1.kolo – SAV Lamač Report : Hancop Dolné Hony vs SAV Lamač

HOKEJBAL BHBL

HANCOP DOLNÉ HONY – SAV LAMAČ

Smolný, ba priam nešťastný zápas na úvod sezóny

Nová hokejbalová sezóna 2018/19 sa ani poriadne nezačala a SAVku postihla hneď na úvod malá športová „tragédia“! To, že v úvodnom zápase nového ročníka podľahla obhajcovi titulu Hancopu a stratila prvé dva body, bude tým najmenším problémom. Nepíše sa mi veru ľahko tento komentár…

Bohužiaľ, športový život prináša aj takéto, nepríjemné situácie a náš tím to postihlo hneď v úvode sezóny. Prišli sme o dvoch zranených hráčov! V druhej tretine, inak veľmi zaujímavého zápasu, sa nepríjemne zranili Karči a Alfi ml.. U Karola sa pár hodín po zápase potvrdila zlá predtucha – po tvrdom ataku súpera a nešťastnom náraze do mantinelu si zlomil ihlicu na ľavej nohe a do konca jesennej časti si už nezahrá! Smola o to väčšia, že Karči bol jednou z našich letných posíl… Alfimu sa, žiaľ, obnovilo zranenie kolena a vôbec to s ním nevyzeralo po zápase dobre (na presnú diagnózu si musíme ešte počkať), no už teraz je zrejmé, že v tom lepšom prípade s ním tiež minimálne na jeseň už počítať nemôžeme!

O tom ako prebiehal samotný zápas sa mi v tejto chvíli (ako iste chápete) ani nechce podrobnejšie písať. No milá povinnosť voči našim stálym čitateľom (fanúšikom, podporovateľom) si žiada kúsok profesionality… takže poďme na to. Ako môžete vidieť podľa priebehu jednotlivých tretín, výsledkovo sme dokázali držať s favoritom krok veľmi dlho. Až do otočky v poslednej tretiny to bolo nerozhodné 3:3, potom sme však dostali dva smolné góly a okrem spoluhráčov sme prišli aj o všetky body. Od úvodu sme sa snažili súperovi znepríjemňovať jeho hru a dlho sa nám to aj darilo.

PRIEBEH ZÁPASU

V zostave, v akej dnes Lamačania nastúpili nemohli hrať s obhajcom titulu otvorenú partiu. Hancopáci, pomaly už tradične proti nám, nachystali štyri útoky a tak sa SAVkárske rady v počte 8+1 mali na čo tešiť. Úvodný tlak súpera sme prečkali, niekoľkokrát aj zahrozili, no napokon sa súper dostal do vedenia, keď strelou z nulového uhla nachytal Miňa v našej bráne „na hruškách“. Nevzdali sme to však a do konca tretiny sme po peknej strele Alfiho ml. vyrovnali. V druhom dejstve sa gólovo urodilo – najskôr súper využil našu nedisciplinovanosť a skóroval v presilovke, SAVka však vyrovnala po perfektnom zakončení Bobra. Aby toho nebolo málo, onedlho Lamačania skóre otočili, keď Bobor ideálne naservíroval gólovku pred odkrytú bránku a Ceco sa nemýlil – 2:3.

Potom však prišli dva spomínané nepríjemné momenty a to hráčmi hostí na chvíľu (celkom logicky) zamávalo, Hancopáci zatlačili, zatavili nás vo vlastnej tretine a bolo vyrovnané na 3:3. Pred nami bola ešte jedna celá tretina a bolo jasné, že súper spustí na nás „oheň a síru“, bude sa snažiť „doraziť“ nás hneď skraja. Naše preriedené (…a kondične ešte nie celkom pripravené) rady boli odhodlané bojovať aj za zranených spoluhráčov. Dlho sa to aj darilo, no napokon po otočke súper strelil dva „upatlané“ góly (vlastne iba pol gólu, pretože jeden si dal vlastný nešťastne a nepochopiteľne gólman a na druhý sme im doslova darovali…) a bolo vybavené.

Za daného stavu sme jednoduchu už nemali umenie a sily na odpoveď. Ako som však napísal na úvod, prehra v tomto zápase bola to najmenej! Za muža zápasu zo strany SAVky jednoznačne určujem Bobora (Andrej Bobek), ktorý dnes doslova na ihrisku drel – dal gól, vymýšľal perfektné prihrávky na spoluhráčov, proste bojoval a preto si zaslúži za tento duel absolutórium. Škoda, že sme sa k nemu nepridali viacerí…konečný výsledok mohol byť azda priaznivejší.

Záverom chcem už iba dodať, že je nám všetkým veľmi ľúto, čo sa stalo a obom maródom držíme palce a prajeme skorý návrat na ihrisko. Chalani, držte sa!