Report : HBK Vrakuňa vs Black Diamonds

hbk vrakuna logoPočasie bolo zamračené, akoby sa nad našou arénou zmrákalo. Zhodli sme sa však, že to sa zmráka nad našim súperom. Pri pohľade na súpera, ktorý prišiel na tri útoky a s extraligovým brankárom nám bolo jasné, že dnes to také jednoduché nebude. My sme tiež od úvodu začali na tri kompletné formácie, čo je túto sezónu dobrým zvykom.

Od úvodu sme sa pustili do súpera, bolo však jasné od prvej sekundy, že nám súper nič nedaruje. Súperov brankár bol od úvodu v permanencii, avšak svojimi istými zákrokmi držal súpera v hernej pohode. Svoje šance zoči – voči s brankárom nevyužili ani naši elitný strelci Antl a Soós, ktorý nastúpil so sebazaprením. Hralo sa pomerne tvrdo, najmä súper často v súbojoch používal hokejku z čoho pramenila nervozita na ihrisku. V jednej z našich presiloviek však prišiel prvý gólový moment, Priechodský posunul Antlovi, ten mu vrátil a Priechodský strelou z prvej vyhnal pavúka z pravej šibenice – 1:0. Pokračovali sme v nápore avšak nevedeli sme nájsť recept na výborného brankára súpera, naopak v závere prvej tretiny súper z ojedinelej príležitosti nastrelil žŕďku a tak sme si vydýchli a šli do šatní z tesným náskokom.

Druhá tretina pokračovala tak, ako prvá hrali sme dopredu, boli sme aktívny avšak v bráne súpera bol neskutočný gólman. Svoje príležitosti nevyužil žiadny z našich hráčov i keď tlak bol drvivý. Súper sa do šancí dostával iba sporadicky, ale Mendl všetko spoľahlivo kryl. Potom prišiel moment pri mantineli, kedy Ravasz vyhral bežecký súboj pri mantinely a odvrátil loptičku, avšak súper, ktorý chcel trafiť loptičku nešťastne zasiahol nášho hráča a nasledoval trest 2+2 min. 4 minútová presilovka nám dávala príležitosť na zvýšenie náskoku. Prvý útok zavrel súpera avšak zas a znova v bráne súpera exceloval brankár hostí. Na druhý trest šiel do poľa druhý útok a konečne sa nám to podarilo, Chovanec vystrelil a Vitáloš umne tečoval loptičku do protipohybu brankára hostí – 2:0. O chvíľu zvonila žrď po strele Soósa atak sa stav nezmenil. V tejto časti hry sa stihol vyfaulovať aj náš nový mladík Šauša, ktorý po 3ťom 2 min. treste predčasne skončil. Skončila sa aj druhá tretina stavom 2:0.

Do tretej tretiny sme šli už v hre na 2 formácie s úmyslom umne brániť. Súper napriek niekoľkým presilovkám nenašiel recept na nášho gólmana, ale v podstate v každej oslabovke sme držali súpera na dištanc od našej brány, najmä umnou hrou. Na súperovej strane opäť zvonila konštrukcia bránky po strelách Antla i Soósa a brankár súpera zneškodnil všetky naše šance. Keď už prišla chyba, keď brankár súpera z rohu ihriska prihral primo na hokejku nášho Chovanca, ten pohrdol a prázdnu bránu netrafil. A tak sa stav nezmenil už do konca stretnutia, i keď pomerne upotené, ale absolútne zaslúžné víťazstvo bolo na svete.

O týždeň už svietia všetky kontrolky, keďže nás čaká súboj o prvé miesto v tabuľke, v ktorom nás na svojom ihrisku privíta Ziegelfeld. Takže všetko čo má ruky nohy… ideme na to!!!!