2017 - BHBL - Bratislavská hokejbalová liga Hokejbal Finále BHBL 2017/2018

Hokejbalové Finále BHBL 2018 – ZIEGELFELD VS HANCOP (2. a 3. zápas)

2.Finálový zápas ZIEGELFELD VS HANCOP DOLNÉ HONY

Podrobnosti

Dátum Čas Liga Sezóna Kolo Full Time
16.06.2018 13:00 BHBL BHBL PO 2018 Semifinále 75'

Hokejbalové Finále BHBL 2018 – Po  nešťastne prehratom prvom  finálovom zápase (2:3 ) na ihrisku na HANCOP-e sme sa hneď v nasledujúcu Sobotu presunuli do našej domácej Ziegelfeld Arény. S jasným cieľom tento zápas vyhrať a vynútiť si rozhodujúci finálový zápas BHBL opäť na ihrisku na Dolných honoch .

Ako sme spomínali v našom poslednom článku , náš brankár Zdeno Kulka mal naplánovanú rodinnú dovolenku a my sme sa ocitli v situácii kedy sme museli urgentne vyriešiť kto nastúpi do našej brány na oba prípadné finálové súboje. Naše pohľady smerovali na najuniverzálnejšieho hráča ligy. Tomáša Mikuša. Bývalý hokejový brankár vie zahrať obranu , útok a aj brankársky post  a boli sme všetci zvedaví , či aj v bráne má rovnakú kvalitu ako na ostatných postoch. Tomáš ako správny teamový hráč samozrejme súhlasil a my sme sa tešili, že máme vyriešenú otázku brankára.

PRED ZÁPASOM

S blížiacim sa úvodným buly sa tentokrát začali plniť priestory okolo ihriska fanúšikmi súpera ale predovšetkým ľuďmi z Ziegelfeld-u.  Poktorých sme už roky nevideli, čo nám dodávalo silu do blížiaceho sa zápasu. Za mantinelom sme zazreli chalanov zo susediaceho sídliska UNITAS , rodiny viacerých  Ziegelfeld hráčov,  známe tváre z blízkeho okolia ale aj hráčov BHBL hrajúcich za ostatné kluby ligy. Balkóny a okná pootvárane a zaplnené hlavami susedov , ktorí tiež boli zvedaví , či sa nám dnes podarí  predĺžiť naše pôsobenie v lige a zahrať si  tak rozhodujúci zápas o majstra Bratislavy vo formáte 3+1 na ihrisku súpera  o deň neskôr.

SÚPISKY

Súpiska HANCOP bola už na prvý pohľad popretkávaná mixom skúsených hráčov, ktorí majú už niečo v hokejbale za sebou ako  František Bohony, Jozef Zemeš, Róbert Danajovič, Robo Ondrušek  ale taktiež mladinou, ktorá mužstvu zabezpečuje rýchlosť a dravosť.

Súpiska ZIEGELFELD má ale obdobné kvality ako je to v prípade Hancop-u. Takisto sme pre túto sezónu namixovali ten správny pomer skúsenosti a dravosti, čo nám potvrdili aj výsledky počas celej základnej časti ligy .  Na našej súpiske sa už opäť objavili mená našich reprezentačných navrátilcov. Peter Paták a Rudolf Kazmer . Toto spôsobilo vystuženie obrany aj útoku . Na súpiske HANCOP pribudol nebezpečný Robo Ondrušek hrajúci aj najvyššiu slovenskú extraligu. Obe mužstvá mali nabité zostavy známymi menami z hokejbalového prostredia  a už tento fakt bol zárukou kvalitného druhého finálového zápolenia medzi týmito tradičnými a dlhoročnými účastníkmi  bratislavskej hokejbalovej ligy.

PRIEBEH ZÁPASU

Ihneď po úvodnom buly nám bolo jasné , že HANCOP došiel s cieľom vyhrať a ich úvodný tlak bol len dôkazom tohto faktu. Ich aktivita bola iheď od začiatku vyššia a v počte streleckých pokusov na bránu bolo  ich kolónke vyššie číslo. Odmenení boli úvodným gólom po rýchlej prihrávke z rohu do medzikružia zakončené strelou z prvej. Prvý inkasovaný gól bol pre nás akýmsi budíčkom. Od tohto momentu sme začali hru vyrovnávať a stále častejšie ohrozovať súperovho brankára. Na konci prvej tretiny sme dostali výhodu presilovky a na plochu sme poslali našu prvú presilovkovú formáciu so slovami „chlapci teraz musíte dať gól“ . A tak sa aj stalo. Po biliardovej akcii na jeden dotyk skóroval Rono Kochan do prázdnej brány po nádhernej prihrávke od Iča Černého . Týmto výsledkom sme aj uzavreli prvú  tretinu .

Do druhej tretiny sme po prestávkovej porade vstúpili s cieľom byť aktívnejší  strelecky aj bežecky a snažiť sa rozhodnúť o zápase čo najskôr. Úvod druhej tretiny nám opäť priniesol výhodu presilovej hry , ktorú sme opät premenili. Ičo černý sa po strele z prvej do odkrytej brány opäť nemýlil . 2:1 . Náš „nový“ brankár v týchto fázach hry privádzal súpera do bezradnosti. Bol v týchto momentoch aj po obrovskom počte vyložených šancí doslova neprekonateľný. V tretej tretine sa nám dokonca podarilo skórovať aj tretíkrát kedy náš nikdy neunavený obranca Rudolf Kazmer vymietol strelou zápästím ľavú pavučinku tiež výborne chytajúcemu brankárovi Hancop-u.  My sme sa zrazu ocitli v situácii kedy sme si začali uvedomovať , že na to jednoducho máme a tento zápas musíme vyhrať.

