Hokejbal BHBL Ziegelfeld vs Hancop

Report zo zápasu Tehelné pole – Hancop

Ako sme avizovali,za ostrého decembrového počasia sa stretli mužstvá z prvých dvoch priečok tabuľky. Očakával sa dramaticky súboj o každý centimeter betónu.

Predpoklad sa aj naplnil a od úvodného buly sa strhol silný, divácky veľmi atraktívny zápas v ktorom sa hostia ujali vedenia 0:1 no naši chlapci ešte do prvej sirény zásluhou Roba Slobodu dokázali skóre vyrovnať 1:1. Bolo jasné, že v dnešnom zápase veľa gólov neuvidíme, no napriek tomu šancí bolo na tak kvalitné mužstvá požehnane. Druhú tretinu začali naši chlapci o trochu lepšie, mali viac z hry čo sa odzrkadlilo gólom. Ičo Černý si prebral v strede ihriska prihrávku od Roba Slobodu a pred modrou čiarou šibalsky ťahom obstrelil obrancu a brankár ostal bezmocný 2:1. Po tomto góle akoby sa chlapci prestali sústrediť na hru a zákonite prišiel trest. Začali sme byť vylučovaní, čo oslabilo našu koncentráciu a inkasovali sme v krátkom časovom slede dva góly. Po druhej tretine bol stav v náš neprospech 2:3. Do tretej tretiny naši chlapci išli s cieľom zmazať jednogólove manko,čo sa im podarilo opäť zásluhou Roba Slobodu,ktorý dostal na milimeter presnú prihrávku od Iča a vyrovnal stav na 3:3. Ale opäť prišla slabá chvíľka nekoncentrovanosti našich chlapcov a opäť sme pykali. Treba povedať ale, že gól ktorý dostali, bol z kategórie „poťagol“. Lenže v športe platia aj takéto góly. 3:4. Času nám neostávalo veľa na vyrovnanie a súper umne držal loptičku viac na svojich hokejkách,čo nám znemožňovalo vyrovnať skóre. Tlak, ktorý sme vyvinuli v poslednej minúte zápasu sme ale nepretavili do gólu, naopak po odvolaní brankára sme sa pokúsili o power play,lenže nepodarilo sa nám vyhrať buly a na konečných 3:5 upravil do prázdnej brány Jožko Zemeš.

Chlapcov z tehelného pola môžu mrzieť nevyužité šance a veľké množstvo vylúčených hráčov, čo by sa proti takémuto súperovi nemalo stávať.