Team Ziegelfeld Zhrnutie základnej časti BHBL

Report : Víkendové dvojkolo -Nivy + Lamač

Ziegelfeld – HBK Nivy 11:2

„Povinnú“ jazdu s chlapcami z Nív sme zvládli na výbornú a po jednoznačnom priebehu sme ich bez problémov porazili v pomere 11:2. Napriek súperovým avizovaným problémom s brankárom a oklieštenej zostave to nakoniec súper zvládol a v Sobotu o 11.00 h nastúpil s pripraveným brankárom a 2 útokmi.

Nám sa podarilo prísť v počte 9 kusov + brankár , čo je pri tomto formáte hokejbalu optimálny počet . Zápas sme od začiatku kontrolovali a postupne nasúkali súperovi 11 klackov pričom sa dokázali presadiť všetky útoky. Náš brankár Zdeno podal opäť stabilný výkon s minimom chýb, čo výrazne dopomohlo k presvedčivému výsledku.

Ziegelfeld – SAV Lamač 9:6

Proti obávanému a skúsenému súperovi sme sa zišli v Nedeľu ráno takmer v plnom počte a 12 hráčov do poľa len podčiarkovalo dôležitosť tohto duelu proti úradujúcemu majstrovi ligy . Treba povedať , že mužstvo SAV Lamač nemalo k dispozícii všetky svoje hráčske esá a došlo na nekompletné 3 útoky , no kvalita ich kádru bola po prvom prezretí aj tak zjavná.

Našich 12 bojovníkov sme sa snažili umne rozložiť do 3 útokov tak aby každý z nich mal svoju kvalitu a po úvodnom buly sa nám podarilo v krátkom časovom slede skórovať hneď 3x a zároveň neinkasovať a to bol aj konečný rezultát prvej tretiny. Druhá tretina mala obdobný priebeh, s tým rozdielom, že súper šikovne hral na rýchle brejky , ktoré sa im 2x podarilo aj gólovo premeniť a po našich 4 strelených góloch počas druhej tretiny sme nastupovali na záverečnú tretinu s priebežným výsledkom 2:7 a všetko nasvedčovalo tomu, že po zápase budeme okrem výsledku spokojní aj s predvedenou hrou. No nestalo sa tak. Súper s vedomím, že už nemá čo stratiť začal hrať vabank a tento spôsob hry a predovšetkým naša nepozornosť v obrane nás stala 4 inkasované góly, pričom nám sa podarilo kontrovať iba 2 strelenými gólmi a tretinu sme prehrali v pomere 2:4. Spokojnosť môžeme pripísať iba hre počas prvej a druhej tretiny a z nášho zlyhania v tretej tretine si treba zobrať poučenie do ďalších bojov a vystríhať sa im.

Zhrnutie jesennej časti ligy a naše plány do budúcich týždňov vám predstavíme v ďalšom príspevku.