3.tretina

Úvod tretej tretiny bol opäť v réžii mužstva z Dolných honov . No ako sme už spomenuli náš brankár zatiahol roletu a doslova exceloval.  Z nenápadnej akcie kedy sa dostala vyhodená loptička k uvoľnenému Ičovi Černému , ktorý sa z ničoho nič  zrazu rútil sám na bránu a rutinérskym spôsobom vymiešal brankára a po následnom obehnutí brány zasunul do prázdnej sme vyhrávali 4:1. Do konca zápasu zostávalo necelých 13 minút . No potom sa začali diať veci. Hancop po nenápadnej akcii znížil strelou na 4:2 a po následnej presilovke znížil  krásnym gólom od brvna na 4:3. Do konca zápasu zostávalo 5 minút.  My sme  hrali  4-minútové oslabenie. Obetavou hrou a perfektným výkonom brankára sme prežili a následne doviedli zápas do víťazného konca no ešte dnes máme niektorí zlepené polky po tejto hokejbalovej dráme .

Rozbití na rešeto z náročného zápasu sme už boli hlavami v „pekle“ a premýšlali o zajtrajšom rozhodujúcom zápase na domácej pôde Hancop.

17.06.2018 9:00 BHBL BHBL PO 2018 75'

Po sobotňajšom zápase sme si všetci dali povinnú aminokyselinovú kúru tak aby sme boli čo najlepšie pripravení na rozhodujúci zápas finále BHBL. Na „dolňákoch“ nás okrem klasicky perfektne pripraveného ovlajkovaného kotla domácich čakala aj horda nadšenov a priaznivcov domácich ale aj našich fanúšikov .  Predzápasová nervozita bola čitateľná v oboch táboroch. Všetkým bolo jasné , že obe mužstvá nechajú dnes na ihrisku všetko .

Priebeh zápasu tohto, aj keď najdôležitejšieho zápasu celej sezóny  skrátime . Nasledovné riadky píšu zatiaľ veľmi ťažko .

Začali sme výborne a stále sa opakujúci úvodný tlak Hancop-u sme prestrihli v prvej tretine utešenou strelou takmer od polky ihriska kedy sa podarilo Robovi Slobodovi trafiť pavúčika rovno do kríža. Dostali sme  sa do vedenia 1:0, ktoré sa nám podarilo udržat poctivou obrannou  až takmer do 15 minúty tretej tretiny. Treba však športovo uznať, že mužstvo Hancop malo neustály tlak.  Iba vďaka nášmu brankárovi a kvalitnej obrane sme sa dostali tam kde sme boli. V priebehu 2 tretín sme aj napriek obrannému štýlu hry mali minimálne 3 gólové šance takmer do prázdnej brány a v prípade  ich premenenia a troche športového štastia sa mohol v tento deň písať úplne iný príbeh.

Hancop si ale išiel stále za svojim. Až sa mu napokon podarilo v presilovke skórovať dorazenou strelou a o niekoľko minút takisto dorazenou strelou od mantinelu zvýšiť na konečný výsledok 2:1 v prospech domácich.  Nás pochovalo predovšetkým obrovské množstvo oslabení. Tomuto neduhu sa  budeme musieť v budúcnosti vystríhať a neopakovať.

FINÁLNE ZHRNUTIE ALEBO ZHRNUTIE FINÁLE

Na začiatku by sme chceli poďakovať mužstvu Hancop Dolné hony za celú finálovú sériu . Bol to tentokrát iný Hancop. Herne kvalitný tak ako vždy . No túto sezónu a taktiež vo finále prezentújúci sa hlavne tým čo im ide najviac a to je hokejbal .  Pre nás veľké prekvapenie. Sme radi , že sa im podarilo vymiesť z klubu všetky neduhy , s ktorými sme sa mohli stretávať počas predošlých sezón.  Tešíme sa na naše budúcosezónne zápasy a zároveň Vám gratulujeme k už ani neviem  koľkatému majstrovskému titulu v bratislavskej hokejbalovej lige. Finále bolo, dúfam že aj pre vás náročné . Aj napriek našej snahe vám ho tentokrát vytrhnúť z rúk považujeme výsledok za spravodlivý a v správnych rukách .  Nech sa darí a poriadne to oslávte .

SUMÁR SEZÓNY 2018/2019

No a čo sa týka nášho „nového“ Ziegelfeld-u.  Myslím , že viacerí považujeme túto sezónu za nejaké znovuzrozdenie tohto klubu a taktiež Ziegelfeld arény. Zatiaľ najlepšia sezóna v histórii klubu herne a výsledkovo ale predovšetkým sa vytvoril team , ktorý ťahá za jeden povraz, čo je pre nás asi to najväčšie víťazstvo.  Tento rok nám možno chýbal jeden gól. Bolo to veľmi tesné , no všetci sa tešíme už na budúcu sezónu a na spoločné stretnutia a zápasy. Fanúšikom , čitateľom a všetkým , ktorí majú záujem o hokejbal, náš klub a Ziegelfeld takisto veľká vďaka a budeme sa tešiť za každý prejav podpory aj v budúcnosti. Ideme ďalej.

A aby sme nezabudli  na sumár našich úspechov v tejto sezóne :

Obsadili sme napokon druhé miesto za mužstvom Hancop Dolné hony . Najlepším nahrávačom play-off pre rok 2018 sa stal náš Ronald Kochan. Rono sa takisto stal aj najproduktívnejším hráčom play-off. Okrem Rona sa  v základnej fáze ligy  stal Robo Sloboda najlepším strelcom ligy a takisto najproduktívnejším hráčom. V prvej 5 produktivity play-off sa umiestnili až 3 hráči Ziegelfeld.