Vážení čitatelia,

Po opäť raz dlhšej odmlke sa Vám ozývame s novinkami z vášho obľubeného hokejbalového klubu Ziegelfeld. Výpadok informovanosti a pravidelných správ z nášho tábora by som pripísal na triko predovšetkým lenivosti redaktora, ktorému sú často prednejšie výhovorky typu :

“ Nevládzem, nechce sa mi . Musím prejsť ďalší level na Nintende. Mám ťažké životné obdobie. Nešiel mi mesiac internet. Zabudol som že hrám hokejbal. Aká Ziegelfeld stránka? „

a podobné nezmysly , ktoré sú samozrejme v štruktúrach nášho vysoko organizovaného klubu absolútne neprípustné. Sľubujem Vám , že som voči sebe vyvodil aj patričné dôsledky a opatrenia , ktorých doržiavanie robia môj život neraz veľmi náročným.  Ako sa ale hovorí „za blbosť a lenivosť sa musí platiť“ a moja náprava a takisto zvyšujúca sa pravidelnosť blogových článkov je v procese zlepšovania sa.

Úvod blogu si myslím , že sa celkom podaril a teda prejdime k tomu podstatnému  – k hokejbalu.  Od poslednej našej informácie ubehol takmer mesiac. Iste Vás bude záujimať , čo sa vlastne odohralo počas 4 ligových víkendov. Podľa ligového rozpisu sme mali naplánované  posledné 4 zápasy ligy.   HBK Profis, HBK Vrakuňa, Greenhorns Bratislava a Bratislava Indians, no realita bola inde a my sme si zahrali iba dvakrát.

HBK Profis – Ziegelfeld  2:3

Vrakunské ihrisko , ktoré slúži ako domovský stánok pre 3 kluby bratislavskej hokejbalovej ligy ( HBK Profis, HBK Vrakuňa, Hancop ) je ihriskom, ktoré  nášmu štýlu hry vôbec nechutí. Z tohto dôvodu sme už pred zápasom mali zmiešané pocity z toho čo nás čaká. Ihrisko , ktoré často opisujeme prívlastkami ako “ tankodrom“, „rozmrdávač čepelí“ alebo „šmirgel“  by si zaslúžilo minimálne výmenu povrchu aby sa na nom vedeli presadiť aj mužstvá zdatnejšie po technickej stránke. No ale , ako sa hovorí , všetci sme mali rovnaké podmienky. Na druhej strane sa môžme tešiť v dnešnej dobe aspoň tomu čo máme nakoľko náš klub nemal žiadne ihrisko minimálne posledných 10 sezón.

Mužstvo Profis sme na domácom ihrisku porazili vysoko v pomere 13:1. Tentokrát sa písal úplne iný príbeh. Naša zostava v počte 8 hráčov + brankár sa do súpera pustila hneď od začiatku a vytvárali sme si veľké množstvo šancí, ktoré ale končili na najlepšom hráčovi súpera , ktorým bol jednoznačne brankár . Naša strelecká nemohúcnosť a perfektný výkon súperovho brankára mali za následok , že 2 minúty pred koncom sme prehrávali 1:2 a so stiahnutými polkami sme sa rozhodli zahrať počas posledných 2 minút power-play a odvolať brankára. Náš ťah nám dokonale vyšiel a po perfektne zahranom signále nekompromisným príklepom zavesil skúsený Pišta Stanko po prihrávke od Rona Kochana  priamo do pavučinky. Do konca zápasu zostávalo cca. 90 sekúnd. Na plochu sme postavili to najkúsenejšie , čo sa nám vyskytuje na súpiske s cieľom výsledok udržať. Poprípade pokúsiť sa ešte o nemožné a výsledok otočit v náš prospech .  Podarilo sa. V ten deň vynikajúco hrajúci Rono Kochan šikovne dorazil zo vzduchu asi poslednú strelu zápasu a rozhodol o našom vítazstve  10 sekúnd pred finálnym hvizdom.

ZRANENIE

Na záver by som ešte spomenul obrovskú smolu nášho spoluhráča Peťa Kulku , ktorý sa po takmer 2 mesačnej prestávke spôsobenej zlomeninou nohy postavil na svoj prvý zápas. Asi po  15 minútach hry si privodil zlomeninu v kotníku a je opäť vyradený z bojov . Prajeme rýchle uzdravenie Peťo.

HBK Vrakuňa  –  Ziegelfeld  3:7

Zápas proti Vrakuni , ktorú sme v prvom zápase porazili 11:5 sme ako sme už avizovali odohrali po vzájomnej predošlej dohode na „obľúbenom“ ihrisku vo Vrakuni . Súpera sme okrem poslednej tretiny nepustili takmer do ničoho a zaknihovali sme si povinné víťazstvo v pomere 3:7 . Sympatický výkon na súperovej strane predviedol brankár. Takisto dvojica šikovných útočníkov , ktorí neúnavne bojovali aj napriek nepriaznivému stavu až do posledných minút zápasu .

Greenhorns  – Ziegelfeld 0:5 k
Ziegelfeld  – Bratislava Indians 5:0 k

Posledné 2 kolá základnej časti bratislavskej hokejbalovej ligy sme nehrali. Obe mužstvá boli vylúčené z ligy z dôvodu viac ako 2 kontumácií a teda sme vyhrali oba zápasy kontumačne 5:0.

V ďalšom blogovom príspevku Vám predstavíme zhrnutie základnej časti ligy a predstavíme Vám nášho súpera do play-off.