Hokejbal - Hancop Dolne Hony vs Ziegelfeld

Report : SAV Lamač – Ziegelfeld > Hancop Vrakuňa – Ziegelfeld

Ako sme už avizovali v poslednom článku , minulý víkend nás čakalo najťažšie dvojkolo celej ligy kde sme mali naplánováný sobotný zápas s obhajcom titulu a to klubom SAV Lamač na ihrisku v Lamači a hneď na druhý deň dohrávku s minuloročným finalistom a našim doteraz jediným premožitelom mužstvom Hancop Vrakuňa takisto na ihrisku súpera vo Vrakuni.

Vedeli sme , že v prípade ak sa nám podarí v oboch zápasoch naplno uspieť a bodovať , potvrdíme svoje vedenie v celoligovej tabuľke a takisto si zvýšime šance na ukončenie základnej časti ligy ako potencionálny víťaz , čo nás o to viac motivovalo dať do oboch zápasov svoje maximum .

SAV Lamač – Ziegelfeld 1:3

Do Lamača sme dorazili sme dorazili takmer v plnej zostave, nakoľko sme proti takémuto súperovi nechceli nechať nič na náhodu. Zápas sme začali najlepšie ako sa dalo a hneď v 15 sekunde zápasu sme skórovali z prvej strely na bránu a ujali sa vedenia. No ďalšie minúty nám pomaličky začali ukazovať prečo sa nachádza mužstvo SAV na tretej priečke tabuľky.  Po dlhej dobe sme narazili na mužstvo s rozumnou a kvalitnou obranou, ktoré nám často zastavovalo naše útočné výlety ihneď vo svojom rozkvete a následne dokázalo veľakrát okamžite nebezpečne zakontrovať.

Kvalitný zápas sa nám nakoniec podarilo priviesť do víťazného konca a po veľkom množstve šancí na oboch stranách sme boli nakoniec my 3 x úspešní  a súper iba raz . Náš cieľ bol splnený na 50% a na ďalší deň nás čakal najtažší súper Hancop Vrakuňa.

Chalani zo SAV-ky na svojej stránke takisto hodnotili zápas a ich komentár k zápasu si môžte prečítať tu : http://tjsav.sk/statistiky/liga/

HANCOP Vrakuňa  – Ziegelfeld 3:2

Do mrazivého rána vo Vrakuni sme došli opäť takmer v plnej sile nakoľko nás čakal najdôležitelší zápas základnej časti ligy . Chýbala nám opora Ičo Černý a takisto Robko Kvasznovský.

Prvé dve tretiny sa hral hokejbal s vysokou úrovňou, kde nikto nikomu nedaroval ani kúsok priestoru na skórovanie a po vynikajúcom výkone oboch brankárov sa nezvyčajne na tento formát ligy nepodarilo skórovať ani jdenému z mužstiev. Všetko sa malo teda rozhodnúť počas posledných 25 minút zápasu a tak sa aj stalo.

10 minút pred koncom zápasu sa nám podarilo ísť do vedenia 2:1 a už sme si mysleli , že tento zápas nemôžme prehrať. No , to čo nás stálo výhru v poslednom spoločnom stretnutí s týmto súperom sa na vlas zopakovalo. Nechali sme sa 3 x úplne zbytočne vylúčit faulami v útočnej tretine a skúsený súper si túto príležitosť nenechal ujsť a dvoma presnými zásahmi otočil zápas na svoju stranu .

Pozitívom zápasu je , že sme ukázali pod dlhšej dobe , že dokážeme hrať aj zodpovednú obranu , ktorá bude v súbojoch Play-off kľučová. Zlyhali sme opäť na zbytočných vylúčeniach , ktoré v budúcnosti musíme eliminovať aby sme mohli pomýšlať na najvyššie priečky.