažím zaparkovať aj keď viem , že budem krúžiť ďalej  ale nechcem tento vzťah zabiť a mám taký pocit , že sa prehľbuje a jedného dňa budem mať možno exkluzívnu výsadu  parkovať na tomto mieste iba ja .  Uletel som ale od témy , takže poďme späť.

Je 8:30 a prekvapivo sa na ihrisku nachádzajú takmer všetci hráči mužstva Ziegelfeld a dokonca aj tí , ktorí to majú ihrisko  20 metrov vzdušnou čiarou od svojho miesta bydliska  . Dnes prekvapili. Na druhej polovici ihriska takisto väčšina klubu AHK Pekníková , čo v nás vyvolalo pocit  – oni to berú fakt  vážne .  Po letmom prezretí súperových hráčov – OK , nebolo to letmé prezretie ale dosť detailné  naštudovanie celej zostavy  sme dospeli k záveru , že toto je úplne iné mužstvo ako proti nám nastúpilo dvakrát v základnej časti ligy kedy sa nám podarilo dvakrát si zaknihovať víťazstvo aj keď raz iba s odretými ušami   .  S konštatovaním –  „henten hrá extraligu a henten hral tiež a tamten je dobrý brankár“ sme vedeli , že zápas bude mať vysokú kvalitu a pre nás visačku – veľmi náročný. V zostave nám chýbali dvaja kľúčoví hráči a to nahrávač Ivan Černý a strelec na pohľadanie Štefan Stanko z pracovných a zdravotných dôvodov. Na druhej strane  –  do zostavy sa vrátil  Peter Paták , ktorého prítomnosť vždy zvýši našu streleckú a útočnú silu .

Útoky sme zamiešali tak aby bola sila rozumne rozložená a do prvej tretiny sme sa pustili s cieľom  zahrať perfektnú obranu a  čo najrýchlešie skórovať.  Hral sa opatrný hokejbal so šancami na oboch stranách a tretinu sme ukončili s výsledkom 0:0  a zistením , že toto bude prevdepodobne najťažší zápas aký sme v tomto ročníku BHBL odohrali. Pekníková ihneď od úvodu bezchybne  a poctivo bránila a pustila nás iba do minima šancí , ktoré ale končili na skúsenom brankárovi . Nám sa darilo takisto pokrývať si hráčov súpera a ich nebezpečné útočne brejky končili na istom Zdenovi Kulkovi v našej bráne .

V druhej tretine sa obraz hry zmenil a Pekníková nás začala pravidelne prečíslovať a vytvárať si väčšie množstvo šancí a začali byť jednoducho nebezpečnejší , co skončilo 2 gólmi v našej sieti kedy  sa podarilo presadiť najnebezpečnejším útočníkom  zo strany súpera. Góly padali predovšetkým po individuálnych chybách v obrane , na ktorej musíme do ďalšieho boja jednoznačne popracovať.

V tretej tretine sme sa konečne zobudili  a začali sme takisto súpera štípať zvýšenou aktivitou a viacerými veľmi nádejnými  šancami a hra sa vyrovnala  .  V momente keď me začali veriť, že tento zápas máme ešte stále v našich rukách  a je „otočitelný“ nás zastavil  tretí  inkasovaný gól takmer z celého ihriska.  Zápas sme dobačovali s ešte ďaľšími dvoma inkasovanými gólmi a pripísali si tak prvú  prehru v play-off  na domácom ihrisku .

Výsledok 0:5  je pre nás veľmi krutý a zdvíha varovný prst do druhého semifinálového zápolenia, v ktorom nám nič iné neostáva ako vyhrať ak chceme pokračovať v tohtoročnej sezóne BHBL.  Pekníkovej gratulujeme k víťazstvu,  odohrali vynikajúci zápas s výbornou efektivitou premienania šancí . My sa však nevzdávame a na odvetu prídeme do Dúbravky pripravení s jediným cieľom  –  vyhrať .

Informácie o strelcoch a ďalšie informácie  nájdete nižšie v článku.

Ďalší zápas sa uskutoční v Sobotu 2.6.2018 o 11.00.h na Pekníkovej ulici a my spravíme všetko preto aby sme sa opäť vrátili na rozhodujúci duel do domácej Ziegelfeld arény.

Druhé semifinále HANCOP Dolné hony vs HBK Vrakuňa sa skončilo prekvapením. Mužstvo Vrakune dokázalo poraziť ako postupujúci z 6 miesta víťaza základnej časti a minuloročného finalistu na samostatné nájazdy v pomere 3:4. Gratulujeme Vrakuni  k peknému výsledku .